Kdo přežije - Amazonie

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2003

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Jenna Morasca

V pořadí již šestá série, tentokrát z Jižní Ameriky. Natáčelo se v severozápadním brazilském státě Amazonas v okolí řeky Río Negro, která se vlévá do Amazonky. Pro natáčení byla využita soukromá přírodní rezervace Floresta da Vida a zázemí hotelu The Ariau Amazon Towers. (obivan568)

Desmond04

SPOILERY Po naprosto příšerném Thajsku, který jsem jako jedinou sérii z těch starých poctivých nedokoukal, je Amazonie balzám na duši. Velmi osvěžující změna, skýtající úvodní bitvy muži versus ženy, nabídla mnoho zábavy. Casting byl proveden na jedničku. Nadmíru povedený byl i twist v podobě výběru nových kmenů. Bohužel soutěžící, kteří byli nejracionálnějšími a nejlepšími hráči to k výhře nedotáhli, viz Rob a Dave. Jeden z nich těsně před branami, druhý úplně zbytečně a nespravedlivě na úplném začátku, kvůli naprosto dementní výzvě o imunitu. Ve finále pak holka, která 30 dnů nic nedělala, jen se vezla, ale hrdě se chválí za to, jak hrála tvrdě. Houby. V posledním týdnu se proimunitovala k finále a tam, pro mě naprosto neuvěřitelně a bláznivě, posbírala v podstatě všechny hlasy od vypadnuvších. No, ale ani tenhle velký bod na kráse, nedělá z Amazonie špatnou sérii. Byla to parádní jízda. Nejlepší výzva: Soutěž o imunitu - trhání kýty jen pomocí pusy. Nezapomenutelný moment a asi úplně ta nejvíc TOP záležitost, co jsem doposavaď v Survivoru viděl. Top 3 oblíbenci: Rob Cesternino, Dave - Rocket Scientiest, Butch Lockley x Top 3 neoblíbenci: Alex Bell, Jenna Morasca, Heidi Sexton ()

Zik.M

Z prvních 18. sérií zřejmě má nejoblíbenější řada. U žádné jiné jsem se tolik nenasmál. Po dlouhé době jsem si připomněl první kmenovku této série, která je jedna z nejvtipnějších z celé soutěže. Škoda jen, že nevyhrál můj favorit. ()

turektureck

Jedna z nejlepších sérií vůbec. Hra měla spoustu dobrých věcí například Jenna a Heidi se svlíkli za čokoládu (dodnes lituju, že jsem tam nebyl, protože to v TV zcenzurovali),požár v táboře, podrazák číslo 1 Rob a třešnička na dortu Reunion show lepší než třeba z Markéz Survivore jen tak dál ()

martinexa

Já jsem teda zklamaná. Vyhrála to největší slepice hned po Heidi, která to celou dobu hrála jenom na city a tak přemluvila porotu. Nezasloužila si ty prachy. Vyhrála to hlavně kvůli svému vzhledu, ale byla blbá jak necky jednu hvězdičku dávám za to, že nevyhrála Heidi, to bych musela dát úplně odpad. Soutěže byly docela fajn, ale ten vítěz mi to úplně zkazil fuj! ()

Filatov

Amazonie byla hodně zajímavá série. Už počáteční rozdělení na muže a ženy dávalo zajímavý námět pro počáteční výzvy o imunitu, které logicky nemohly být silové. Taky jsem se zmýlil a favorizoval chlapi a překvapilo mě, jak dostávali od holek na holou. Prostě moc chvástání a málo makání. Celkem mi vadily od kluků ty oplzlé kecy o tom, kdo by na koho skočil a která holka se komu líbila víc. Sexu tu bylo prostě dost a to nepočítám svlékající se Heidi a Jennu, které chtěly hru hrát jenom přes svou krásu. Bylo toho docela příliš. Jakmile ale došlo ke sloučení, začala být hra zajímavá. Najednou jsem si všiml i ostatních charakterů a začal jsem si všímat Matta a Roba, kterej mi ze začátku svýma sexistickýma narážkama hodně vadil. Druhou půlku hry byl skvělej a dá se říct, že to měl vymyšlený hodně dobře. Matt se vyklubal z nenápadnýho kluka v sympaťáka. Hodně lidí říká, že vítěz série nebyl zaslouženej, ale já to řeknu jinak. Rozhodně si vítězství nezasloužil tolik, jako někteří ostatní, nicméně pár strategických tahů taky udělal a hlavně získal tuším tři individuální imunity, takže zásluha tam rozhodně byla a navíc jsem ho tipoval na jednoho z vítězů někdy od sloučení, takže rozhodně neprávem to podle mě nebylo. Oblíbení hráči: Matthew, Rob, Deena, Christy. Oblíbený kmen: JACARÉ ()

Vitasex

Velice zajímavá řada - hlavně prostředím a rozdělením kmenů. Pozitivní je hlavně to, že konec neupadá, není jasně nalajnovám a proto vás to pořád baví. Bohužel nejsem spokojen s vítězem / vítězkou, a proto jen 4* ()

nosterdamus

Hodně dobrá řada muj favorit byl jasně Matt.Byl to sympaták kterej neudělal žádnej podraz.Ale ani Jenna mi nevadila tak mi ani moc nevádí že Matt prohrál právě sní, lepší než Rob i když to byl nejlepší hráč. ()

lapaix

SPOILERY! Po nepříliš vydařených řadách (Markézy a hlavně Thajsko) bylo něco jako Amazon potřeba jako sůl. Zezačátku to nevypadalo na žádnou slávu (ačkoliv rozdělení na muže a ženy bylo zajímavé), ale od sloučení se všechno naplno rozjelo. Potěšilo mě, že hned zezačátku opustilo soutěž několik otravných soutěžících (Joanna se svými gospely byla na zabití) a další je brzo následovali. Pro mě nejpříšernější osobou celé řady byl Roger (možná to má co dělat s tím, že jsem holka), který si se svými sexistickými poznámkami a nabubřelými výroky opakovaně říkal o zfackování. Naštěstí se mu ho pomyslně dostalo hned následující kmenovou radu. Nechápu taky oblibu Heidi. Naopak oblíbencem byl stratég a mistr hlášek Rob, Christy, která má respekt za to, jak daleko se dokázala dostat s handicapem, nebo polomagor Matthew. Podle mě jedna z nejlepších oldschool řad. ()

barneybishop

Konečně jsem se dočkal a vyhrál někdo z mých oblíbenců, než od minulých sérií, kde se dostali 2 lidi do finále na základě podrazů a intrik. Zatím pro mě ta nejoblíbenější série ze starších sérií Survivoru! :) ()

nolitimere

Divoký začiatok - zaujímavý stred - smutný koniec.Obrovský potlesk pre Christy pre ktorú to bolo o jedno dobrodružstvo naviac ... individuálna imunita bola z doterajších predchádzajúcich pre mňa tá ktorá oku lahodila najviac.Víťazstvo - do zlúčenia som aj fandil , ale potom to prešlo skôr do čakania kedy uvidím zhasnúť pochodeň. ()

zdenda87

Tahle série se mi líbila hodně kvůli lokaci, Amazonie je opravdu asi to nejtajemnější a nejexotičtější místo v dějinách téhle hry. Jinak zklamání na závěr a to hned několik, ale jen subjektivních. Prvně vítěz, ano Matt se prakticky vezl na zádech Roba, ale asi si nikdo neuvědomil, že to Jena úplně stejně, byť se tam doklouzala spíš náhodně. Podělala si to Kristy a její nerozhodnost, kdy přemýšlela o spojenectví s těma slepicema. Hodně jsem to přál Mattovi, teda ve srovnání s Jennou, byl to takovej samorost, naivní jouda, ale nevadil mi. Největší zklamání Rob a to právě za svůj hlas. Hrál velice dobře, ale ty jeho sebeznehodnocující kydy ohledně jeho soukromého života mě sraly a ten hlas to úplně podtrhl, za co a proč to tý pindě dal. Jsem rád, že ho vyřadila, debílka. ()

K4sum1

Wow a to jsem si myslela, že bez skrytých imunit, ostrovů vyhnanství atd. budou starší řady Survivoru (jak tomu bylo až do této řady) docela nuda, ale sakra.. kasting na tuhle řadu se vážně povedl natolik, že jsem měla až několik favoritů na celkové vítězství a oblíbenců jakbysmet. Oblíbenci: Jenna, Rob, Christy. ()

Mallorca

Výborná série a mezi těma starými určitě jedna z nejlepších. Rozdělení podle pohlaví mi sice na první pohled přišlo jako špatný nápad, ale nakonec se to osvědčilo a momenty, kdy namyšlení frajírci dostanou nakládačku od holek, opravdu stojí za to. SPOILERY, Objevuje se tu hodně zajímavých postav, z nichž nejvíc vyčnívá Rob Cesternino, který je prvním opravdu velkým stratégem v Survivoru, který se nebojí žádné akce. Navíc je to opravdu vtipná osoba a on se tak významně podílí na úspěchu Amazonie. Dál zaujmou i Heidi s Jennou, skorohluchá Christy nebo sympatický podivín Matthew. Drsný moment přijde ve chvíli, kdy hráčům shoří tábor, v ten moment je vám jich opravdu líto. Nejlepší část sezóny je ale posledních několik dílů, kdy se ze zdánlivě jasně rozdaných karet stane ohromný zmatek, kdy je ochoten jít každý s každým a hra se stává opravdu nepředvídatelnou, což je jedině dobře. Vítěz celkem zasloužený, i když největší osobností téhle řady bude navždy Rob C. P.S. V jednom týmu jsou Jenna, Joanna, Jean a Jannet, koho to napadlo, kdo se v nich má prvních pár dílů vyznat? :) ()