Příběh se odehrává na konci 19. století. Dr. Carlisle píše knihu na téma morálních hodnot a čeká na schválení od akademické rady. Jeho nejbližší kamarád, profesor Anderson, však s publikací nesouhlasí, protože podle něj nelze kázat morálku bez autority Ježíše Krista. Mezi profesory dochází k rozepři. Dr. Carlisle se snaží přemluvit svého kolegu, ale ten má své argumenty, a aby dokázal, proč to tak vnímá, zve dr. Carlisle do svého domu, kde mu odkrývá svůj vynález – stroj času. Dr. Carlisle je poslán do 21. století, aby objevil pravdu o morálce a způsobu života tamějších lidí. (yakoob)

DJ Kritik odpad!

Dúfam, že budem ušetrený takýchto filmov. Tento film predkladá veľa vecí z pohľadu náboženských fanatikov, čo v konečnom dôsledku je horšie zlo ako to, na čo poukazuje. Mali profesora poslať do 17. storočia, čo by napísal o kresťanoch. Tieto až preafektované dialógy vo mne vyvolávajú negatívne postoje než práve naopak, zvláštne, že sa neskúsil pozrieť na svet očami chudáka v jeho svete. ()

paja183

Dojmy z tohto filmu budem (dúfam) ešte dlho spracovávať. Myslím, že odporúčaná kinematografia pre kresťana 21.storočia. Amen. ()

Nathaniell

Gavin MacLeod byl jako návštěvník z minulosti moc fajn, dokud hrál beze slov. Jakmile ale otevřel hubu a začaly z něj padat kecy na téma jéžíšek a víra, dělalo se mi zle a otevíraly se mi i nože, který nemám. 2 hvězdy... ()

JB001

Nic není náhoda a tudíž ani to, že jsem měl dnes večer možnost shlédnout tento film, který mne nejenom mile překvapil, ale který mne přivedl i k hlubšímu zamyšlení na téma "osobní vztah s Bohem" ()

secko

Katolická propaganda oblečená do slušivého sci-fi oblečku. Rafinovaná snaha sdělení stejného konceptu staletí starého a to vystrašit člověka peklem nechat ho krapet podusit a když už je na kolenou nabídnout mu nebe jako spasení, ALE je tu to ale musíš v každé větě použít slovo ježíš, myslet na něj celej den, ježíš je bůch, bůch je ježíš, ježíš co se tak ježíš atd. atd. Pro hloupé ovce tímto směrem smýšlející super záležitost. Ježíš by se divil kdyby věděl kolik milionů lidí bude v jeho jménu zabito za existence církve svaté nebo jak moc se bude dupat na krk kreativitě samotné. Chtěl bych vidět tento příběh naruby, jak v době temna pošlou někoho do budoucna a ten by porovnal jak dobře se bude bez katolické tyranie žít. Poslední třešnička nebo spíš křížek je na konci samotném. Pomocí stroje času se vědátor snaží poslat bibli (no co jiného) do nejvzdálenější budoucnosti a tím zjistit armagedon. 2090 je už pozdě po dalších pokusech také nic ......... konec filmu. Poučka nakonec je tedy jasná, že spasitelský oheň přijde hodně brzo. Lidé typu Flendrs by po skončení běželi do krytu kropící se při tom svěcenou vodou :). Závěrem abych nemusel platit tak velký odpustek ohodnotím filmovou stránku. Herecké výkony dobré, film měl spád, cestování časem zajímvé (ikdyž rouhačské :D) 3 hvězdy. S PÁNEM BOHEM ()