Reklama

Reklama

Recenze (10)

giallo 

všechny recenze uživatele

Poměrně velmi krotký a také těžce průměrný exploitation na svoji dobu. Málo napětí, špatní a hlavně nevynalézaví záporáci a bez "sleazy atmosféry". Chtělo to aspoň trochu krve, více promakanější erotických scén (scény znásilněny k smíchu) a pořádný řízný hudební doprovod. Souhlasím s hodnocením od Karlose a poteciálním divákům bych doporučil o řád lepší Vacanze per un massacro. Mezi 2-3* ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Vše podstatné popsal Karlos80, takže by bylo zbytečné to opakovat. Ovšem moje dojmy z filmu ... On je to fakt hlavně sexploitation, asi čtveřice krásných hereček je zde v podstatě stále nahá, tedy spousta a spousta nahoty, erotiky a nedobrovolných ale i (!!) dobrovolných sexuálních styků ... Většinu stopáže prostě zabírá nahota a sex, sexuální násilí. Teror v tom pravém smyslu se objevuje tradičně jen na začátku (otravní gauneři) a v úplném finále (potyčka s gaunery). Jinak se skoro nic moc neděje (krom toho sexu ...), všechny postavy jsou divné, sick and sleazy, bizardní a ujeté. Není zde nikdo, s kým jsem mohl sympatizovat, prostě opravdu výkvět společnosti ... Film je to dobrý v rámci žánru (obecně kravina), ale je spousta lepších. Pro příznivce subžánru však rozhodně povinná raritka ... Jo a je zde perfektní hudba!! ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Hromada cestujících odjíždí nočním kontinentálním expresem přesně ve 23:00 z jedné vlakové stanice v nejmenovaném italském městečku. Mezi nimi je prostitutka, mladý nadržený pár, policajt, vězeň, mladá dívka, ale také tři sadističtí kriminálníci. Ti se pomalu rozkoukávají, brzy se však projeví jejich charaktery naplno, začíná totiž jejich řádění, provokují, dráždí hosty tím, že cestující budou ponižovat, znásilňovat a také vraždit. Tento sexploitation je typickým "rape and revenge" filmem s množstvím sleazy, nahoty, sexu, hrubého dialogu a pěkných slečen (především dvě eurocultovní hvězdy Silvia Dionisio a češka Zora Ulla Keslerová), vůbec obsazené bylo velké, všecko vesměs známými herci. Eurotrash fanoušci by si tento obskurní sexploiťák neměli nechat ujít, i když nejde o vyloženě v uvozovkách ohavný (snad až na tu jednu scénu..) exploitation. Jde totiž o jednu z pozdních vykrádačedek Cravenova "Last House on the Left", Ladovy "Night Train Murders" nebo ze stejné doby Deodatova "House on the Edge of the Park", bohužel, ve srovnání s nimi však o nejméně zdařilou. Poměrně krotké (ve filmu není jediná kapka krve) a převážně nudné scény, nějaké násilí a de facto nulové napětí si tu film ale zas vynahrazuje celkem lechtivými sexuálními scénami, lehčím pornem a docela dobrou muzikou. Filmu chybí především stylovost, zde platí, jak se říká, na jedno zkouknutí a dost. Scénář napsal znamenitý herec, velikán exploitation žánru George Eastman. Doporučeno uživatelům Flipnic a Kusko.t2, mě však "Expres děsu" (toť přesný anglický překlad) trochu zklamal, název je tedy dosti zavádějící, co se týče toho slova teror.. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Talianski filmári tieto exploatačné thrillery, v rámci ktorých banda otrlých násilníkov terorizuje a šikanuje navonok usporiadaných rádových občanov v 70. rokoch vskutku točiť vedeli. Baldiho Terror Express je síce o čosi slabší, než tematicky príbuzné kúsky Rabid Dogs, Autostop rosso sangue či The House on the Edge of the Park, ja som s ním však bol spokojný. Vyhrotená situácia, ktorá nastane vo vlaku, ovládanom troma grázlami odkryje skutočné povahy cestujúcich a človek by tu márne hľadal nejakú vyslovene kladnú postavu, keďže všetci tí, na prvý pohľad seriózni slušáci sú vo svojej podstate nadržané prasce, zbabelci, kupliari či bezcitní pokrytci (táto téma by sa tu dala rozvinúť ešte viac), takže najcharakternejšími osobami z celej tej rôznorodej osádky sa nakoniec ukážu byť tí, ktorými všetci navonok opovrhujú - prepravovaný trestanec a luxusná šľapka. Škoda trochu nevýrazného obsadenia, čo sa mužských postáv týka (tie ženské v podaní Zory Keslerovej, Silvie Dionisio či Fiammetty Flamini sú v poriadku), mať to napríklad charizmatickejšieho ústredného záporáka typu Davida Hessa či Georgea Eastmana, tak to mohlo byť ešte o poznanie lepšie. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Většinou obyčejné, místy odvážnější a v několika případech trapné soft porno s fixací na blondýnky. Zde neuvedená Fiammetta Flamini zřejmě ve filmu přišla o panenství a její další hereckou dráhu jí tak zatrhli rodiče, poté už totiž nic nenatočila. Chybí krev, chybí napětí a bobra jsem už viděl. Promrhaný potenciál. ()

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama