Kdo přežije - Amazonie

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2003

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Jenna Morasca

V pořadí již šestá série, tentokrát z Jižní Ameriky. Natáčelo se v severozápadním brazilském státě Amazonas v okolí řeky Río Negro, která se vlévá do Amazonky. Pro natáčení byla využita soukromá přírodní rezervace Floresta da Vida a zázemí hotelu The Ariau Amazon Towers. (obivan568)

Laerry

SPOILERS BEWARE!!!....Tahle série byla soubojem kmene "amazonek" proti prostému mužskému pokolení, ovládaného svými pudy:D Dokud se kmeny nepromíchaly, bylo vážně zábavné sledovat mužský kmen, jak jim ženská přítomnost šíleně chybí a jak jim to leze na mozek. Je tak naprosto příhodné, že Survivor: Amazon vyhrála "amazonka", která se stala legendární pro své společné koupání v řece či svléknutí se do naha jen za kus čokolády a burákového másla během soutěže. V téhle řadě si navíc poprvé zahrála sluchově postižená hráčka, Christy, a jak se s tím dokázala poprat, je vážně obdivuhodné. Nejzábavnějším momentem z celé série byl okamžik, kdy si Matthew s fanatickým výrazem brousil mačetu a komentoval to slovy, že ho pohled na krev zneklidňuje - a všichni ho zděšeně pozorovali (Rob: Proč potřebuje mít mačetu tak ostrou? Určitě nás všechny zabije.) ()

AntonG.

Fajn série, ale jako obvykle, finále jsem nezachápal a vítěz mne naštval. Ach jo, proč to vždy vyhraje ten, komu jsem to vůbec nepřál?:( Smekám před Christy jak si se soutěží poradila i jako hluchá, a kromě toho to byla i s přehledem nejsympatičtější postava série. Btw. všichni tu chválí Roba a jeho strategické schopnosti... no, dle mého si to naopak místy podělal, protože v poslední třetině soutěže začal zbytečně zmatkovat. Oblíbenci: Christy, Butch Neoblíbení hráči: Jenna, Rob, Heidi Kočka série: Jenna ()

PabloFuentes

Z amazonie 90210 se později stala docela velmi zajímavá řada plná komických postav, dobrých stratégů, zajímavých situací a podlého Roba. Navíc snad každý hláška blondýnky Heidi byla perla :D aneb - "Mým hlavním přínosem pro kmen je můj intelekt" :D ()

Zdeňka

Výborná série, Rob mě vážně bavil a při závěrečném setkání po soutěži byl k sežrání :-) Nejlepší scéna? Myšlenka všech, že je chce Matthew zabít. Favorit: Alex Bell ()

houdek442

OBSAHUJE SPOILERY. Stejně jako minulá řada (Thajsko), i tato mi přijde velmi slabá, co se náročnosti a hráčů týká. Přijde mi, že soutěžící vůbec neměli nouzi o jídlo a ani výzvy nebyly nijak extra náročné. Drtivá většina soutěžících byla nudná, takže jsem se ke sledování chvilkami i nutil. Perličkou bylo finále, kam se dostali jedinci, kteří si své místo vůbec nezasloužili. Jenna pro kmen nedělala nic a Mattova hra byla o ničem (nehledě na to, že na finální kmenovce řekl, že si své místo vlastně vůbec nezaslouží a ať pro něj nehlasují). Nejoblíbenější hráč: Rob Cesternino. ()

giovanni3

Kdybych chtěl dát nějaké sérii Kdo přežije 5* tak to bude určitě tato série. Souboj mužů a žen byl velmi poutavý i výsledky jednotlivých střetů a kontrast obou táborů tudíž se bylo na co koukat. A sloučení? tam se rozmohly intriky, spojenectví a zrady a to snad co rada to zrada či překvapení a to mnohdy milé jindy nemilé. Nikdo si nemohl být ničím jistý a mnohdy jedna neuvážená věta nebo výhra ve výzvě znamenala totální obrat ve hře. Oblíbení hráči? Butch, Rob, Christy a časem jsme si oblíbil Matthewa. Výsledek? Vítěz/ka si výhru určitě nezasloužil/a nebylo fakt za co bylo zde víc hráčů a hráček co udělali víc a měli vyhrát. Tudíž velmi kvalitní série, ale Kdo přežije není pořad, kteérmu jsem ochoten dát 5* ač na něj mnody s velkou chutí čekám a hltám každý díl. Tudíž silné 4z5 ()

Ivusha

Hodně dobrá řada. Skvělé bylo počáteční rozdělení do kmenů podle pohlaví. Navíc jsme tam měli dobrou skvadru lidí od děsných a otravných postav (Roger a jeho sexistické narážky a názory na homosexuály, Joanna s gospely byla šílená), přes dobré stratégy (právnička Deena byla hodně dobrá a Rob je sice vůl, ale talent se mu upřít nedá), hloupé silikonové blondýny, co se zvládly ohánět svou inteligencí, i když na kmenových radách snad nikdy nevyspelovaly správně jméno a navíc šlo o nejlépe manipulovatelnou holku snad v historii soutěže (Heidi), namyšlené, rozmazlené a líné modelíny (Jenna - tu bych fakt - být tam s nimi - flákla, že by se z toho nevzpamatovala), až po docela milé soutěžící (Christy, Butch nebo Matt). Zpočátku to vypadalo, že chlapíci se budou celou dobu bušit do ramen, jací jsou to machové, a diskutovat o zadcích svých soupeřek, ale záhy přišlo promíchání kmenů a byla to super jízda (i když teda Rob neustále tlachal o těch zadcích). Rob byl opravdu skvělý stratég a mastermind, ale když mluvil na kameru, tak byl taky na tečku... prostě to bavilo. Jen to mohl vyhrát spíš Matt. S vítězem nejsem spokojená vůbec, měla jsem na tu osobu averzi od prvního dne. ()

HiddenDragon

Abych rekl pravdu, nikdy jsem tenhle styl poradu nepochopil. Je to jeden z tech, ktere me utvrzuji v tom, ze televize je ztrata casu. Koukat na partu mestaku jak stanuji v pralese, lovi pirane, a pak se za trapneho handrkovani kdo je komu blizsi vyrazuji na radoby ritualni pulnocni seanci...znam asi tunu veci, kterymi se da cas vyplnit lip, nez sledovat jakysi posahany socialni experiment v prirode. Nic jineho to totiz neni. Stejne jako "Big Brother", "Vyvoleni"...je to furt o tom samem. Muzou tomu dat prostredi Amazonky, Nilu nebo treba planety Pluto, stejne vzdycky pujde o ty kecy typu "ta krava je moc svalnata, bojim se ji, tak ji chci vyradit." Asi tak. Hodnotim opravdu jen to prostredi, ktere trosku priblizi, jak je to v divocine obtizne. Ale o skutecnem "preziti" v busi/pousti/bazinach existuji mnohem lepsi porady - stale "pro masy" (napr. na Discovery), ale aspon s nejakym navodem jak udelat to ci ono, ceho se vyvarovat, co jist a co ne. Nemusim k tomu mit dva "kmeny", ktere napr. zapaluji ohynky na cas, aby vyhraly lednicku. Bida. ()

danielosbourne

SPOILER, KTERÝ MŮŽE PROZRADIT, KDO BYL VE FINÁLOVÉ DVOJCE: Amazonie předvedla svou krásnou přírodu a přinesla další várku zajímavých přeživších. Série to byla zaručeně dobrá a to hlavně díky Robově skvěle promyšlené hře. Finálová dvojka byla trochu překvapením, ale čekal jsem nějaký takový zvrat. Přijde mi, že ty dva tou hrou proklouzli neviděni a neslyšeni. Spíš byly pro smích. Oblíbené postavy: Rob, Christie Nejméně oblíbené postavy: Daniel, Roger ()

mysak.pitlik

Atraktivitu téhle řadě zajistil Rob, který se sice v reálném životě považuje za outsidera, ale v Amazonii si všechny vodil jako na drátkách. Rozum mi zůstával stát nad tím, za jakou sexbombu platila Heidi. To všechny okouzlily její silikony? Vždyť vypadala příšerně a když do toho ještě začala mluvit... Každopádně vítěz k tomu podle mě přišel jak slepý k houslím. ()

Yokolobuna

Zpočátku sice žádná sláva, ale po sloučení jsem se začal parádně bavit, když vždycky vypadl ten, co měl nejvíc keců jak je nejlepší, nejdůležitější a má vše ve svých rukou, načež jsem se vždy pěkně zasmál překvapeným výrazům. Na survivorovi je důležité, abyste měli komu fandit. No a díky tomu, že můj favorit/ka skončil/a 2. Jsem rozhodně spokojen! Navíc scéna kdy Jeff jede přes kus oceánu na vodním scooteru s hlasy je bžunda :D. ()

longercz

Bacha spoilery! Výborná řada bohužel zakončena finálovým soubojem, ve kterém jsem to moc nepřál ani jednomu finalistovi. Jenna ve hře ukazovala dost často, že moc neví, co dělá, jako když prozradila Davovi vztahy mezi ženským kmenem nebo když si myslela, že má svou čtyřku a začala svou radost dávat hodně očividně a hlavně arogantně najevo. To, je mimochodem, jedna z nejhorších věcí, co jde v Suvivoru udělat, zvlášť když máte přesilu jenom jednoho hráče. Neříkám, že člověk nemůže být arogantní, Survivor může vyhrát jakákoliv osobnost, věci jako arogance a nafoukanost musí ale člověk držet pod pokličkou a pak se třeba vyzpovídat v rozhovorech. Dávat lidem jasně najevo, že my máme počty na své straně, si říká o potíže a ty většinou taky přijdou… Stejně tak snad nemusím říkat, že říct někomu z vlastní aliance, že se chystám hlasovat proti němu ve finálové čtyřce, je dle mého názoru nepochopitelná blbost (to přesně řekl Alex Robovi v oné době, kdy to se čtyřkou Heidi-Jenna-Alex-Rob vypadalo ještě nadějně). Každopádně pokud bych si ale měl vybrat, z finálové dvojky šla Jenna tomu vítězství asi víc naproti. Matthew v podstatě sám přiznal, že je ve sféře mezilidských vztahů bezradný a i když byla prdel sledovat jeho psychopatické tendence, skorou celou hru ale doslova čekal na to, až mu Rob řekne, co má dělat a i když ke konci začal projevovat iniciativu, na získání hlasů poroty bylo už pozdě. Neříkám, že Mattova hra byla úplně špatná, tak jako tak do finále ho to dostalo, já ale prostě preferuji hráče, kteří jsou ve hře strůjci vlastního osudu. Navíc je potřeba si uvědomit, že je rozdíl mezi cíleným nejednáním a neschopností jednat. Co říct k ostatním. Heidi byla z dvojce H+J rozhodně cílevědomější, tvrdší a lepší hráčka, to ale asi dobře viděli i ostatní. Rob se určitě ve hře nenudil a jednoduše řečeno, s ním od jistého bodu (asi od sloučení) stojí a padá celá série. Kdyby se dostal do finále, těžko říct zdali by lidé překonali rozpaky z toho, že byl zodpovědný za vyloučení většiny z nich, každopádně by asi dostal více hlasů než Matt, takže Jenna udělala dobře. Ještě určitě stojí za zmínku Christy, po 26 sezonách pořád jediná hluchá účastnice soutěže nebo Deena, taková ženská verze Roba Cesternina, která se tedy sice nedostala příliš daleko, ale mezi ženami se podle mě ukázala jako nejschopnější, čehož si asi dobře všimnul i Rob. Celkově ale tady můžete vidět velice podařený casting, s naprosto odlišnými typy lidí (ať už sympatičtí nebo nenávidění hodní a směšní) a v neposlední řadě, jedno z nejodlehlejších míst na Zemi, Amazonie (!) kam mě moc mrzí, že se Survivor už nikdy nevrátil. ()