Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sorayaina matka pochází z Berlína, její otec je Perský princ. Soraya tráví šťastné dětství mezi Persií a Evropou, ale její lehkému a příjemnému životu nastane náhlý konec, když ji chce poznat nejbohatší muž světa, Shah Mohammed Reza Pahlavi. Soraya má jen 18 let, když mu ji představí a mezi oběma vznikne láska na první pohled. Shah se s ní chce okamžitě oženit a Soraya, snívající o velkolepém životě, souhlasí. Její otec je nadšený, zatímco matka se obává těžkostí, které stojí před její dcerou. Nechce se jej však míchat do života, takže jen pár měsíců po tom, když se Soraya poznala se Shahem, se koná jejich oslnivě velkolepá svatba v Teheránu. Líbánky však netrvají dlouho: opoziční strana žádá znárodnění naftového průmyslu a nezávislost od Britského impéria. Ropný průmysl totiž kontroluje Anglo-iránská ropná organizace a jen 15 % zisku připadá Iránu. Shah však s Anglií nechce přijít do konfliktu. Na druhé straně si uvědomuje, že větší zisky by pomohli zmodernizovat krajinu a zvýšit její životní úroveň. Radikálové však zavraždí prvího ministra Razmara, jehož rokování a kompromisní vyjednávání s Brity se jim nelíbí. Krajina začíná upadat do chaosu a nepokojů... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (2)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Pro milovníky iránských dějin. Takhle nějak si představuji film vytvořený pro školy k výuce dějepisu - politicky korektní, výchovný, lehce patetický, trochu té love story do toho a pěkně míchat, aby se to všechno nepřipálilo. I davové scény s dvaceti či kolika stále stejnými bulharskými a marockými komparsisty připomínají známý fakt o školství bez peněz. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Na Italské poměry v celku výpravné historické drama,s přesvědčivými kulisami,pěknou výpravou i kostýmy,ovšem herecky i režijně ve zcela obyčejném televizním průměru,na zaplácnutí mojí nudné soboty to bylo vskutku ideální ;-) ()

Reklama

Galerie (2)

Reklama

Reklama