Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

hazaba

Úžasný dobrodružný a zároveň poučný film pro děti. Co na tom, že některé věci už nejsou pravdivé, tohle je dobrodružství, které by chtěl zažít každý kluk či holka. ()

BeranSon

Karel Zeman a film, který přeskočil svou dobu. Pro mě je Cesta do pravěku filmem pro všechny věkové kategorie. PÝCHA NÁRODA! - 8/10 - ()

Rathalos

Ako maly chlapec som bol do tohto filmu zamilovany,na tie roky perfektna zalezitost,ktora nema konkurenciu a pozriem si to aj teraz,ked to niekde davaju,lebo je to klasika,ktora vas ocari...:-) ()

Besyn

Klasika české tvorby.Triky musely být v tu dobu skutečně neskutečné,ale dnes už se na to dívám jen s úsměvem na tváři. ()

Pořez

Na dobu svého vzniku je to skutečně jedinečný snímek. Nápad, provedení... Tenhle film patří do národního pokladu a Karel Zeman jen potvrdil, že byl Houdini svého oboru. ()

plagjoklas

Ked som bol malý bol som velmi velkým maniakom do dinosaurov. Preto som tento film vzdy rad pozeral a atak isto ako to bolo za mojich detsých cias je tomu tak aj teraz. Takze hockedy ho uvedu v TV mam o zabavu vystarane :) ()

Miki68

Po letech jsem se podíval na tenhle klasický Zemanovský film a musel jsem hvězdičku přidat. Tentokrát se se mnou totiž dívala i moje desetiletá dcera a ačkoliv je odkojena technicky mnohem propracovanějšími "animáky", zůstala sedět u TV s otevřenou pusou a až do konce filmu ani nedutala. ()

mi-ib

"Hlavně Jirka." Karel Zeman dávno před Spielbergem dokázal oživit dinosaury a přidal i mamuta. Přesto, že film je o více než 30 let starší než já, tak jsem na něm vyrůstal a znám ho skoro nazpaměť. Film má příběh, vtip, napětí, zavděčí se mladým i starým a každého uhranou hejbající se pratvoři... I když co to tu vlastně vykládám? Cestu do pravěku musím znát každý. ()

Clasic

Velkolepá legenda české kinematografie. Obrovské dobrodružství, které nelze jen tak odsunout do kouta, ale naopak vysunout mezi největší filmy. Pan Zeman vytvořil krásnou dobrodružnou cestu o pár klucích, co se vydali do minulosti a je to cesta plná překvapení a úžasných momentů od prvního setkání s mamutem až po ohromné veleještěry, či nález trilobita. Film, který jsem viděl asi desetkrát, ale vždy mě upoutá a rád se na něho podívám pojedenácté. Kam se hrabe Jurský park. Námět: ***** Scénář: **** Režie: ***** Herecké výkony: **** Hudba: **** Kamera: ***** Střih: ***** Atmosféra: ***** ()

Jeand´Boa

Ale ty hýbající se skály na obzoru nejsou skály, jsou to veleještěři!!! A přiznejme si...jsou překrásní... geniální počin... jako vše, co nám v tomto filmu na tehdejší dobu dokonalé triky přinášejí... A není to jen ono vizuálno, co nás v tomto filmu vždy usadí do křesel, ač se snímek uvádí na nějaké té TV-stanici snad každý rok... přátelství členů výpravy a jejich vzájemné vztahy, které tak náročná cesta přináší, jsou rovněž propracované s velkou poctivostí... český skvost, který vždy vyvolá nostalgii a vzpomínky na mládí a první shlédnutí - na to, jak to na člověka poprvé a na věčné časy zapůsobilo... ()

Pingu

Na svoji dobu naprostá senzace.... Dobrodružná cesta do dějin matičky Země s perfektníma dinosaurama, které by mohl Zemanovi závidět i "Pterodaktyl" natočený o 50 let později........... ()

Kaučuk03

Krásný příklad toho, že vše není o počítačových tricích. Díky perfektnímu zpracování a hlavně záslouhou parádních triků se z tohoto filmu stala naprostá klasika, na kterou se dá koukat pořád dokola. ()

pouler

Cesta do pravěku, jeden s nejdobrodružnějších filmů pro děti. Ano, je dobré ho vidět jako dítě. Pak už to má kouzlo, jen pro ty, kteří vzpomínali na svá dětská léta. Naivní příběh, naivní kulisy, naivní herci. Do jiného než českého prostředí nepřenositelné. Ale stejně, neznám lepší učebnici prehistorie. Možná i tohle dílko mě uvedlo k velkým dějinám... ()

Joppo88

Nová generácia sa na túto "cestu" pozerá určite inak, ako tí, ktorí žili v čase premiéry alebo v čase, keď sa spolu s protagonistami vydávali na podobné výpravy. Možno aj preto nevidím Zemanov film ako niečo zázračné či úžastné.. Uznávam kvalitu na vtedajšiu dobu, ale komentár píšem dnes... Takže tri hviezdy sú akurát! ()

Othellko

Kultový snímok zo starých čias. Na svoju dobu perfektne zvládnuté efekty k tomu zaujímavý príbeh štyroch malých dobrodruhov. Tento film ma vždy poteší a vždy si ho rád s úsmevom vychutnám. 80% ()

Mara97

Cesta do pravěku, snad až do doby předtím, než vznikl jakýkoli vtip. Velmi nudné, suché a působící jako film na doplnění učiva do hodin biologie. Jediný palec nahoru za solidní efekty na tehdejší dobu. ()

Mayers

Naprosto se ztotožňuji s komentářem golfisty. Na svou dobu úžasné, jsem šťastný, že jsem film poprvé viděl ještě jako dítě. Shlédnutí filmu ve mě dokonce vyvolalo silnou zálibu v dinosaurech, které jsem začal i sbírat. A ty triky!! Oblíbená scéna: souboj dinosaurů. Film, ze kterého si sednul na prdel i Spílberg. Moc, moc, moc pěkná práce :-) ()

Ozzy2

Tento film je těžké hodnodit hvězdami.Snad kdyby se děti chovaly přirozeně.Herci otřesní....Ty hrůzné animace bych díky době vzniku i odpustil.Ten film příšerně zestárl a nedá se dnes už na něj dívat.Možná by neškodil remake,jenže kdo by to asi tak dnes natočil? ()