Snímek režiséra Luise Buñuela se odehrává ve španělském Toledu dvacátých let minulého století. Tato mistrovská, komická a místy i erotická studie zvrhlosti, pokrytectví a nemoci zkoumá zvrácený vztah Tristany (Catherine Deneuve) a jejího poručníka Dona Lopeho (Fernando Rey), který se dívky ujme po smrti její matky. Stárnoucí bonviván Lope, který se navenek prezentuje jako velice zbožný muž, zatímco v soukromí se oddává všem svých choutkám, je krásnou Tristanou tak hluboce přitahován, že se nedokáže ubránit jejímu svedení. Katolická hierarchie ignoruje to, co Lopez dívce udělal a káže poslušnost jeho učení, což Tristanu rozzuří a začne spřádat plán pomsty. (Cinemax)

Vlkopec

Nepříliš vzrušující film nabízí zvětšující a lehce zkreslující zrcadlo zcadlící morálku na velkém makém městě - Toledu. Příjemně se na to dívá ale váhal jsem přece jen mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Nakonec ale lehce nadhodnucuji. A rád. ()

radek.896

Naivní staříček si myslel, že ji uchlácholí prachama, tvrdil ji, že je milenec a současně i její otec a postupně se do toho zamotával. Začal s ní žít i sexuálně a myslel si, že ji má v hrstí do konce života. Náhodou našla novémo milence, malíře a ten ji staříkovi vyfouknul. Konec byl vcelku zajímavý. ()

kavralajka

Není to taková pecka mezi oči jako jiné Luisovi filmy, ale své kouzlo to má. Herecký výkon C. D. byl na jedničku. Moc se mi líbila proměna nevinné dívky v chladnou mrchu. ()

kodel

Mužům se neodpouští aneb Buňuelovský feminismus v komorní, realistické verzi... Krásná, nadaná a nevinná Tristana je osudem vržena mezi dva muže, z nichž jeden je starý pokrytec a sukničkář, ten druhý pak nespolehlivý slaboch. Zkušenost s nimi Tristanu přivede k bolestnému vystřízlivění ze vztahů a ze světa vůbec... Jednoduchý, ale rafinovaně natočený příběh poskytuje nádherný průhled do španělského Toleda dvacátých let minulého století s jeho kostely, hospodami a ošuntělými interiéry - a Catherine Deneuve je prostě úchvatná. ()

StarFsh

V tomto filme si Buñuel zobral na paškál aristokraciu, pracujúcu chudobu a vzťah medzi nimi. Zatiaľ čo je Don Lope symbolom aristokracie, Tristana je symbolom pracujúcej chudoby. Ich vzťah proste nemôže normálne fungovať, aj keď je spočiatku Tristana mladá, naivná a plná ideálov a lásky voči celému svojmu okoliu. Keď však časom narazí na realitu a uvedomí si, že bola iba využitá a zneužitá, tak začne spriadať plány na pomstu. Sociálna nerovnosť proste nemôže nikdy viesť k rovnocennému vzťahu a akcia vždy spôsobuje aj reakciu. ()