Tip a Tap

• Česko Příběhy Tipa a Tapa (více)
Animovaný / Rodinný
Belgie, 1971, 3 h 2 min (Minutáž: 7 min)

Režie:

Ray Goossens

Scénář:

Raoul Cauvin

Epizody(26)

Roztomilá a neposedná štěňátka Tip a Tap vyvádějí různé veselé kousky, kterými baví malé diváky. Dělají však trochu starosti hodnému strýčkovi Fidovi. Nechtějí si čistit zuby, honí krtka, který ničí strýčkovu zahrádku, učí plavat malou kachničku a zlobí pana havrana. Tip a Tap se stali hvězdami v hodině Večerníčkova vysílání a stejně tak i pozdrav, kterým končí každá jejich veselá příhoda: "Dobrou noc, strýčku Fido! Dobrou noc, děti!" (Fary)

prochy10

tak na tohle si pamatuju jako kdyby to bylo včera........i dneska se mi vybaví, jak jsem žral strýčka Fida A na tradiční rozlooučení: "Dobrou noc strýčku Fido."........a "Dobrou noc děti.", jen tak nezapomenu. ()

e(l)a

Nevím, jak se mi tento večerníček líbil, když jsem byla malá, ale nějaké přílišné nadšení si nepamatuji - samozřejmě mimo závěrečné scény, které se nemohu nabažit ani dnes:-) Takže z nynějšího pohledu jedna hvězda za konec, jedna za nezapomenutelného pana havrana ("Sousede, já létám!!!!" "To je toho, já také kolikrrrrát létám a nekřřřřičím prrrrroto na celý les! Tolik povyku prrrrro nic!":-D), kterého zkrátka miluju. A třetí hvězda... Prostě je to večerníček:-D Jinak animace mizerná, příběhy nic moc - ale zase pro děti mívají nějaké poučení... ()

Haller

Nebýt skvělého, pro večerníček nezvyklého, dabingu pana Moučky a osvědčené Aťky Janouškové, hodnotil bych určitě níže. Jo... a hlavně to létání pomocí uší. Fascinuje mě dodnes. ()

Renie42

Skvělý večerníček, na který vzpomínám do dneška. Ještě že ho mám na DVD, tak si ho můžu kdykoliv pustit. "Dobrou noc strýčku Fido! Dobrou noc děti!". Na tuhle hlášku jsem se pokaždý těšila a pokaždý sem se jí dočkala. :-) ()

xxlch

Málokterý dospělák je schopný pochopit,co se líbí těm nejmenším.Tento večerníček je pro ty úúúplně nejmenší to nejlepší!!! ()

Via

Můj asi jeden z top večerníčků... nikdy nezapomenu na slova: "Dobrou noc, strýčku Fido..." "...dobrou noc, děti." ;) ()

Danulinda

Jedna z mých nejoblíbenějších večerníčkovských pohádek, když jsem byl v pobatolecím věku. Pan Moučka nám ukázal, že dovede zahrát dobře nejen soudruhy, ale i parádně nadabovat strejdu Fida. Pan Filipovský jako havrrrran je taktéž jedinečný :-) . ()

Memesis

Tohle byl opravdu jeden z tech mejch nejoblibenejsi vecernicek a jestli jste ho nevideli tak z prominutim nejste a nebyli jste deti a rychle to bezte napravit. Za me 95,7% ()

Skeevee

Dalo by se dát strýčkovi Fidovi za jeho ukládání na dobrou noc méně než 5 hvězdiček?! Ne...ten seriál nebyl úplně přistroublý, dabing měl naprosto výborný, ale je pravda, že si ze seriálu dnes pamatuju víceméně taky jen zachraňovací a odnášecí scénu do postele, na nějakého havrana mé vzpomínky opravdu nesahají... ()

Kontryhelka

Nádhera. Další z krásných večerníčků našeho dětství. Jednoduché a srozumitelné příběhy dvou štěňátek a jejich přátelů na dvoře. Pěkné. ()