Reklama

Reklama

Yakamoz S-245

(seriál)
  • Turecko Yakamoz S-245 (více)

VOD (1)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Na Zemi dojde ke katastrofě a mořský biolog na výzkumné misi na palubě ponorky musí spolu s posádkou bojovat o holý život. A najevo navíc vyjde velké spiknutí. (Netflix)

Recenze (28)

xLIGHTx 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Yakamoz S-245 pôsobí miestami béčkovito, ale žiadna nuda sa nedostavila a ide o pomerne zaujímavý, turecký, sedemdielny seriál. V rámci deja začne slnečné žiarenie nečakane ničiť a likvidovať všetko živé na Zemi, jedine počas tmy/noci je pohyb vonku bezpečný (bezpečie poskytujú tiež niektoré kryty a iné chránené priestory, objekty). V tejto situácii sa ocitnú a spoja sily posádky dvoch ponoriek, osadenstvo výskumnej ponorky a posádka vojenskej ponorky Yakamoz S-245. Tiež som možno prekvapený, ako tu tento počin v rámci percent pohorel. Seriál pôsobí akoby bol spin-offom už navôkol spomenutého belgického Into the night a tiež akoby bol reznutý miestami seriálom The last ship k tomu. Možno by som ešte v rámci žánrového zaradenia dodal - mysteriózny a katastrofický. (Preklad tureckého názvu seriálu by mal znieť, niečo ako "Ponorkový príbeh, Príbeh ponorky".) Tvorcovia si v poslednej epizóde nechali značne pootvorené dvere, takže asi je záujem o druhú sériu, ale to už závisí od Netflixu. Celkovo, tento turecký projekt je dosť príjemným prekvapením. Za štyri kebaby, ehm, štyri hviezdy. ()

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Taktiež nechápem hodnotenie, pretože je to minimálne rovnocenne dobré ako prvá séria Into The Night, krásne to naväzuje na koniec druhej série a záver, ktorý sme dostali dáva super otázniky do pokračovania Into The Night. A pozor, na to, že je to turecký seriál, tak toto som fakt nečakal, poznám od nich tak akurát telenovelové stupidity, ktoré sledovala manželka a z už len z upútavky na ne som dostával krvácanie do mozgu a toto je normálna produkcia, dokonca ani na to, že sa jedná o Netflix, nedostali sme nejaké LGBTQ+ sračky, teda aspoň zatiaľ... ()

Reklama

Ricci 

všechny recenze uživatele

Špatný, špatný, špatný… I na Netflix, fakt špatný. Scénář evidentně psala skupina začínajících autorů. Scénáristické seky v podobě salutujících vojáků při brífinku, opravu VN trafa svedou dva laici s kombinačkama a tak můžeme pokračovat dál a dál. Autorům doporučuju nastudovat základní lekce biologie a fyziky. Herecké výkony jsou v lehkém podprůměru televizní tvorby (tedy Netflixácký průměr). Celkový dojem - tohle muselo dělat Asylum. ()

DanielP. 

všechny recenze uživatele

Dle některých recenzentů by měl každý sci fi film být podle reality. :) Na Turka to není vůbec špatné. Má to spád, dobrá kamera i efekty. Herecké výkony nejsou nejhorší. Co může trochu odrazovat diváka u nás je jiný mrav a kraj, kterému nemusí rozumět i v rámci děje.  Za mě 4* protože jsem se ani jednou nepřistihl, že bych se nudil. ()

Kennedy_R 

všechny recenze uživatele

Oproti zdejšímu hodnocení jde o solidní seriál, který má dílů akorát na ucházející nenudící děj. Turecké seriály v poslední době získávají na kvalitě, podobně jako nedávný Dar (seriál) (2019) V tomto podmořském seriálu na pomezí katastrofického sci-fi thrilleru nechybí jak dobrá akce, napětí, válečné scény, ani drastické záběry na kanibalistické důsledky hladu. Vytknout lze jen občasné přehrávání některých herců a melodramatické scény, které vystihují tureckou produkci viděnou i v jiných snímcích. Ale to nic nemění na skutečnosti, že se jedná v ostatních ohledech o kvalitní napínavý seriál, který se od začátku až po poslední díl nese v napínavé lince, kde každá chvíle přináší nové nečekané události. ()

Galerie (81)

Zajímavosti (2)

  • Název ponorky „Yakamoz“ je samostané slovo, které nemá v jiných jazycích žádný přímý ekvivalent. „Yakamoz“ znamená odraz měsíčního světla na malých vlnkách, když temné noční moře zachycuje měsíční světlo ve správném úhlu a působí jako zrcadlo. V osmanských dobách se věřilo, že mrskající se ryby způsobují jemné vlny a tím vytváří yakamoz, proto byl nejčastěji spojován s rybami. V soutěži konané v Berlíně bylo slovo „yakamoz“ vybráno jako nejkrásnější slovo na světě. Na druhé příčce se umístilo „Hu Lu“ (čínsky „chrápat“) a třetí místo obsadilo „volongoto“ (v gandštině „nepořádný, chaotický“). Česká a slovenská slova, která se dostala do výběru, byla: lehkost a zmrzlina. (DJMaroko)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno