Vánoční hrad

• USA A Castle for Christmas (více)

Úspěšná spisovatelka má na krku velký skandál, a tak radši zmizí do Skotska. Tam jí padne do oka starý hrad a čeká ji tahanice s mrzutým vévodou, který ho vlastní. (Netflix)

Kosi.. odpad!

Zazobaná světoznámá spisovatelka se rozhodne na dovolené koupit hrad a přitom ji balí skotský vévoda. Ani na okamžik tenhle počin člověka nepobaví, nedojme ani nezaujme. Hlavní hrdince celej film všichni (snad kromě jejího protějšku) jenom pořád lezou do prdele. Doporučuju vyhnout se tomuhle hradu obloukem (a snad především o Vánocích). Asi bych měl věřit víc komentářům ostatních. :/ ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

honeysuckle

Romantická zápletka je osvědčené klišé o ženě v krizi, která nový impulz nachází daleko ve Skotsku, v líhni svých předků. Spontánně se tam rozhodne koupit starý nevýdělečný hrad, což se nelíbí hradnímu pánovi, který se ji odtamtud snaží vystrnadit. Během chystání vánočních oslav k sobě (nečekaně!) nacházejí cestu a...a to je vlastně všechno. Není tu žádná velká krize (jen takové zaškobrtnutí), žádné velké trapasy, ani melodramatické projevy. Film tak splňuje parametry vyloženě antistresového vánočního filmu: je tu milá komunita místních lidí z podhradí, hezký hrad v obležení vánočních světýlek (nechci vidět ty účty za elektřinu) a nadprůměrně roztomilý pes. Nad neškodný až líbivý průměr film povyšují výkony a vzájemná chemie ústředních herců: Cary Elwes drze zapomněl od dob Princezny nevěsty stárnout (i když jeho předstíraný skotský přízvuk působí nechtěně parodicky) a Brooke Shields je stále půvabná a snadno uvěříme, že pro ni osamělý vévoda ztratil hlavu. Pár scén mě upřímně rozesmálo a během montáže romantických momentů v zasněžené krajině jsem nechtěla zalízat pod stůl, což je vždycky plus. Pokud vás nebere ani Cary Elwes, ani Brooke Shields, snadno najdete v ohromné změti vánočních filmů lepší kousky a tenhle netflixovský nízkorozpočťák si můžete odpustit. Já je ráda mám, proto nadhodnocuji a film si možná ještě někdy pustím jako solidní oddechovku. A cameo Drew Barrymore potěšilo. ()

KaterinaSkop

Tuctový vánoční film, který bych si jiné roční období nepustila. Ale s miskou salátu a cukrovím se to přežít dá. A jo, píšu to zpětně :D ()

alisek87

Klasický vánoční romantický film, už od momentu, kdy se hlavní hrdinové potkají, je Vám jasné, jak to skončí, ale k adventu tyhle filmy prostě patří. ()

Formanka odpad!

Na Facebooku je skupina Love Scotland, a ze všech národů tam tenhle film hejtujou právě Skotové (hlavně fejkový přízvuky u neSkotů, především pak hlavního hrdiny). Je to kýč, Brooke je ochotnice, kterou teď už nezachrání ani krásná tvářička a celý je to prostě neskonale blbý. Ale tak moc blbý, až to uráží. ()

CullenSkink

Sophie Brown, americký klon Rosamunde Pilcher, se rozhodne pro krátkou dovolenou, aby si odpočinula od rozezlených fanoušků, kteří se nedokázali smířit se smrtí hlavní mužské postavy v jejím posledním románu. Rodinná historie ji zavede do Skotska, země plné provlhlých středověkých hradů, nesrozumitelného dialektu a milovníků pletení. Brzy po příjezdu do malebné vesničky Dun Dunbar potkává protivného zahradníka, ze kterého se „překvapivě“ vyklube majitel místního panství. V podobném duchu se pronudíte již k mnohokrát a často lépe zpracované pointě. Jednu hvězdičku dávám za skotskou krajinu. ()

Levice05

Ke sledování mne nalákala slova Skotsko + hrad + Američanka. Kombinace těchto faktorů však byla trestuhodně nevyužita. Spíš než předvídatelný děj filmu škodí "výkon" Brooke Shields. Nicméně vtipná místa se našla, film jako kulisa při domácích pracích obstojí. ()

cenitel

Krásná jednoduchá vánoční romantická klasika. Ideální pro zamilované páry případně lidi co chtějí naladit vánoční atmosféru ve vánočním čase. Příběh s jednoduchou zápletkou, která byla jasně předvídatelná. Kéž by to někdy bylo tak v životě. Ten je kolikrát složitější. Zkrátka romantická pohádka o idylickem místě :) Mám rád hrady a celkově tuhle přírodu, tak tomu dávám % up. I když bych měl dát správně max. 2 hvězdy. Člověk si akorát vzpomněl na minulou lásku, máte to taky tak? ()

McGuffin

Milá vlídná bohatá americká autorka tuctu slavných románů si přijede do Skotska koupit hrad, dokonce Vánoční hrad, A Castle for Christmas, na kterém sloužil její děda. A protože jeho skotský majitel a stále ještě šlechtic má v rozporu s tradicí hluboko do kapsy a protože si vlídnou a bohatou spisovatelku zamilují šlechticův sluha a celé podzámčí, je transakce na spadnutí. Jenže do toho tu bohatou dámu napadne, že by hrad přišel levněji až zdarma, kdyby si ji zamiloval i šlechtic, prostě že ho klofne. Ale nakonec vše dopadne řádně, upřímnou láskou k sobě a rovnou na Vánoce zahoří oba, ona mu za hrad zaplatí, podhradí plesá a jásá, o hradu na hradě vznikne příští román a šlechtic dokončí, co děda autorky začal. Na hradní scénář museli být čtyři, Kim Beyer-Johnson, Neal H. Dobrofsky, Tippi Dobrofsky a Ally Carter. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

Lalaith22

Nakonec fajn vánoční skotská oddechovka, která se hodí k vaření nebo pečení cukroví. Úplně jsem si vzpomněla na pana Svěráka a paní Kolářovou z Vratných lahví. "Žehlils někdy?" ()

tein

Milé ale pitomé, přesto výrazně lepší než jsem očekával. Prostě takovej průměr, navíc ale zasazen do krásného Skotského prostředí. Ono ovšem ale i díky samotnému osazení hlavních rolí je jasné, že se jedná o slaďárnu typu "láska kvete v každém věku", a tedy se jedná o film spíš pro 40+. Vánoční kouzlo a atmosféru to má hlavně díky prostředí, a klišé i různými kýči se moc nešetřilo. Co jiného ale také očekávat od vánočního slaďáku...? ()

DiDu

Tak pár takových filmů jsem už viděla, ale tenhle byla pecka. Brooke by lépe udělala, kdyby se nedůstojné roli v tomto filmu nějak vyhnula. Vůbec jsem nepostřehla, kdy došlo k tomu zamilování a tak jsem fakt dost koukala na to, když se do sebe zakousli, byť jsem na to celou dobu čekala. I další průběh trapného třeštění, kdy Brooke nutí na tváři úsměv ještě více křečovitě než obvykle, mě doopravdy děsil. Bylo tam pár super vtipů, které bohužel žánr nezvrátily na komedii, takže coby romantický film mě to hodně zklamalo. Hezké šaty, které Brooke velmi sluší, a roztomile vycvičený psík ve mě ale dojem zanechali, takže úplně blbé to nakonec nebylo. ()