Narušitel

• USA Intruder (více)

Nebezpečný zabiják zůstává se zaměstnanci samoobsluhy po uzavírací době a začíná se odvíjet napínavé drama. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

destroy83

Ještě před průměrnou Modesty a celkem vydařeným pokračováním From Dusk Till Dawn natočil Scott Spiegel pekelně zábavné béčko Intruder, které se prakticky celé odehrává v supermarketu a v jeho těsné blízkosti. Zpočátku snímek zaujme především hravou kamerou, která divákovi servíruje atypické záběry. Vlastní příběh diváka strhne až s prvnímy vraždami, které jsou nápaditě provedené a patřičně krvavé. Děj pozvolna graduje až k výbornému finále za doprovodu černého humoru. Zabiják je perfektně vyšinutý a blonďatá prodavačka správně uječená. Kromě bratrů Raimiových se dočkáme i malé roličky Bruce Campbella, který zde ztvárňuje policistu. Nemám co vytknout, jasný plný počet. ()

fcreading

Scott Spiegel režisér ( From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money) predovšetkým béčkový režisér, ktorý si pozval na nakrúcanie dvoch kamarátov Sama Raimiho a Teda Raimiho,aby sfilmoval béčkový horor a všetko čo k tomu patrí, krv, brutálne scénky, atmosféru a predovšetkým strach mladej dievčini, ktorá si zahrala hlavnú úlohu. Sú tu aj výborné scénky odohrávajúce sa v supermarketu, predovšetkým ma zaujala smrť Teda a Sama, Tedovi zabodne do hlavy maskovaný vrah nôž a Samovi zabodne do hlavy hák. Zahral si tu aj Bruce Campbell ale len na konci filmu v roli policajta, škoda že nedostal väčšiu úlohu. Po dlhej dobe, znova kvalitný horor ktorý ma pobavil a nenudil 100 percent. ()

Doudis19

Za tyhle reklamní špíny by se mělo střílet. Člověk si sežene film kvůli Bruci Campbellovi, kterej je prezentován jako jedna z hlavních postav a realita je taková, že se objeví na posledních 20 vteřin. Ikdyž si nejsem jistej, jestli by Bruce vůbec dokázal pozvednout tak nudnou a neskutečně lacinou vyvražďovačku. A to mám Raimiovce a spol. docela rád. ()

Martin741

Intruder je vyborna vyvrazdovacka pocas jednej nocnej smeny v supermarkete. Strasidelna atmosfera naplno funguje, vrazdi sa vo velkom, takze fundovia hororu si pridu na svoje. Majitel, veduci, zastupca veduceho, pracovnici a predavacky su systematicky likvidovani istym psychopatom. Snimok je zaujimavy aj tym, ze si tu zahral aj isty Sam Raimi /kultovy Evil Dead 1 a2 - spolu s "Ashom" - Bruce Campbellom/. Samotny reziser Scott Spiegel film nielen reziroval, ale aj v nom hral /ako herec moze byt tunajsiemu divakovi znamy z filmov ako Lvi Srdce, Rychlejsi nez Smrt, no a pochopitelne aj Evil Dead 1 a 2/. Ako pikoska sluzi fakt, ze postavy su likvidovane ich vlastnymi zbranami /masiar odvisol na masiarskom haku napriklad/. Pre Hororovych fundov je tento snimok povinna jazda, toto musite poznat, ak sa povazujete za fandu hororov. 89 % ()

creeper

Intruder je sympatickým zástupcem subžánru (slasher). Je v něm obsažena nadšenecká hravost. A to jak v práci se slasherovými pravidly, tak i v rámci technické stránky filmu (práce s kamerou a se střihem). Rukopis Scotta Spiegela je v mnohém podobný Raimiho stylu (stejně jako ranným Coenům). Což je pro mne (fandu těchto tvůrců) další plus. Prkennost většiny postav potěší a celková inklinace k slapsticku v kombinaci s povedeným gore je taktéž osvěžující. A Dan Hicks ve své roli září. ()

• Píseň, kterou zpívá Randy (Sam Raimi), byla použita ve filmu Evil Dead, který režíroval Sam Raimi. (Chatterer)
  • Aj keď sa dej príbehu odohráva počas jedinej noci, je si možné všimnúť, že sa v obchode pravidelne menia čísla časopisu TV Guide. Film bol totiž natáčaný niekoľko týždňov v skutočnom obchode Bell v Kalifornii po skončení jeho otváracích hodín. (beso74)
  • V Itálii vyšel tento film pod názvem Terrore senza volto, což v překladu znamená Terror bez tváře. (Chatterer)