Isekai maó to šókan šódžo no dorei madžucu

• Japonsko 異世界魔王と召喚少女の奴隷魔術 (více)

Série(2) / Epizody(22)

• Season 1 (2018) - 12 epizod

• Ω (2021) - 10 epizod

Recenze uživatele DaweForeman k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2018) (S01)

Popravdě z anime zpracování jsem celkem zklamán, protože je to zjemněno (jak už se bohužel stává při zfilmování) - i když je tu k tomu dodávaná necenzurovaná verze, která je ale pouze zaměřena na mlhu kolem poprsí -, charaktery nemají takovou hloubku a není tu vidět příliš jejich vnitřní souboj jakož tomu je u mangy, která mi přišla mnohem zajímavější (ale i u té bych maximálně dal tři hvězdy, protože obecně příběh není extra napínavý, je to předvídatelné a mnoho postav do určité míry je otravných). Navíc v manze bylo pár situací, které pomohou víceméně dokreslit něco z pozadí příběhu, ale jaksi byly zde opomenuty. Ono zpracování postav mi po animační stránce, tak i po hlasové či detailové nepřišlo zrovna dobré. Obecně celé anime působí přihlouple, takže si člověk neužije něco, z čeho by si odnesl nějaký hlubší zážitek než to, že se koukne, o čem to vlastně je. Humor je spíše úsměvnej, než nějaký hlubší zasmátí, ecchi situce si člověk neužije kvůli neschopné a stydlivé hlavní postavě, fantasy prvek - o přenesení do jiné světa, kdy je tu opět onen "overpowered" jedinec, takže napětí je rovnou zabité, a člověk si neužije moc odhalení historie světa a jedinců v něm. Animace je nic moc a po hudební stránce také slabší. ()

Ω (2021) (S02)

Tragédie pokračuje i v druhé sérii. Zase je tu vidět hodně úprav scén k horšímu oproti manze. Celé to opět vyznívá přihlouple a hudba tomu přidává na příšernosti. Úrovní to možná je ještě o něco horší než první série, kdy se pouze příběh posune kousek dál, ale obecně není příliš zajímavý, kdy veškerá dramatičnost je odebrána, rychle odbyta nebo zprzněna. ()

Časové pásmo bylo změněno