Dům plný strachu

• Česko Arašídová pomazánka (více)

Jedenáctiletý chlapec se pustí do průzkumu nedávno vyhořelého domu. Co tam uvidí, ho natolik vyděsí, že omdlí a ke všemu mu druhý den vypadají všechny vlasy. Po neúspěšných pokusech s parukou a bezradnosti doktorů ho přijdou navštívit duchové dvou uhořelých bezdomovců a dají mu kouzelný recept, aby mu vlasy znovu narostly, jenomže kluk dá příliš mnoho jedné ingredience – burákového másla, a vlasy již nepřestanou růst. Čehož využije zlý učitel kreslení, který ho unese a z jeho vlasů začne vyrábět kouzelné štětce, malující živé obrazy. Jeho sestra a nejlepší kamarád ho teď musejí najít a zachránit. Film z produkce známého Rocka Demerse s písněmi od Céline Dion. (TO)

JímThermiX

V podstatě nehodnitelnej film! Je to megapsycho, kam se hrabe David Lynch. Tento film z dětství se mi podařilo vytěsnit, i když ne tak uplně, občas se mi vracely flashbacky na arašídové máslo a na kluka, kterej se neumí rozhodnout jestli bude v životě skinheadem nebo hippíkem. Název (v originále výbornej) se mi na dlouho dobu ztratil v propadlišti dětských vzpomínek, ale tenhle "biják" se mě (ne jenom mě) držel celej život. Dnes můžu říct: I am cured!:) P.S.: obdobně jsem to měl s dalším filmem pana Rubbo (aniž bych věděl, že ho natočil) ano, film o cestování ve známkách. Znovu sem to neviděl - bojím se! ()

stolista

Aa,tak tady je ten film,který mě jako malýho děsil a na který si ještě teď vzpomínám a zapomínám a zase vzpomínám.Jsou to jenom střípky,ale děsivý střípky,stísněný..Kouknu na něj znovu a sem zvědavej, jestli ve mě bude budit znovu ten zvláštní pocit. ()

Lucbric

Pro mě dodnes nepochopitelný... Jakto, že je nás tolik, co máme všichni společnou vzpomínku na tenhle film? I já jsem ho viděla jako malá holka a celý ty roky jsem si nepamatovala, jak se film jmenoval, zůstaly mi v hlavě jenom 2 scény - to, jak klukovi nerostly vlasy a nosil paruku, která mu na fotbale spadla a všichni se mu smáli - a to, jak mu potom vlasy hrozně rychle narostly a zacuchávaly se mu do křoví. Když jsem se na ten film ptala kamarádů, nikdo ho neznal. Nedávno jsem film hledala na internetu a zjistila jsem, že je nás víc takových, pročítala jsem si i zahraniční diskuze a tam to bylo to samý. Nikdy se mi tohle u žádnýho filmu nestalo, zní to až strašidelně. Film jsem viděla poprvé v 90. letech a teď se rozhoduju, jestli si ho mám po 20 letech pustit nebo si nechat v hlavě ty mrazivý vzpomínky. Ale žijeme jen jednou, tak si ho asi pustím, je to přeci JENOM film.. :)) ()

zdenzo

Jeden z prvních filmů, které jsem registroval vůbec. Dalo mi práci najít název, ale od dětství ve mě zůstal zakořeněný. ()

cici24

Pro mě absolutní věc z mýho mládí, hodně dlouhou dobu jsem hledal jak se tento film jmenuje. Brácha ho náhodou na netu našel, tak se na něj po těch letech znovu podívám:-)))..Pořádně nic si z něj nepamatuju, jen to, že malýmu klukovi vypadaly vlasy a pak natostly a z nich se kreslily obrazy, do kterých se dalo vstoupit a že to bylo dost strašidelný. Jen za toto dávám plný počet hvězdiček, protože je to film pro děti. A pro mě jako dítě to byl dost dobrej a dost strašidelnej film:-))) ()

hanazu

Tak 3 hvězdy jen kvůli tomu, že mi to utkvělo v paměti jako málokterý film. Teď mi přišla zajímavá jen ta vřeštící banda děcek trpící Stockholmským syndromem. Ale je to pro jinou věkovou kategorii, takže by to měly hodnotit jiné ročníky. ()

moriero

Také se hlásím ke generaci dětí 80. let. A i já tohle považuju za "dětský horror." Přikláním se k uživatelce CHARLOSINA. Párkrát jsem zavedl hovor na tento film, ale všichni na mě koukali jako na blázna, až jsem si začínal myslet, že jsem si ho celý vymyslel na základě nějaké mé noční můry. A nepomohlo tomu ani to, že jsem si pamatoval originální název. Nikde jsem film nemohl najít. I tady jsem ho zkusil najít pod jménem ARAŠÍDOVÁ POMAZÁNKA----a vyplivlo mi to DŮM PLNÝ STRACHU. Už jsem se bál, že jsem paranoidní. Měl jsem takovou radost, že si ho právě stahuju a těším se na parádní noční pokoukání (psáno hodinu před půlnocí). Zhluboka nadechnout...a jdu na to. ()

731033099

Uplně nejvíc nejlepší Horor pohádka všech dob,ted už vím že to nebyl sen a pořád mám chut na arašídovou pomazánku :) ()

RozaF

Už jen proto, že mě tenhle film od dětství pronásleduje a vážně jsem si donedávna myslela, že se mi to možná jen zdálo, musí dostat plný počet. ()

Daevos

Pro mě se jedná o jeden z nejsilnějších filmových zážitků mého dětství. Tři dny jsem pak nespal a kontroloval, jestli mi nepadají vlasy. Po pár letech jsem film zhlédl znova a bylo to stejně traumatizující jako poprvé. A teď, když už jsem velkej, nemám odvahu se na to kouknout potřetí, abych náhodou nezjistil, že jsem se dvacet let bál úplně zbytečně... ()

tonysawer

Nostalgických pět.. Ale znovu si ho nepustím - za prvé, už bych se nebál a pokazil si vzpomínku na jeden z nejděsivějších horrorů z dětství. A nebo bych se bál, a trvalo by dalších 20 let zapomenout. ()