Železný dráp

Tie ji dou wu gong

黃飛鴻之鐵雞鬥蜈蚣

Huang Fei Hong 5: Tie ji dou wu gong

• Hong Kong

Wong Fei-hung chi tit gai dau neung gung

Wong Fei Hung V: Tit gai dau ng gung

Last hero in China

Oceľové pazúry

Claws of Steel

Deadly China Hero

Akční / Komedie

Hong Kong, 1993, 100 min

• mortak

Vypáda to, jako kdyby do tohoto filmu smíchali všechno, co se nevešlo do trilogie Tenkrát v Číně. Tři sidekickové mají pro své "komické" eskapády snad půlku filmu, zatímco Jet Li předvádí to, co založilo jeho kariéru - supermanské boje na lanech (chrám), bojově taneční choreografie (slavnost), či opilého mistra (jako vždy vrchol filmu). Do toho ještě boj proti bílým zlým kapitalistům, nějaká ta cudná láska... Je toho tady strašně moc, ale nakonec je celý ten film jedno veliké nic, nejde odnikud nikam, jen chaoticky vrší scény za sebou.(7.3.2016)

Je to již nějakou dobu, co jsem tento film viděl i hodnotil. Protože nemohu uvěřit nízkému hodnocení, musím napsat tento komentář. Tomuto filmu podle mého velice ublížila distribuce, především proto, že je přeložena polovina dialogů, a to ještě tak toporně, že z toho činí skoro jiný film. České titulky jakbysmet. Pokud můžete, naučte se anglicky a sežeňte si jiný release, neboť takovou kadenci slovních přestřelek a vtipů prostě jen tak nenajdete, i když si budete asi muset občas zastavit film, abyste stíhali číst titulky. Kombinace humoru Jing Wonga s choreografií Woo-ping Yuena je smrtící!. Pro mě asi nejlepší Jetův film. 100 %(27.6.2007)

Perfektní Jetův film. Když přijde drůbeží scéna a člověk ji nečeká je dobré nepít a nejíst. já se málem zalkla. Stonožka je dokonalá, záporáci se zlověstně chechtají, komické figurky dělají komické narážky a Wong Fei Hung je prostě...dokonalý i ve své hluchotě nebo v kostýmu kohouta. Jinak, musím se plně postavit za absolutní kritiku českého dabingu. Český dabing čínských filmů je opravdu hrozivá pomsta tvůrcům i hercům. Slyšela jsem dabing k Návratu do 36.komnaty, což bylo nad moje síly, odpudivý dabing k Better Tomorrow by zasloužil pranýř a tady se zase vyřádil někdo, kdo musí Hong Kong dost nenávidět. Někdy je lepší pustit si film v čínštině a neřešit, že člověk občas loví děj. Titulky jakékoli kvality lepší, než upadající český dabing...Olgo Walló, kde jsi?(9.4.2008)

Tak tohle jsem nečekal. Tomuhle filmu jsem se ve videopůjčovně dlouho vyhýbal, ale neměl jsem. Bylo to proto, že Jet Li mě v poslední době až moc zklamal. Jeho nové filmy jsou opravdu strašné, tedy přesněji všechny jeho "made in America" filmy jsou strašné a ja si bláhově myslel, že tohle je nějaká novinka. Po zjištění, že film je už trochu staršího data jsem zadoufal v něco na způsob Once Upon a Time in China a taky mi to misty tak připadalo. Zakladní linie se točí kolem shaolin školy a Jet Li opět ztvarňuje uznávaného učitele. Ale tento film je narozdil od OUaTiC větší komedie. Celkem dlouho jsem měl pocit, že se dívam na film s Jackie Chanem a finální bitka mě v tomhle směru podpořila. Hodně dobrá je i scéna souboje Stonožky s Kohoutem, něco takového se jen tak nevidí. A proto radím všem kteří nikdy neviděli nic z pravého umění Jeta Li ať šáhnou sem, toto DvD určitě seženete jednodušeji než třeba Once Upon a Time in China, ale kdo ví třeba u nás taky jednou vyjde celá tahle serie.(4.6.2004)

Absolútne šialená záležitosť, na ktorej som sa fakt bohovsky pobavil. Scenár dosť slabý, ale bojové scény výborné (až na to že je dosť vidieť že sú herci nadrátovaný) a originálne (kohút vs. stonožka). Ale fakt je to až moc ázijsky potrhlé na to aby som hodnotil vyššie. Ale fakt super guilty pleasure. 6+/10(28.6.2008)

• - Hoci je Yuen Woo-ping v mnohých zdrojoch uvádzaný ako druhý režisér tohto filmu, v skutočnosti sa podieľal iba na choreografii bojových scén. (POMO)