Kdo přežije - Ostrov vykoupení

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2011

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Rob Mariano, Russell Hantz, Andrea Boehlke

Tvrdá hra o přežití, kde každý doslova bojuje o místo v kmeni. Kdo se nepřizpůsobí, kdo nevyhraje imunitu, ten bude vyloučen.
Hráči poté co je kmen vyloučí nejsou vyřazeni ze hry, nýbrž putují na Ostrov vyhnanství, kde budou mít šanci se v určitý čas a po vyhrání soubojů s ostatními vyřazenými do hry opět vrátit.
Soutěžící se musí vypořádat nejenom s tvrdými podmínkami na ostrově, ale i s nedostatkem vody a jídla. 39 dní, osmnáct soutěžících a pouze jeden se stane posledním přeživším, který vyhraje jeden milion dolarů.
Poznejte krásy tohoto prostředí: Karibského moře, Tichého oceánu a nakonec Jížní Ameriky. Toto všechno vám přináší dvacátá řada Survivor. (reich)

jajush

SPOILERY Na tuhle řadu jsem se především těšila díky Robovi a Rusellovi a koncept Ostrova vykoupení jsem nějak nebrala v potaz (a teď už můžu říct, že se mi ani moc nelíbil a nepotřebuju vidět další takovéhle série). Od začátku jsem věděla, že budu fandit Robovi a to nejen proto, že nenávidím Rusella. Ukázalo se, že zkusil nový způsob hry a vypadalo to pro něj opravdu slibně. Určitě jsou lidi, co si řeknou, proč když hrál tak nefér atd. Hrál výborně. Byl v táboře plným tak jednoduchých lidí, že by bylo škoda toho nevyužít. Nedělal z lidí blbce- už byli a on to zkrátka viděl. Chvíle, kdy mě opravdu naštval bylo, když podruhé vyřadil Matta (byl to dříč, fakt by si zasloužil vrátit se podruhé zpět), ale co už.... Blbost lidí z Omettepe v jejich milované "šestce" mě nejvíc šokovala, když byli všichni děsně překvapení, že někdo musel jít domů. Haló? Je vás šest, postupuje pět, tak přestaňte mlít o vaší "šestce"- jednoduchá matika. Někdo jít musel a každej by byl děsně zaskočenej a ublíženej. Finálová trojka Nejlépe to shrnul David na závěrečné řadě. A dostalo mě, jak Phillip a Natalie během své závěrečné řeči jen říkali, jak je Rob skvělej a ne proč oni jsou tam. Rob byl jasná volba a já mu to fakt přála. Oblíbenci: Rob, Matt, Grant, Mike Neoblíbení hráči: Phillip, Ashley, Natalie P.S.: Kmen Zapatera udělal nejlíp, že se zbavil Russella a když byli Omettepe tak hloupý a neudělali to samý Robovi, jejich smůla a dobře pro něj. ()

Stanley619

!!!SPOILER!!! Tak mu to konečně vyšlo, sice až na počtvrté, ale vyšlo. Oblíbenci: Boston Rob, Natalie, Grant, Matt. Neoblíbenci: Snad poprvé po 22 řadách tahle kolonka zůstane prázdná. Spokojenost s vítězem série: Ano, konečně. P.S. Na konci zůstaly samý hezký holky a to je velký plus ;) 80% ()

fixaman

Díky Robovi a Russellovi naprosto příšerná sezóna, kdy jsme sledovali hru ve stylu "Rob něco řekne, všichni to udělají.." V RI se absolutně nic nedělo.. Bylo skoro utrpením to sledovat.. A to jsem jinak velkým fandou Survivoru a prvních 18 řad jsem sjel během měsíce.. ()

chleba24

Kdo přežije je výborný pořad, tato série slovy Jeffa Probsta byla nejdokonalejší ze všech. Škoda, že soutěž nevyhrála Andrea Boehlke, ale i ani tak mi to neshodilo příjemný dojem. ()

Heavyman

Ano, tvrdí a nezničitelní amerikanos s takovým sebevědomím až to děsí. Nazvat černocha v USA bláznem znamená jako nazvat ho přímo negrem... ()

longercz

No, když jsem viděl, jak si kmeny staví pohodlné přístřešky s pomocí kladiva a hřebíků, tak jsem byl slušně řečeno naštvanej. To má být Survivor? Kde jsou propadající se sotva držící při sobě promáčené chatrče a kde je rybaření a opékání krys? Neříkám, že to je nějaká pohodička, ale tohle rozhodně nebylo v duchu geniální soutěže minulého desetiletí. Další věc co mi rozhodně chybí je to, že se třeba už úvodní znělka moc neodlišuje podle toho, v jaké oblasti se zrovna natáčí nebo taky to, že se jednotlivé místa dostaly obecně na druhou kolej. Stačí, když si vzpomenu na krásně pozměněnou znělku z Thajska nebo Amazonská soutěž čistě o chytání ryb. Výzvy by se dle mého názoru rozhodně měli více zaměřovat na věci, které se více váží k onomu místu a k místní kultuře a tradicím, a rozhodně by se měli více zaměřit na samotné přežívání. Dívat se na to jak soutěžící závodí ve svislém bludišti, je sice zajímavé, ale pro mě bylo třeba to samotné chytání ryb (jak už jsem zmínil) mnohem zajímavější, vhodnější a jednoduše lepší. Pro mě tady tyto věci, plus třeba výzvy o vydržení nebo pojídání pochoutek z pralesa, dělali ze Survivoru lepší pořad, chybí mi a myslím, že nejsem jediný. Nechápejte mě špatně, pořád to byla super zábava, ale asi se holt budu muset smířit s tím, že ze Survivoru je ultimátní tahanice o hlasy a samotné přežívání se posunulo na druhou kolej. Jenom doufám, že z toho nebude časem Big Brother pod otevřenou střechou. Spoilery! Dalším rozporem je pro mě tady to, jak spravedlivé je, že Boston Rob dostal ne 2 nebo 3, ale 4 šance na to aby hrál tuhle hru a Russel 3. šanci ze 4 posledních řad. Oba jsou to sice jedni z nejlepších hráčů historie, ale to už je podle mě jednoduše moc a nemělo by se to povolovat. Ano, Rob hrál výborně, ale tak co jiného by se od něj mělo při tolika účastech čekat? Zvlášť při tomhle castingu… Rozhodně měl štěstí, že si ve světě nevytvořil zástupy nepřátel a kmen se ho nezbavil jako Russella už na začátku (což sledovat byl pro mě rozhodně nejsilnější zážitek z celé hry), každopádně, teď už si myslím, že si noví soutěžící dají dobrý pozor na jakékoliv další navrátilce, a ti už to nebudou mít tak "snadné". Tak jako tak celou řadu jsem shlédl za pár dní a hodnotím ji kladně, i když si tedy pamatuju hlavně Boston Roba a šílence ze staré školy Phillipa, bývalého zvláštního agenta, kterého je obrovská zábava sledovat, o hře a myslím, že obecně jednoduše o lidských vztazích ale ten člověk nic neví a nevěřím tomu, že být otravnej byla jeho strategie, rozhodně ne na začátku. Ještě bych neměl zapomenout na Davida Murphyho, který jako asi jediný další vyčníval a nevadilo by mi ho vidět znovu. Jo a mimochodem, ti co jste řadu už viděli, zkuste se zamyslet, jak by to dopadlo, kdyby se na začátku Rob a Russell rozdělili do kmenů opačně a Phillip by byl v kmenu s Russelem?!? Mít tak možnost vidět i tuhle druhou variantu, to by byl teprve nářez… :) ()

hulinsky

Genialni one man show v podani Bostona Roba, kteremu neni co vytknout. Nabeh a potencialn na nejlepsi serii ever totiz zhatili hned v pocatku ti amateri, kteri se nepochopitelne vzdali sve jedine sance na uspech - Russella. Boston Rob si s nimi pote uz jen vytiral prdel natolik peclive, ze jim nedal sebemensi sanci si cuchnout, coz sice znamenalo absenci zvratu ci prebehnuti, presto bylo fascinujici sledovat, s jakou jistotou mel Mastermind hru celou dobu pod kontrolou. Ignoratum z druheho kmene nikdy neodpustim, ze pripravili divaky o nejlepsi mozny zazitek - zazit a sledovat primy boj a valku v podani dvou nejlepsich hracu v historii teto hry - Mariana a Russela. Boston Rob ftw ! ()

Hashirama

Modelový příklad uměle vykonstruované série pod taktovkou Jeffa Probsta, vymyslitele takových nápadů jako Redemption Island, zavedených čistě pro udržení sledovanosti v přijatelných mezích, přestože ta nemá co dělat s nedostatkem nápadů, nýbrž s tím, že diváci chtějí dobré hráče, kterým mohou fandit, a ne pana Tau, který záhadně objevuje imunity všude, kam šlápne, ani legendárního šestatřicetinásobného laureáta na vítězství Boston Roba. Robovo vítězství bylo neočekávané jako východ Slunce a všechno ostatní by se dalo nazvat pouze nechtěným komparzem a o to je horší, že si soutěžící mysleli, že mohou vyhrát...Jó, to platilo kdysi, teď musíte absolvovat přinejmenším dvě série předem, aby se Jeff ujistil, že jste na vítězství dost dobrý/á a jste to právě Vy, kdo přitahuje diváky k obrazovkám. Pakliže Vám přijde tato metoda trnitá, musíte preventivně počkat pár let, než se produkce...co to plácám, Jeff...než se Jeffátor rozhodne náhodně vygenerovat sérii bez navrátilců. Co bych měl o této sezóně psát? Není dobrá, jedinými soutěžícími jsou Russell a Rob, a ani jeden z nich neumí hrát. Přesto je od Gabonu tato série přinejmenším průměrným standardem, přestože by mezi staršími neobstála absolutně v ničem. ()

Trixinka

Spoilery. Škoda, že Russell vypadl tak brzy. Mohlo to být zajímavější. Jinak Rob s přehledem vítěz, pěkně si všechny povodil jak potřeboval. Jako zajímavý prvek hodnotím ostrov vykoupení, příjemná změna. Jen škoda, že tolik soutěží o imunitu bylo zaměřených na skládačky a výdrž. Chtělo to něco akčnějšího :) ()

Crazynka

Dle mého názoru jedna z přeceňovaných sérií v této soutěži, hlavně kvůli vítězi. Pro mě velké zklamání, jak vlastně lidi dokážou být omezení a manipulativní. Navíc se zde opakuje spousta soutěží z předchozích řad a málo nápaditosti. Nejoblíbenější hráč Matt. SPOILER : už proto jakým způsobem s ním bylo naloženo v průběhu hry, nemůžu tuto sérii obdivovat. ()