Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

MiaMoonlight

Já nepatřím do věkové kategorie která by takovouhle věc dokázala dostatečně ocenit. V tom bude ten zakopaný pes. A předem se za to omlouvám, ale neovlivním to. Nicméně nebudu dávat zbytečně malé hodnocení na tu dobu to bylo něco! A navíc si pamatuji jak jsem na to ráda koukala, když sem byla malý díťátko a dávali to v televizi. ()

fox171cz

Určitě ve své době to byl král mezi dobrodružnými filmy. Bohužel dnes, v době moderních technologií mi to připadalo neslané, nemastné. Šla hodně vidět umělost zvířat, snímky ve studiu a obrázkové pozadí. I přes to se mě film líbil, ale už to nebylo ono. Vidět to před 20-30 lety určitě je mé hodnocení jiné. ()

adamulefa

Tento film som porvýkrát videl koncom 90tych rokov a bol som očarený... Keby som to ale videl v roku 1955 tak to by mi asi explodoval mozog. Nadčasové dielo! ()

MsUtahraptor

Klasika, kterou jsem dokázala ocenit až "jako velká". Efekty lepší než u spousty dnešních (méně kvalitních) veleděl, kouzlo samotné cesty proti proudu času a v neposlední řadě i ten parádní bradavičnatý Stegosaurus, co se nám "válí" ve škole na chodbě. ()

herr_carter

"Jirko, Jirko, utíkej....jedeš potvoro!" Filmová revoluce s názvem Cesta do pravěku, copak Karel Zeman a Zděnek Burian................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Kanibal

Téměř padesát let starý film a stejně se na něj vždy rád podívám, protože ti dinosauři se mi pořád líbí :) ()

Frankie

Zemanova velkolepá výprava do bohaté historie naší planety uchvátila diváky na celém světě a ačkoliv dnes už trochu komicky vyhlížející efekty působí poněkud rušivě, snímek neztratil nic ze svého osobitého kouzla. ()

honzii

Nádherný film, který na mě dýchá atmosférou a sympatickou vizuelní stránkou své doby neuvěřitelnou. Podkopává tomu ovšem nohy (z mého pohledu) pomalé tempo. ()

Cruise

Asi každého malého kluka zajímali dinosauři a možnost vrátit se do jejich světa by každý přivítal s nadšením(nebo se pletu? a dinosauři zajímali jenom mě a Rosse?). Tenhle film, ať si říká kdo chce co chce, je prostě perla české kinematografie a už tomu tak zůstane. ()

iXtr3m3

Nádherný film a ešte krajšia spomienka na detstvo. Keď sa ma niekto spýta na pre mňa najväčšiu klasiku a nostalgickú spomienku na moje prvé kroky po tomto svete, tak to bude séria Winetuoviek, Cesta do praveku a Mrázik. Tie filmy som videl nespočetne krát a nikdy ma neomrzia... Dokonalé 101 percentné diela, ktoré majú nadčasovú hodnotu. ()

velkyvezir

Naprostá klasika dětského filmu. Kdo hodnotí kvalit triků z dnešního pohledu je normální blbec. Tento film je ukázkou české trikové školy. Ocenění si zaslouží i ten nápad s cestou do minulosti, v rámci níž se dá dětem krásně vysvětlit vývoj života na naší planetě. ()

Wally

Kdo si někdy v mládí neposteskl, že nemůže být v kůži oněch čtyř malých dobrodruhů? Já jako malej tohle přímo žral a docela je škoda, že teď už tento film pod vlivem filmů s extra efekty nemá mezi omladinou příliš šancí zaujmout - dyť sakra nejsem tak starej ne? Klobouk dolů před tím, co v té době dokázali filmový tvůrci v tomto filmu zvěčnit. ()

see_sawandrew

To, co Zeman v roce 1955 dokázal natočit, je neuvěřitelné i dnes v době počítačové animace. Vizionářské dílo, ze kterého spadla brada Spielbergovi. 95% ()