Na rodinném sídle někdo zavraždí otce rozvětvené rodiny a sedm žen, které jsou tam s ním, se pokusí tuhle záhadu vyřešit. Každá má ale nějaké postranní úmysly. (Netflix)

Ollie235

Po delší době jsem viděl film, o kterém jsem předem nevěděl vůbec nic. Když to na mě vyskočilo v nabídce Netflixu, barvy a název evokovaly něco na způsob Knives Out (tento předpoklad byl daleko od pravdy) a dal jsem tomu šanci. Hned na začátku mě překvapila italština (bez počáteční znalosti jsem očekával další americkou produkci), ale na škodu to rozhodně nebylo. Celý snímek působí velmi divadelním dojmem, ať už jde o dialogy, prostředí několika málo místností či jednotlivé postavy, u kterých je kladen důraz na jednu hlavní vlastnost. Scénář je malinko zklamáním v tom, že se samotná vražda ve výsledku až tolik neřeší, spíše se čím dále ukazuje jak moc je celá skupina zvláštní a kdo má jaké problémy. Od začátku mě to ale vlastně docela bavilo a díky krátké stopáži velmi uteklo. ()

Aljak

Po scenáristickej stránke podľa mňa veľmi dobré. Ale čo sa týka postáv, tak tam to už taká sláva nebola. Na môj vkus príliš ukričané, teatrálne a celkovo tá výstrednosť niektorých postáv tomu vôbec nepomohla. A pritom samotné pozadie vraždy a vyšetrovanie by boli aj celkom zaujímavé, keďže pozadie vraždy a osudy postáv mali všetky predpoklady pre dobrú kriminálku s postupne rozvíjajúcim sa dejom a odhalením súvislostí. Škoda toho, malo to na viac ako len na 2* ()

JakubAkurat

Vzhľadom na to že som veľky fanúšik pôvodnej francúzskej verzie tohto filmu s názvom 8 žien, ktorú mimochodom vrelo odporúčam, som mal veľké očakávania. Bol som rád, že sa tento príbeh dostane medzi oveľa väčšie publikum, no po pozretí som bol veľmi sklamaný. Bolo to ohromne nudné a to aj napriek celkom dobrému hereckému obsadeniu. A preto tentokrát iba 40%. ()

lineker

Úvod mne naladil na hezkou atmosféru, takových těch, vy víte jakých filmů. Uzavřená společnost, vražda. Někdo z dotýčných je vrah. Kdyby poté film pokračovat ve standardních šlépějích, tzn. vraha vypátrá a dopadne protřelý detektiv, mohlo to můj zájem upoutat i nadále. Stane se ovšem to, že pachatel začne být hledán v osazenstvu, přímo osazenstvem. Od té chvíle již mohu ocenit jen pár slušných hlášek. Film se komplexně stává nezajímavým a vy čekáte pouze na nepřekapivé rozuzlení. A dočkáte se. ()

Johnny.ARN

Záhada, ktorá bola zamotaná, ale len počtom postáv a ich príbehmi. Od začiatku som si myslel, že poznám vraha, ale to prekvapenie v závere ma dostalo. Celkom inteligentné, len tie ich príbehy ma úplne nebavili a skôr som chcel vedieť motivácie a vraha. Dokázalo ma to ale udržať a miestami aj pobaviť. Za nepredvídateľnosť 3 z 5 ()

• Film bol natočený v Ríme (Taliansko). (Arsenal83)