Reklama

Reklama

Co jsme komu všichni udělali?

  • Francie Qu'est-ce qu'on a tous fait au Bon Dieu? (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Claude a Marie Verneuilovi v prvním filmu provdali i čtvrtou dceru a ve druhém úspěšně udrželi všechny své dcery i jejich rodiny ve Francii. A právě když se jim je podařilo přesvědčit, aby nikam neodjížděli, nečekali, že všichni skončí v jejich malebném Chinonu a budou je mít víceméně pořád za krkem. Za péči a starostlivost se jim dcery i se svými rodinami chtějí odvděčit a využijí k tomu skutečnost, že Claude a Marie slaví čtyřicet let společného života. Začnou pro ně připravovat velkou oslavu v jejich rodinném domě, a protože to musí být oslava opravdu pořádná, pozvou do Francie i rodiče svých manželů. Claude a Marie tak budou muset pod svou střechou přivítat rodiče zeťáků Rachida, Davida, Chaa a Charlese. Tento „rodinný“ sraz slibuje, že bude hodně bohatý na nejrůznější události. Stačí k tomu už jen to, že tyto rodiny jsou z nejrůznějších koutů světa a rozhodně je nespojuje ani stejná víra. Nechte se překvapit a hlavně pobavit. (CinemArt)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (75)

Omnibus 

všechny recenze uživatele

"Negr, arab, židák, zeťák šikmooký... Otvírá si zobák, lajdák nevysoký." Když se ve francouzské kuchyni používá imigrantské koření šafránsismus střídmě, pokrmy jsou pak chutnější a mají multikulti šmrnc. Chutnalo mi už v jedničce (dvojku jsem zhrzeně vynechal, protože nej není Francie, ale odjakživa Morava, to ví každej), ale trojka byla taky výživná. Naštěstí žádný třeskutý humor, jen takové mile rodinné, rasisticky láskyplné pošťuchování. "Budeme to muset vyhodit." "Ne, dáme to Kofimu." "A mazej si do jurty, černej!" Ostatně, zlatá jurta, v jedničce si řekl o chatrč. Kdo nejvíc zabodoval? Kromě paličatého a vztahovačného lva Kofiho, samozřejmě. Poněkud zabržděná hospodyně, chyba při výchově dcery malířky (pozdě plakat nad rozlitým střevem) a její moderní umění, na které chčije pes, zde doslova. Číňanka, chlastající jako Dán a černoch v roli Ježíše (známá věc, říkal to už apoštol Rufus). Ale nejvíc zabodovala rocková kapela Elektrické hyeny s drsným frontmanem, železným dědkem Petrem Jandou :-). ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Po průměrné dvojce je tu opět návrat ke kvalitám jedničky. Je to sice takový francouzský kvalitní standard, kde je vše vpořádku, ale na filmy dvojce Lacheau/Boudali to samozřejmě nemá, ti mi jsou srdcem bližší. Vyšehrad však v komediální rovině letos kraluje ( tam kino z toho řevu málem spadlo a dokonce při 2 projekcích). Ve trojce opět nejvíce boduje Christian Clavier a Pascal N'Zonzi a k nim se přidávají i tatínkové z jiných párů, což byla sázka na jistotu. Nové postavy, nový přísun rasismu, xenofobních narážek i kulturních urážek a opět to funguje. V paměti mi sice utkví jen 2-3 scény, situačního humoru zde moc není a některé narážky člověk nepochopí, pokud se velmi dobře neorientuje v kulturních rozdílech daných zemí, proto je film i cílen na věkovou kategorii 30-40 +. Celkově příjemně strávených 90 minut i díky slušnému CZ dabingu a jelikož Komedie mám rád hned po Hororech a akčních, tak jsem rád, že se ještě natáčí, byť američané v tomhle žánru už úplně stagnují několik let! Atmosféra v kině nic moc, moc lidí se nesmálo ( byl jsem jeden z mála).7.5/10. ()

Reklama

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Francouzský režisér a scenárista Philippe de Chauveron zažil úspěch díky snímku Co jsme komu udělali? K jeho realizaci ho inspiroval novinový článek o tom, že ve Francii je 20% procent manželství tvořeno z partnerů, kteří jsou jiné etnického původu či náboženského příslušenství. Na úspěšnou komedii z roku 2014 v roce 2019 navázalo pokračování s názvem Co jsme komu zase udělali? Nyní byl poté čas na zakončení trilogie, které tentokrát nese název Co jsme komu všichni udělali? A jak nastavit vyšší laťku? Jednoduše, ke všem kontroverzním tchánům se tentokrát přidají i jejich rodiče. Je ovšem díky tomu i tentokrát o zábavu postaráno? Co jsme komu všichni udělali? jde dost možná vnímat jako vyvrcholení jedné z nejvíce sluníčkářských trilogií všech dob. Samotný námět na papíře mohl od prvního dílu evokovat ke zajímavým konfrontacím kultur a náboženství, vždy se ovšem sázelo především na humor. A ani napotřetí se nic nemění. Zajímavé motivy o tom, že by měl Ježíše v divadelní hře hrát nově černoch či konfrontace muslima a Žida tak slouží především jako komediální stavidla, ambicemi ohledně nějakých sociálních komentářů se od samotného počátku očividně nikam dvakrát nemíří. Stěžejní je ovšem tak fakt, že je humor i do třetice poměrně vtipný. I přesto, že přeci jen tak trochu koketuje s rasismem a xenofobií a ne každému tento humor přiroste vyloženě k srdci. Třetí díl se nemůže obejít bez pocitu toho, že se tady servíruje přeci jen tak trochu nastavované kaše. Většina nastavených příběhových linek se vydává v podstatě očekávaným směrem, některé poté víceméně nemají dohru vůbec. Snadno vyvstane pocit, že i když je třetí díl pořád zábavná oddechová zábava, nejlepší by bylo se sérii již dál nepokračovat. Třetí díl se přesto vyhýbá nevkusu a vyložené urážce. Epizodkami vystavěný příběh v součtu dochází k smysluplnému vyvrcholení. Přeci jen se dá ovšem říct, že některé epizody skutečně nikam nevedou a především podzápletka o jisté postavě, která začíná kopat do zelí jedné z manželských dvojic ve finále působí čistě navíc, čistě k vytvoření nějakému tomu konfliktu. I tentokrát je třetí díl řemeslně neurážející, v jistých momentech je dokonce v rámci možností docela kreativní. Háček tak přeci jen spočívá v přílišné předvídatelnosti a absenci nějakého pořádnějšího ústředního konfliktu. Ten v předchozích dvou částech přeci jen fungoval o poznání funkčněji. Pokud ovšem divák od Co jsme komu všichni udělali? nečeká nic víc a míň než neurážející odpočinkovou zábavu, zklamán z kina jednoduše neodejde. Vyvrcholení sluníčkářské trilogie, která byla po celou svou existenci přeci jen pořád příliš opatrná. Ani třetí díl neurazí a v několika momentech je opravdu zábavný, koncept se ovšem přeci jen zdá být po třech dílech vyčerpaný..... ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Philippe de Chauveron sa vracia po tretíkrát vo svojej filmové sérii v "Serial (Bad) Weddings 3". V skratke iba poviem, že prvý film je pre mňa klasika, ktorú som videl niekoľkokrát a na pokračovanie som bol pár rokov dozadu v kine ale moc si už z neho nepamätám. Bavil som sa, ale rozhodne nie toľko ako prvýkrát. A teraz je tu veľké uzatvorenie trilógie, ktoré bude zo všetkých najväčšie. A dozvieme sa asi úplne všetko čo sa dá. A pravdou je, že tento film ma svojim humorom skutočne opäť dostal. Nepôsobí, že sa tvorcovia nejako boja stúpať ľuďom na otlaky a robiť si srandu z modernej kultúry, no súčasne sa vedia držať dostatočne vzadu, aby to nejakým fórom neprepálili. Pravdou je hlavne to, že táto časť prináša viac ten deja-vu efekt, ktorý mi pripomenul originál než naposledy. Je to jedna bláznivá scénka za druhou, fóry sú dobre načasované a postavy ma stále bavia (teda väčšina ... Laure mi tu neskutočne počas filmu liezla na nervy). Hádky medzi Rashidom a Davidom sú vtipné... ich eskalovanie konfliktu asi ešte viac. To je kto to vymyslí ešte lepšie. No a stretávame sa aj s rodičmi našich zaťov... a opäť môžem povedať, že je na čom sa baviť. Davidovi rodičia spolu ledva komunikujú, Chaovi rodičia sú zase urazení po tom ako Claude a Marie k nim v Pekingu netrafili (plus otec musí stále mamu strážiť aby nepila alkohol) a Rashidov otec sa rozhodne dať znovu dokopy starú kapelu, aby zahrali na štyridsiate výročie svadby Clauda a Marie. Marie je inak postava, ktorá ma stále baví najviac. A áno, ešte tu máme aj nemeckého zberateľa umenia, ktorý trošku bude skúšať niekomu zamotať hlavu. A je to tiež celkom slušná dávka srandy. Narozdiel ale od minulých filmov, kde sme sa snažili vidieť na veciach to pozitívne, tento mi miestami prišiel, že sú tu všetci jeden s druhým furt na nože a v konfliktoch. A tie konflikty sú síce zábavné, no na druhú stranu potom vieme, že vždy príde vyriešenie... a to trošku uberá pre mňa body, aby som si to užil ako niečo ako prvý film. A okrem toho robiť niečo väčšie neznamená, že to bude aj lepšie. A okrem toho je tu aj pár deja-vu momentov v štýle - Pamätáte si toto? Ale uznávam, bavil som sa v kine solídne. Takže od toho sa bude odvíjať aj môj finálny pocit. Hodnotenie: B+  ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Tvůrci se v Co jsme komu všichni udělali? potřetí vydávají do vod zdánlivě rasisticky a xenofóbně laděného humoru, který je však stále velmi korektní a polechtá bránici, byť je ono kouzlo svěží jedničky už tak trochu pryč. Ansámbl se rozrostl o další postavy a myslím, že jejich počet byl už hraniční, nicméně stále přehledný. Divák se opět na devadesát minut ponoří do radostí a strastí početné rodinky Verneuilových, jejíž členové jsou postaveni před nejednu zkoušku. Postava Helmuta byla vyloženě zbytečná a děj by se bez něj obešel. Doufám, že se jedná o závěr trilogie, jejíž případné pokračování by už muselo hodně vařit z vody a mohlo by působit příliš překombinovaně. Slabší čtyři hvězdičky! ()

Galerie (20)

Zajímavosti (3)

  • Natáčanie filmu prebiehalo vo francúzskych mestách Chinon, Meudon, Langeais, Chambord a Saumur. (dyfur)
  • Oproti vzducholodím se nedá horkovzdušný balon řídit (pouze využíváním větru jde lehce směrovat), a proto není možné přistát na konkrétní místo jako ve filmu. (Ace.A.T.L.)
  • Rolu Odile mala aj po tretíkrát stvárniť Julia Piaton, lenže z projektu musela pre iné pracovné záväzky odstúpiť. Postavu nakoniec stvárnila Alice David. (Arsenal83)

Související novinky

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

14.12.2022

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BestFilmFest, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé…

Reklama

Reklama