Great White

• USA Great White (více)

Charlie (Aaron Jakubenko), morský biológ na dôchodku, ktorý prežil uhryznutie žralokom, jeho priateľka Kaz (Katrina Bowden) a kamarát Benny (Te Kohe Tuhaka) sa snažia udržať svoju malú firmu s vyhliadkovým hydroplánom nad vodou, a preto sú veľmi radi, keď si ich objednajú solventní dovolenkári Joji (Tim Kano) a jeho manželka Michelle (Kimie Tsukakoshi). Len čo však hydroplán pristane na piesočnatej pláži odľahlého Pekelného útesu, dôjde ku katastrofe a posádka sa ocitne uväznená v chatrnom nafukovacom záchrannom člne s obmedzenými zásobami. Bezcieľne sa plavia v tmavých hlbokých vodách obrovského oceánu a nie sú sami: obrovský, nenápadne sa pohybujúci veľký biely žralok už zachytil ich stopu a nezastaví sa pred ničím, aby sa nimi nakŕmil. Podarí sa im uniknúť pred mocnými čeľusťami najväčšieho oceánskeho predátora? (TV Markíza)

JASON_X

Včera jsem u toho usnul, tak jsem to teď rychle dorazil, ať to můžu hodit do koše a jet na vejlet. Protože jinam než do koše tohle "veledílo" nepatří. Film pro mládež na všední odpoledne, vysílaný nějakou podřadnou okresní televizní stanicí, asi tak. I když levná béčka mám rád a často si i ta špatná zvráceně vychutnávám, Great White není ten případ. Totálně nesympatické herecké osazenstvo a extrémně nenápaditý scénář s fůrou melodramatického patosu a telenovelické dialogové vaty, je totiž opravdu smrtící kombinace. Celou tuhle ubohou žraločí estrádu zachraňuje několik hezkých záběrů z dronu a trocha mizerně natočené akce v závěru. ()

EvilPhoEniX

Po dlouhé době vyšel horor se žralokem a byť jsem chtěl být milejší, jelikož žraločí horory člověk nevídá každý týden, tak tohle nestojí moc ani za řeč.5 lidí uvízne na raftu po zničení jejich vodního letadla 100 km od břehu a kolem nich plave hladový žralok. Tématicky klasická šablona a nic nového, což by až tak nevadilo, pokud by se tvůrci zaměřovali na jiné aspekty, ale i ty zde chybí. Gore se zde divák nedočká ( je tu jedna pěkná mrtvola ohlodaná do půlky těla, ale to mi fakt nestačí). ten zbytek je takové stáhnutí pod vodu a ven vyplave krev. No jestli tohle dnes někoho ohromí, tak nevím.Atmosféra nula, napětí možná 10 minut v závěru, ale celkově je to hodně slabé po všech stránkách. Alespoň, že na slečny se hezky dívá. Kdo má pro žraloky slabost, tak bude rád i za to "málo". Zbytek tohle může vynechat. 4/10. ()

Shakers

Ďalšie úspešne čeľuste to bohužiaľ nie sú, ale pozrieť sa to dalo. A prečo, bohužiaľ ? Pretože sa mi páčil ako je spracovaný žralok. Great White tu vyzerá celkom realisticky, škoda, že si ho užijeme skoro až v samotnom závere. Je to béčko takže nič ako zaujímavý príbeh, či inteligentné postavy nečakajte. No tým, ktorí vás neoslovia môžete priať aspoň škaredú či peknú smrť a musím uznať, že od začiatku, tak úplne jasné nie je, kto prežije. Bavil ma úvod, pekne prelety nad krajinou, fajn kamera, náznaky útoku žraloka a samozrejme akčné finále. No stred filmu sa celkom vlečie, aj keď je film celkom krátky. Žraločím fanúšikom odporúčam, náročnejším divákom moc nie. 55% - 3* ()

Astaroth12

Vždy, keď idem pozerať nový žraločí film som plný očakávania, ale i pochybností. Očakávanie preto, že mám rad filmy z touto tematikou, ale len hŕstka takých filmov je aspoň priemerných. A pochybnosti preto, lebo poslednej dobe sa nenašiel ani jeden film z touto tematikou, ktorý by ma aspoň troska zaujal. A tento to tiež neprelomil. Je nudný, po gore stránke fádny a vobec nič neukázal. Ďalej, postavy sú nesympatické, bolo mi jedno, či ich niečo zožerie, alebo čo sa im stane. Totálne zbytočný film, aspoň, že sa naňho dalo pozerať. ()

Marze

Prvotina režiséra Wilsona a bezzubá záležitost. Spíše než strach se budete kousat do rtů nudou. Film když nemáte co dělat a čekáte na oběd. Ale úplně špatné to není. Má to psychologickou dynamiku. A rozdíl od podobných filmů s „čelistmi“ je, že se můžete emočně angažovat mezi těmi, kteří přežijí a kdo budou roztrháni. ()

• Část tohoto filmu se natáčela na pláži North Queens Beach na poloostrově Redcliffe severně od Brisbane, Austrálie. (JasonCZ)