Monika

55 kg silikónu

Komedie / Drama / Romantický

Francie, 2002, 92 min

• Damiel

Podle tvůrců to má být komedie, ještě ke všemu romantická. Jenže na komedii to není zrovna moc zábavné a špetku romantiky tam nenajdete ani pořádně tlustou lupou. Na počátku filmu stál jistě zajímavý nápad, jenomže se ho podařilo rozdrobit tak dokonale, že výsledný produkt ztratil tvar. Chtělo by to lepší scénář, příběh postrádá gradaci a finále se vlastně žádné nekoná – najednou jdou titulky. Velice rozporuplné jsou také herecké výkony, matným Dupontelem počínaje: ten místy vypadá jako druhá silikonová figura, která sem tam něco řekne.(9.1.2006)

Daleko lepší zpracování, ne moc normálního námětu, než u Larse a jeho známosti. Odlehčené a vtipné. Mimo jiné výborná terapie pro zajeté manželství.(19.2.2013)

Tematický podobné Larsovi a jeho vážné známosti, který mě poměrně dost nudil, zatímco Monika se ubírala o poznání svižněji a párkrát mě i rozesmála... Larse jsem zkoukla jednou, bez touhy se k němu někdy vracet, tohle jsem v rozmezí několika let zkoukla už několikrát. Příjemná oddychovka made in France.(19.9.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,212,356(23.6.2010)

• paascha

Typická francouzská slátanina bez hlavy a paty, pokusně oživená tzv. francouzským šarmem. Ale proč, proboha!, národ, který žere šneky, škeble, žáby a kdovíco ještě hnusnějšího, má být zajímavý??? Ukáže se noha a špičaté prso a hned je na co koukat, že? Možná by si film zasloužil alespoň jednu hvězdičku za krásu Moniky, ale nedám, nedám... 2casioa....: Co to meleš???(16.11.2006)