Reklama

Reklama

Noční klid

  • Česko V korunách stromů je klid (pracovní název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

M., dobře situovaný muž středního věku, během zahraniční pracovní cesty náhodou na letišti zpozoruje podezřele vypadajícího mladíka. Zdánlivě bezvýznamná výměna pohledů a několika slov však roztočí spirálu nečekaných událostí. Postupně se začne M. zmocňovat pocit strachu a paranoidních myšlenek. Vylomené domovní dveře jsou však dalším jasným důkazem blížícího se nebezpečí. M. se snaží ve víru velkoměsta odhalit svého pronásledovatele a zároveň se připravit na možný útok. Jeho plány na obranu ho však zavedou do čím dál temnějších situací, které začnou narušovat jeho vztah s přítelkyní a kolegy. Dokáže M. uniknout z pasti, kterou na něj možná nastražila společnost, nebo dokonce on sám? (Cinemart)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

Niflheim 

všechny recenze uživatele

Vcelku předvídavý snímek o tom, kam až může zajít lidská paranoia, a jak se promítá do úvah jedince a ovlivňuje jeho okolí. Sympatická práce s kamerou, sympatický náznak tragického konce, jinak ale nic světoborného... Naznačované myšlenkové pochody někdy až zbytečně doslovné, jako by se tvůrci nemohli rozhodnout, jak hluboko dají do zmíněných úvah nahlédnout. Herecky ne zcela výrazné, Kudláčova hudba rozpoznatelná. Nejsem zklamaný, ale jediné, na co si za týden vzpomenu, budou krásné oči Bárdos, kvůli nimž jsem na film konec konců zavítal do kinosálu. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Atmosférický pohled do nitra manažera, jehož život vykolejilo krátké střetnutí s neznámým mužem na letišti. Jak málo stačí, aby se člověk začal chovat paranoidně. Na film natočený po nocích se třemi herci velmi slušné. Oceňuji, že u nás pořád někdo točí filmy jinak, než je tu obvyklé, i když odměnou pak bývají prázdná kina... ()

Reklama

JohnnyKladno 

všechny recenze uživatele

Jakýma očima se na svět díváš, takový ho máš. Pavel Gajdoš nevidí svět jako úplně příjemné a bezpečné místo. Stále více se utvrzuje v tom, že se rozhodně něco nepěkného chystá a dost možná právě na něj. Pro některé lidi je asi těžké si přiznat, že jste každému u p*dele. Michal Hogenauer natočil zajímavě vypadající, pomalý film. Bohužel i velmi předvídatelný a tím pádem jsem se malinko nudil. Nicméně, téma je to velmi zajímavé, byl bych asi spokojen, být to více rozpracované. Trochu váhám nad šedesáti, ale fakt malinko nuda i ve stopáži 78 min. 50% ()

gulista 

všechny recenze uživatele

Na slovenské pomery výrazne odlišný film od zvyšku súčasnej produkcie. Má to svoje tempo, vhodne zvolenú dĺžku, fungujúce prvky, a postavy sú uveriteľné. Síce to neprináša inovatívnosti, ide o tematicky stále nadmieru aktuálne vyobrazenie podmanenia sa strachu, kde si ho jedinec v závere až metaforicky sám prizve domov. Otvorený koniec tu vonkoncom dôležitú rolu nehrá, všetko podstatné sa odohralo predtým. 65% ()

Amedeo 

všechny recenze uživatele

Moc se mi to líbilo. Myslím si, že podobně paranoidních lidí je všude kolem nás opravdu nemalé množství. Napínavá atmosféra je doplněná skvělými zvukovými efekty a tajemnou hudbou. Přesvědčivé herecké výkony, zajímavé zpracování a celkově nápad. Na české poměry velmi povedený snímek. Umocněno návštěvou kina ve Slovanském domě a bez diváků. Ten konec je super. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama