Bo Burnham: Inside

Scénář:

Hudba:

Účinkují:

Bo Burnham

Komediální speciál o prapodivném roce plný nových písniček a čerstvých postřehů. Bo Burnham, který v něm sám účinkuje, ho celý napsal a natočil v izolaci. (Netflix)

smetak30

Je možné aby bol môj najobľúbenejší komediálny Netflix špeciál, zároveň ten pri ktorom som sa nasmial asi najmenej? Je možné skombinovať prvky komédie spolu s prvkami tiaživej psychologickej drámy tak aby to dokopy fungovalo a dávalo zmysel? Je možné aby projekt ktorý napísal, natočil a nastrihal jeden človek, v jednej miestnosti, v priebehu jedného roka pôsobill extrémne kinematograficky, dakázal nenudiť pri relatívne odvážnej stopáži a zároveň ponúkal aj výrazný umelecký presah? Na tieto otázky odpovedá najnovší Bo Burnhamov špeciál ktorý okrem toho že je prepchatý asi hodinou extŕemne chytľavých pesničiek,  je schopný aj rozosmiať ale zároveň zobrať na najtemnejšie miesta ľudskej mysle, ktoré mnoho z nás  počas minulého náročného pandemického roku navštívilo. Za mňa to funguje skvele, akurát, pokiaľ hľadáte komédiu po ktorej sa budete cítiť dobre, asi by som zvolil čosi iné. ()

Proso

Hudebně a vizuálně skvělé, komedie samotná je však dosti okatou kombinací všech možných stand-up klišé od politiky přes korporátní společnosti po sex a tomu blízké témata. Depresivní nota se taky filmu moc nepovedle, mnohem lépe funguje jako mix náhodných nápadů splácaných do sebe bez hlubšího kontextu, viz FaceTime with My Mom, I Bezos... Bo je kreativní člověk, ale bohužel ne až tak vtipný. ()

Kvalik

“The world is so... fucked up. Systematic oppression, income inequality, the other stuff. And there's only one thing that I can do about it. While— While being paid and being the center of attention”. Přiznám se že Bo Burnham nějak unikl mojí pozornosti, až na mě jednoho dne začali na Youtube vyskakovat jeho písničky z Inside. Jedná se o hodinu a půl dlouhý speciál ve kterém se dočkáte vtipných ironických komentářů a písniček kritizujících sociální média, vůbec celou společnost a i samotného autora. Písničky, které mě nejvíce oslovily jsou pravděpodobně All Eyes On me, Welcome to the internet a Comedy. ()

PoprockCZ

GE NI ÁL NÍ... One man show z jedné místnosti, plná vtipné hudby a světelných efektů. Tolik kreativity v délce celovečerního filmu. Jakožto filmařka a trapnokomička tomuto muži vzdávám holt. Wow. Excelentní show. ()

aristoteles

Úplně nevím co si o tom mám myslet. Z hudební stránky se jedná o perfektní záležitost. Na druhou stranu se do veliké míry neztotožňuji s Burnhamovými názory a jeho celkové vystupování působí často bizarně a nepříjemně. Hodnotil bych tak třemi hvězdami, ale jelikož jsou zde všechny recenze převážně pouze pozitivní, bojím se že jsem něco nepochopil. Za nějaký čas se na Inside znovu podívám a uvidím jestli si svůj názor potvrdím nebo naopak vyvrátím. ()

tehol

musim rict, ze takovy cringe jsem necekal. v nekterych pasazich jsem se i zasmal, kdyz bo pateticky hledel do kamery, neco breptal a snazil se nas presvedcit, ze zije v trapnem vezeni, ktere si sam vytvoril. vylezt s necim tak bolestinskym, to chce respekt, a proto (+pekne praci s vizualnimi efekty na tak minimalnim prostoru a asi jedne pisnicce, kde mi prislo, ze se aspon nejak trefil) jedna hvezda.. urcite bych odebral tag komedie, protoze o vtip se ani nepokousi. a pak ta hudba, ano docela chytlave, ale bohuzel ani vtipne a ani s nadhledem, nebo dokonce presahem nekam do vazna. v kombinaci s jeho hlasem a vyrazem spise dokonale otravne. mozna je to proste muj problem, ale selfdepreciating humor si spojuji predevsim s pokorou. me pride, ze ty songy by chtely byt trochu jako jens lekman, ale pusobi to jen jako jeho 12lety edgy teen bratr. ()

danolol

Dle mého názoru je celý snímek Inside dílem, na které je potřeba se podívat vícekrát a pokaždé si všímat jiných věcí. Burnham nejen že používá v textu písniček dvojsmysly, aby poukázal na svou psychickou situaci, či na život v karanténě, ale také používá různé odstíny barev, aby se divák vcítil do situace, co se právě děje, podobně jako to použili tvůrci v seriálu Breaking Bad. V knize If it’s purple, someone’s gonna die je excelentně ukázáno, že Burnham nenechal jedinou scénu bez správného barevného podtónu. Myslím si, že snímek je nesprávně označen komedií i když se jako komedie může tvářit. Jde poznat úsilí, které vložil jak do skládání hudby, tak do celého scénáře a režie. ()

SammyboiSK

Po fantastickom finále Make Happy je Inside dostatočne dobrým epilógom kariéry jedného z najikonickejších komikov tejto generácie. Síce to není dokonalé (celý špeciál mi príde až moc dlhý a ponaťahovaný, je veľmi nevyvážená vážnosť a humor...) ale každopádne je to pekne urobené a plne chytľavých pesničiek ako vždy. Som rád že sa Pán Burnham rozhodol s nami rozlúčiť dôstojným spôsobom a dúfam, že ešte nepovedal posledné slovo. Vďaka za všetko Bo a veľa šťastia do života ()

Tysca

Pestré a rozpínavé. A navíc jsem z toho upřímného provokatéra nemohla spustit oči. Všechno nejlepší! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD