Reklama

Reklama

Hvězdy v poledne

  • USA Stars at Noon (více)
Trailer
Drama
USA / Francie, 2022, 135 min

Obsahy(1)

V Nikaragui dnešních dní se mezi Trish (Margaret Qualley), tvrdohlavou americkou novinářkou, a tajemným anglickým obchodníkem Danielem (Joe Alwyn) rozvine milostný vztah, zatímco se zapletou do nebezpečného labyrintu lží a spiknutí a jsou nuceni pokusit se o útěk ze země. (mac000)

Videa (3)

Trailer

Recenze (4)

Pat_rick_fan 

všechny recenze uživatele

Budem zhovievavý a prestrelím hodnotenie, keďže to tu aj tak spadne (alebo už padá) niekde okolo 40%. Režisérka Claire Denis už iná nebude, svojou režisérskou svojráznosťou si veľa fanúšikov nikdy nezískala a zrejme ani nezíska. Stars at Noon nie je žiadna výnimka v jej tvorbe a svojím spôsobom ma film celý čas štval, ale ani raz na nenapadlo ho nedopozerať. Na konci sa dokonca dostavil dojem, že som ho "pochopil", ale neexistujúca chémia medzi hlavnými postavami zostáva problém číslo jedna, ak sa na nej má stavať. A to napriek tomu, že Joe Alwyn je prekvapivo príjemný a snažiaci, nehovoriac o Margaret Qualley (hipisáčke z Ouatih), ktorá mala za svoj výkon dostať Striebornú Palmu z Cannes miesto Zar Emir Ebrahimi zo Svatého Pavúka, ktorý by si ale ako film naopak zaslúžil Grand Prix oveľa viac ako toto juhoamerické peklíčko. Štvrtú hviezdu pridávam za ilúziu, že postavu Daniela hrá pôvodne obsadený Robert Pattinson (kámo, predstav si tú charizmu) a zasadenie ostane verné knižnej predlohe, teda roku 1984 a revolúcií v Nikaragui. V takejto verzii by to bolo teda tip top. PS: Benny Safdie je kráľovsky dobrý scene stealer, of course. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

moje druhé setkání s Claire Denis a potvrzení, že definitivně nebude patřit mezi moje oblíbené režiséry. Extrémně rozvleklé a zdlouhavé drama o novinářce,která se potřebuje dostat (asi) z Nikaragui a tak se zaplete s jedním angličanem. Hodně se tu souloží, ale ne natolik zajímavě aby to pomohlo k větší zábavnosti a hodně se tu mluví, ale opět nikterak zajímavě a věřím že by to byla dost nuda i kdyby to bylo o půlhodiny kratší...40% ()

Reklama

rivah 

všechny recenze uživatele

Podle románu Denise Johnsona zachycujícího zemi během sandinistické revoluce 1986.....Dlouhé a letargické vyprávění o sexu, lžích a intrikách v nicaragujském vedru.(max.50%) ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Tropicky milostny pribeh a ve stylu Claire Denis recept na flustraci. Dva lide ve slozitem svete.Herci delaji s povrchne napsanymi postavami co mohou. Margaret Qualley se snazi ukazat slozitou ambicioznost jeji postavy. Film funguje jako sociopoliticky metafora. Bere ohledy na divakovu inteligenci, ale moc vas dovnitr nevtahne. ()

Galerie (5)

Související novinky

V Cannes byly uděleny Zlaté palmy

V Cannes byly uděleny Zlaté palmy

28.05.2022

75. ročník prestižního Mezinárodního filmového festivalu v Cannes se uchýlil ke svému konci a dnes večer proběhl zakončovací ceremoniál celé letošní filmové akce, kde byli mimo jiné oznámeni vítězové… (více)

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

17.04.2022

Přesně za jeden měsíc, tedy v úterý 17. května odstartuje 75. ročník prestižního mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Obří filmový svátek konající se na francouzské riviéře letos oslaví tři… (více)

Reklama

Reklama