Reklama

Reklama

Deranged

  • USA Deranged: Confessions of a Necrophile (více)
Trailer

Obsahy(1)

Farmář Ezra Cobb žije na polorozpadlém statku jen se svou panovačnou a despotickou matkou, která má na něj značný vliv. Zakazuje mu ženy a učí jej, že všechny jsou zlé. Když matka zanedlouho zemře, psychicky ho to poznamená. Nedokáže se s její smrtí vyrovnat, těžce to nese a začíná trpět paranoidními představami, že k němu mrtvá stále promlouvá. O rok později ji tedy vykope z hrobu a vezme do svého domu, kde ji nějaký čas drží a poté mumifikuje. To mu však bohužel nestačí a vykrádá další hroby. Stále je poháněn matčinými myšlenkami a nakonec sám pomalu postupuje k ještě strašnějším zločinům. (Karlos80)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (52)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Film o sériových vrazích miluji, mají správnou šťávu téměř vždy bez ohledu na to v jakém roce jsou natočeny, ať se jedná už o Angst, Henry Portrét Masového vraha či the Ugly, vždy s divákem slušně zamávají. Deranged je nejstarší a funguje obstojně a to si vystačil i bez gore. Stačí pouze perfektní herecký výkon Robertse Blossoma a slušně znepokojivé scény ( "Rodinná večeře"), které nenechají diváka v žádném případě chladným. 75% ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,ODMĚNA ZA HŘÍCH JE SMRT.“… /// Řekl matka a zaklepala bačkorama. A tak Ezra netrpěl strachem ze studený války, ale strašila ho kapela (možná že Sex Pistols…) či lues. Ba ba, byla to skutečná světice em>(matka vole…). Dobrá. A co vás jako baví na tomhle příběhu vidláka z Vidlákova, kterej trpí poruchou… (několika poruchama…)? VOPRUZ! Celý to 70tkový zpracování… no tak si ji vodones domů, no. Dneska lidi dotáhnou domů krámů. Že hledá součástky… každej sme nějakej. Humáč? Není to tak strašný. Prostě starej horor. Jediný, co by mě vykolejilo, by mohl bejt ten smrad. Není cejtit … (by se mohli inspirovat ve 4DX kině…). Dokonce mi to připadá tak podivně vtipný – jako by to vymysleli Monty Pythoni. A celý je to takový dost švihlý. Sorry Ezro, měl jsi začít uchylačit tak vo 30 let později! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem na starý. Filmy (a báby taky…). 2.) Přemejšlím, čím se nejlíp hraje na ,,břišní“ buben. 3.) Thx za titule ,,dainio“ a ,,pablo almaro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

Reklama

Superpero 

všechny recenze uživatele

Cca do půlky film působí trochu jako fraška, jelikož hlavní pervert se fakt divně ksichtí. Seance s pošahanou tlusťoškou je až komediální. Od únosu barmanky to začne být ryze exploatační a scéna večeře velmi podobná Texaskému masakru. U sledování mi nebylo věru příjemně, jelikož i přes občasné úsměvné zpracování, napětí tam je a scéna, když tam je v paruce s ňákou škraboškou má fakt grády. Roberts Blossom hraje svůj part totálního creepa výborně. Je fakt extrémně nechutnej a znepokojivej. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Naprostá bomba tenhle starej exploiťák, navíc film který mnoho lidí u nás nezná a který je tak trochu neprávem všeobecně zapomenut. Přitom vznikl ve stejné době jako jiná avšak proslule známá kultovka "Texas Chainsaw massacre". Film vychází ze skutečného případu, který se odehrál v padesátých letech minulého století v americkém Wisconsinu, kde toho času řádil proslulý vrah, kanibal a nekrofil Ed Gain (nebo Ezra Cobb). Film je nejspíš jakousi poctou (životní biografií) tomuto člověku, natočeno je to celé celkem věrohodně, scénář se drží všeobecně známých faktů, co se týče psychologie hlavní postavy, když navíc uvážím že film měl jen 80 minut, práce je to skutečně dobrá, navíc za pár babek. Člověk navíc má pocit že nesleduje film ale spíše jakýsi realistický (pseudo)-dokument. Natom měl tak trochu podíl i samotný vypravěč (novinář), ano, ocenil jsem taktéž nepostradatelnou roli vypravěče, který vždy zpřehlednil situaci a pak film posunul o krok dál. Pokud někoho zajímá osoba Eda Gaina tak tady: http://cs.wikipedia.org/wiki/Ed_Gein si může přečíst nějaké to info, slabším povahám, to číst raději nedoporučuji a navíc vůbec ne před jídlem! Roberts Blossom v roli Ezra Cobba zahrál, skutečně výtečně a velmi přesvědčivě (manýrismy, výraz v obličeji, hlas, šílený pohled a smích), to vše jsme mu věřil, ostatní herci, to byl spíš kroužek amatérů:-) Tři sekvence jsou z tohoto filmu nezapomenutelné a sice, preparování vlastní matky (už jen to pomyšlení nahání strach a vzbuzuje hrůzu), mladá barmanka v špinavém domu+děsivá večeře s mrtvýma a samotný vrah v šeredném makeupu a pronásledování své poslední mladé oběti lesem (ve skutečnosti to byla žena středního věku).. Takže pokud máte rádi mrazivé hororové napětí, ponurou, hrůzostrašnou atmosféru, bizarní násilí a ohavnosti, sraženou krev (není ji tu však příliš) s prvky gore, černý morbidní humor, nebo pak filmy s podobnou tématikou jako "Psycho" (opět inspirace Edem v postavě Normana Batese) či "Texaský masakr motorovou" pilou (opět farma, plná znetvořených kanibalů) je tento hodně nedoceněný a zvrácený film přesně pro vás. Podobné filmy : "In the Light of the Moon", "Ed Gein: The Butcher of Plainfield", "Three on a Meathook", "Don't Look in the Basement", "Maniac!", "Texas Chainsaw Massacre", "Mlčení jehňátek", "Psycho 1-4", "Children Shouldn't Play With Dead Things", "Gruesome Twosome, Frightmare" atd. Komentář zde jako třetí v pořadí... ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Příběh devianta a sériového vraha, inspirovaný v prvé řadě Edem Geinem. Ezra je extrémně fixovaný na svoji matku, která nyní umírá a varuje ho před smilstvem - ženy jsou špinavý zkázný coury! Rok po pohřbu svoji matku vykope a přiveze zpátky domů, a následují ještě mnohem horší věci... Není to žádný 70's grindhouse brak, jak jsem tak trochu čekal. DERANGED jde rovnou do mé topky filmů o zvrácených vrazích - hned vedle MURDER-SET-PIECES, ANGST, HENRY: PORTRAIT OF A SERIAL KILLER, TEXAS CHAIN SAW MASSACRE. I když přeci jen nedosahuje takové intenzity, jsou zde i poněkud komičtější chvíle a celek je o něco odlehčenější než u výše zmíněných. Na druhou stranu 'sick' je to zhruba stejně. V přímých nechutnostech se nic nepřehání, ale vystavených mrtvol a jejich částí je tu habaděj (na efektech dělal už v té době Tom Savini) a co především - až dá se říct dětsky roztomilý a nesmělý Ezra je ohromně zahraný. Takže Slasher taky doporučuje! ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Film byl založený na skutečném životním příběhu o Edu Gainovi z Wisconsinu z 50 let minulého století, sériovému vrahovi a kanibalovi. (Karlos80)
  • Cosette Lee, která hrála matku Roberta Blossoma, byla ve skutečnosti jen o 14 let starší. (Karlos80)

Reklama

Reklama