Reklama

Reklama

Robin není myš

Animovaný / Komedie / Krátkometrážní
Velká Británie, 2021, 32 min

Obsahy(1)

V tohle krátkém filmu natočeném technikou fázové animace začne červenka vychovávaná myškami pátrat po svých kořenech a vydá se na odvážnou cestu za sebepoznáním. (Netflix)

Recenze (15)

Sopholojong 

všechny recenze uživatele

30-minutovy kratas, ktory svojou hravostou (vrabec medzi mysami) a vizualnymi napadmi (brlohy "zahradnej luzy") hravo strka do kapsy vsetky tohorocne Encanta, Raye, ci Lucov. Animak o inakosti a prekonani strachu z toho, bez tlacenia na pilu. "Aardman at its best" a chcel by som to vidiet v celovecernej forme. ()

Kobitch 

všechny recenze uživatele

Co je láska? Je to vědomí, že červenku obecnou (anglicky robin) si adoptuje myší rodinka, pojmenuje ji Robin (odtud anglický název filmu) a i přes to, že pták není myš, se snaží červenku tak nějak učit všem myším věcem? Co na tom, že při pídění v lidských obydlích je neobratná a spíš na obtíž, i snaha se cení a hlavní je, že rodina je pospolu. Robin ale postupně zjistí, že být nejhorší myší na světě nechce být věčně, a tak se rozhodne udělat něco, čím ohromí nejen myšáky, ale i ostatní zvířata z jednoho malého dvorku. Film je to krásný. Ruční stop-motion animace, plstěné příšerky a roztomilý design vyvažují neoriginalitu tématu, nicméně z filmu dělají moc pěknou podívanou, kterou si užijí děti i rodiče. [Oscar 2021] ()

Reklama

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Milý drobný film o července Robin, strace a rodince myší... Je to roztomilé a chvílemi k popukání (plížení Robin), ale je fakt, že od příběhu, který má být o odvážné cestě za sebepoznáním a nelezením svého "místa" mezi druhými, jsem čekala, že to chytne za srdce o něco více. Je to hezká a příjemná pohádka, ale určitě se najdou i emotivnější krátkometrážní filmy. ~(3,8)~ ()

lemonova 

všechny recenze uživatele

Čím menej sa u Aardmanoviek rozpráva, tým sú pre mňa nápaditejšie a zábavnejšie. Táto rozprávočka je milá a má atmosféru, ale žiaľ nemá poriadny príbeh. Keď si spomeniem na 7 minútové ovečky Shaun, tak do každých týchto  siedmich minút sa zmestilo toľko zábavy a pointy.. V tomto prípade sa to nepodarilo. ()

Rozjimatel 

všechny recenze uživatele

"Robin, you"re not a mouse, but of course you're a mouse."   Taká milá rozprávočka s pomerne originálnou animáciou, ktorá je ale obsahovo prázdna a dosť hlúpučká. Evidentne je určená malým deťom, ale evidentne zároveň podceňuje inteligenciu detí. Jednoduchý humor je založený na neustálom narážaní do všetkého a hádzaní predmetov do hlavy, ako v úplných počiatkoch grotesky. Ale pjesnićky sú pjekné. ()

Galerie (38)

Reklama

Reklama