Univerzitní student Charles Whitman (Kurt Russell) trpí velkými bolestmi hlavy, během nichž se u něj projevují násilnické sklony. Jednoho dne zabije svou ženu i matku, nakoupí zbraně a zabarikáduje se nahoře ve věži jedné z univerzitních budov. Odtud střílí na všechno, co se hýbe.

Snímek vznikl na základě skutečné události z roku 1966. Charles Whitman nejprve zabil své blízké a následně se zabarikáduje na vrcholu výškové budovy poblíž univerzity a střílí na všechny a na všechno. Než stihne policie jakkoli zareagovat, postřelených a mrtvých jsou už desítky. Ve skutečnosti údajně Charles zastřelil 16 lidí a dalších 32 během svého běsnění postřelil. Tento incident byl údajně také impulzem, který podnítil vznik speciálních policejních jednotek i diskuze o volném prodeji zbraní v Americe. (oficiální text distributora)

warhammer

Přibližně před rokem jsem četl v jednom nejmenovném časopise podrobně rozepsaný článek o případu Charlese Whitmana. O existenci filmu jsem nevěděl až do dnešního dne. Když jsem se o něm ale dozvěděl, musel jsem ho samozřejmě hned vidět, jelikož natočení filmu podle skutečného případu tohoto formátu mi příjde velice zajímavé. Filmová verze je sice částečně zkreslená, ale jinak velice povedená. Příjemně mě překvapil Kurt Russell v roli samotného masového vraha Charlese Whitmana. Je škoda, že časopis s velice podrobným článkem už zřejmě nenajdu. Mohl jsem do komentáře doplnit podrobný popis zásahu policie na vrcholku věže a konec Charlese Whitmana, jelikož to bylo v reálu trochu odlišné a řekl bych i zajímavější. Bohužel jsem tak podrobné čtivo o tomto případu jaké bylo ve zmíněném časopise nedohledal ani na internetu a nehodlám být tak přehnaně akční, abych se plácal i v cizojazyčných stránkách. A jen tak na závěr... jediná věc, kterou bych já osobně ve filmu vynechal je ta debilní hláška na konci... To není možný! Já dostal pokutu! Už to vidim jak v době běsnění Whitmana na věži policajti obcházej okolí a rozdávaj pokuty za špatný parkování. Ale jinak co dodat? Snad jen "TO MUSÍTE VIDĚT!" ()

kokofek

Thriller, který neurazí,ale ani nenadchne.Jestli byl celý děj podle skutečné události tak je dost zvláštní jak pracuje policie v USA.Naprostý chaos ,naprostá neschopnost udělat cokoli smysluplného.Jeden jediný policista sám vše vymyslí a uskuteční. ()

Agnostik

Vynikající sedmdesátkový thriller stavící na skutečnosti šíleného snipera Charlese Whitmanna který se zabarikádoval na věži univerzity v Austinu a postřílel z vrcholu její terasy jako smyslu zbavený téměř dvě desítky lidí a další tři desítky zranil.Film vás v první třetině uvede do děje,aby vás ve většině zbývající části nechal sledovat vražedné běsnění.Mladičký Kurt Russell zde předvádí herecky chladný a syrový výkon.Napínavé a dusivě skličující! ()