Zlato

Dva cizinci putují australskou pouští. Virgil (Zac Efron) jede za prací, která mu údajně změní život, a má ho tam přivézt ne zrovna sympatický řidič Keith (Anthony Hayes). Během cesty se jim přehřeje motor auta, a tak musí zastavit uprostřed vyprahlé divočiny. Když Keith automobil opravuje, zaujme Virgila zlatý odlesk u jeho nohou. Začnou kopat a objeví ten největší balvan zlata, jaký kdy kdo nalezl. Prvotní nadšení se promění v bezmoc, když zjistí, že vytáhnout ze země tak velkou hroudu zlata je nad jejich síly. Domluví se na tom, že zlatý balvan bude hlídat Virgil, zatímco Keith odjede do nejbližšího města a zajistí potřebné vybavení. Jenže jsou uprostřed naprosté pustiny a tak je nejbližší město dva dny cesty tam a dva dny cesty zpět. Virgil tak musí zůstat čtyři dny sám uprostřed pouště. K dispozici má nevelkou zásobu vody, trochu jídla a plachtu, která jej má ochránit před žhnoucím sluncem. A pak se všechno zkomplikuje. Nejdřív se Keith o něco zpozdí. Zprvu jen o den, pak o další a další. Virgil pomalu začíná propadat zoufalství. Široko daleko není žádná pomoc, jen písek, kamení a pár pokroucených stromů a keřů. Společnost mu dělají pouze divocí psi, kteří se k němu nepřiblíží, dokud má zapálený oheň. Ale dřevo mu dochází, stejně tak jídlo a po tom, co se přežene písečná bouře, přijde Virgil i o poslední kapku vody. V tu chvíli se začnou dít podivné věci. Je s ním opravdu v poušti někdo další, kdo ho chce o zlato připravit, anebo jsou to jen pouhé přeludy? Tak jako tak, nezbývá mu než čekat a doufat, že se pro něj Keith opravdu brzy vrátí. (Cinemart)

Chicharron odpad!

Hrůza hrůz. Jakýsi pseudo posta-apo snímek smíchaný s čekáním na Godota. Virgil čeká na taxikáře, divák čeká na něco zajímavého, ale nakonec se z toho nic nedostavuje, jen totálně pitomá koncovka.  No a vlastně psi se dočkají chutné svačinky. V závěrečných titulcích se dozvíme, že film byl financován z australského "Covid-19 support budget fund program"... Tak asi můžem být v Česku v klidu, protože evidentně nejenom u nás se vyhazovaly peníze za totální kraviny... ()

Robur888

S australskými filmy nemám nejlepší zkušenosti, ale když jsem stál před kinem a na ČSFD jsem pro tento film viděl velmi slušné hodnocení a i dívatelných 97 minut (na dvouhodinový film by se mi nechtělo), tak jsem šel. Děj se odehrává v neurčené budoucnosti (jako vodítko může sloužit, že hodnota Bitcoinu byla 1,25 milionu dolarů:-) a i vizualizace drsného prostředí začíná velmi nadějně a slibuje dobrou podívanou. Leč sliby – chyby. Od chvíle, co se hlavní hrdina nechal hloupě vyšachovat se pro mě film zbytečně táhl a já už čekal při občasném pohledu na hodinky na konečné vyústění. Nejlépe tak o závěru, který jsem z filmu získal vypovídala závěrečná titulková píseň. Slova, která zpívá Nick Cave na film skvěle sedí. ()

Oup

Zac tak ako ho ešte nepoznáme. Mne sa to páčilo. Neviem, či sa dá o tom niečo napísať, aby to nebol spoil. ()

Zeuska

Dva týpci, o kterých nic nevíme a za celý film se o nich nic nedozvíme. Cestou za prací přes poušť náhodně jeden z nich najde zlato a druhý se vydá zpět pro techniku, aby drahý kov dostali ze země. Zbytek času se nálezce plácá v písku na slunci za celkem nepříjemného hudebního doprovodu. Mrzí mě to, ale nebavilo mě to a bylo mi úplně fuk co se s těma chlapama stane. Závěr nijak nepřekvapil. ()

Roboslav

Po všech stránkach vynikající film, který tu má slabé hodnocení z pro mě trochu nepochopitelného důvodu. Rozhodně nadprůměrný film. Starý dávný příběh zpracovaný čistě a s velkým přehledem. Vizuálně dokonalé dílo, které může mít snad jediný handicap: divák, který nezná "pomalejší" filmy z minulosti a čeká rychlé tempo, efekty, velkolepou produkci, pohádkovou epičnost, může mít problém soustředit se, ale kdo má opravdu rád klasické filmy, bude pravděpodobně spokojen. Soundtrack taktéž vynikající. ()

yrwen

Popis tohoto snímku je zajímavější než samotný film. Děj filmu, který tu možná ani není, je jednoduchý a bezpáteřní, což je způsobeno absolutním nevykreslením doby, ve které se snímek odehrává. Prostě nám jen řeknou, že je to někde v blízké budoucnosti a čekají, že to divákovi bude stačit. Postupně je nám naznačeno, že minimálně celá USA je v troskách. V jedné scéně si můžeme všimnout, že na troskách letadla je vlajka KLDR. Takže došlo k válce USA vs KLDR? Nebo dokonce k 3. sv. válce? Byly použity jaderné zbraně? Jaký je aktuální stav planety? Tyhle stěžejní otázky zůstanou nezodpovězené, což způsobilo, že film nemá hlavu ani patu. Prostě někde, někdy, nějak začíná a končí. Kromě toho se dost často postava hraná Zacem Efronem chová nelogicky, ale to ať každý posoudí sám. Asi jediné plus je výkon Zaca Efrona, který to co měl zahrát, zahrál skvěle a konečně ze sebe strhnul nálepku hezké tvářičky.  50% ()

Nellaron

Film určite neurazí, ide o solídny survival, ale mal som z neho pocit, že nikto z producentov si film po dotočení nepozrel ani raz. Nachádzajú sa tam detinské chyby. Efron má v jednej scéne prepichnuté brucho vľavo, v ďalšej scéne zase vpravo. Piesočná búrka, ktorá dvíha zo zeme ťažké predmety, ale Efronova šiltovka je stále pevne na hlave. A iné… ()

lineker

Hezky natočený survivor thriller z krajiny, kde by se snad nikdo nechtěl ani na těch pár dní octnout. Dvě postavy o nichž toho moc nevíme se zřejmě z důvodů nějakých globálních problémů s lidstvem ocitli v kraji kde písek a slunce dávají dobrou noc. Nález potencionalního mega bohatství dává počátek hře o přežití. Dobrá práce s postavami a také maskéra. Ten přenos fyzického utrpení na diváka fungoval velmi reálně. ()

Dwayne47 odpad!

ZAtial najnudnejsi najhorsi film roku 2022 co som videl... radsej som mohol 97minut si pospat urobil by som rozumnejsie.... uz od pociatku bolo absolutne jasne ako to dopadne ked najdu dvaja žobráci na púšti kusisko zlata.....   náklady na výrobu filmu 18€uro ... zisky tak 150 pocitam..... uplna žumpa tahavá nudná celé zle... ()

caerol

Bylo to dobré i špatné, chvílema moc utahané, ale konec zabili. Co všechno člověk dokáže udělat pro vidinu peněz.... A Zaca bych tu ani nepoznala, myslím si, že zde podal jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů. ()

Generi

Syrové drama uprostřed australské pustatiny, 2 chlapíci špinaví a sedraní k pohledání - konečně film, který mě bavil od začátku do konce. ()

K1K0

Dostal som presne to čo som čakal, tu sa začne praví boj o prežitie kvôli chamtivosti ľudí, ktorý si myslia že si môžu zobrať to čo im nepatrí. Všetko sa tak ľahko obráti proti ním a aj samotná príroda im moc nedá na výber. “People ain’t no good” .. ()

Pilami

Žádné CGI ani studiové rekvizity nejsou potřeba, jen realismus jihoaustralské pouště a nepředstavitelné podmínky, ve kterých se natáčelo. K záchraně napětí nebylo potřeba ani mnoho vymyšlených dialogů. Doporučuji mít při sledování po ruce trochu H2O. ()