Watcher

• Velká Británie Watcher

Mladá žena se nastěhuje se svým snoubencem do nového bytu, ale trápí ji pocit, že ji ve vedlejším domě sleduje neviditelný pozorovatel. (tribican)

bonovox

Námetovo veľa krát videné ale celkom je to zručne natočené a vygradované, škoda záveru ktorý končíš dosť ocakávane. 60% ()

Maraboy

Film má pomalejší tempo, kde se pomalu rozvíjí paranoia a deprese, film začíná být od poloviny citově chladnější a rozjíždí se celkem řemeslně dobře zpracovaný thriller. Kdyby fil skončil o 5 minut déle, měl by film krásné vyústění, které se tu celou dobu poctivě budovalo. Škoda, to filmu ubralo hodně. 60% ()

Polux

6/10 | Jednoduchá žánrová jednohubka, která svůj hodně nízký rozpočet, "ohranou" zápletku, která ohromí málokoho a klišovitý scénář docela úspěšně maskuje celkově hutnou atmosférou, parádním castingem (Monroe je velká sympoška a Gorman je parádní "soused od vedle"), několika extra povedenými scénami (metro a návštěva souseda vládne) a nápady (chytrý tvůrčí tah nepřekládat divákovi cizojazyčné dialogy a tím jej postavit do podobné "ostrakizované" pozice jako hlavní hrdinku) a vcelku slušným finále (chvíli jsem doufal, že se dočkáme nekompromisního konce, který by filmu imho slušel, leč Okuno bohužel nenašla odvahu). | PeZet ()

Sopholojong

Okno do rumunskeho osarpaneho dvora. Bez invalidu, len s vrahom (v momente, ked uvidite ten ksicht, viete to) a vystrasenou blondinou Gwen Stefani... teda Maikou Monroe. Pomaly budovane napatie, "osamelost" v cudzom svete, vecne odideny, pracou zaneprazdneny partner, "kurvickovska" susedka, par otravnych dochodcov, "weirdo" za oknom a totalne WTF zaver, ktory to cele zhodi, akoby patril do inej snimky (holt Shudder... potrebovali to hororovo ozvlastnit, ale nie takto!). ()

NikiVai

V cizí zemi, bez práce, bez znalosti řeči, jen manžel co chodí domů pomalu jen přespat. A v okolí řádí sériový vrah. A taky se někdo dívá za oknem protějšího domu. Strach, obavy nebo snad paranoia? Solidní stalkerský film s příjemně ponurou, takovou odosobněnou atmosférou. Kdyby tam bylo víc dramatického napětí, trochu lekaček, bylo by to ještě lepší. Jo a taky ještě příjemnější postavy, ke kterým bych si mohla utvořit nějaký vztah. Paradoxně mi byl nejsympatičtější (pro to, jak to hrál) pán odnaproti... ()

Little_Sawy

Dívka v oknĕ, kterou sleduje sociopat v oknĕ, je prostĕ dosť nechutný a naženĕ husí kůží i mĕ, a to nejsem naštěstí středobodem pozornosti sousedů když uklízím pokoj, který by mi chtěli useknout makovici. Tenhle mrazivý trailer je síce pomalĕjší ale za to navnadí na tu nechutnou strunu, kdy divák nezví, zdá hrdince jenom straší v makovici, nebo je to ten divák kterýmu straší v makovici, nebo scénáristovi straší v makovici, nebo všem najednou. Zaporák je slizkej až dosť, kterej v metru sebou táhne palici Iriny, chudínka..to už i vĕ mĕ vzbudilo kapku strachu. Jop, takovéhle filmečky můžů! ()

BarbarellaHa

Co to...co to...Co? Jsem divná já nebo ty lidi, co tady píšou, že je to podhodnocenej supt thriller?! Co? Já bych to zkrátila na 25 minut, páč stačí vidět prvních pět (unuděná pizda se nastěhuje do Rumunska a tam pozoooor se nudí) a pak posledních 20 minut a podstata celýho filmu je v cajku, jinak mezi tím ta pizda čumí z okna, pak zatáhne závěsy, pak je roztáhne, zase chvíli čumí, pak má depku, že někdo jinej taky furt čumí z okna, pak se nudí a pak jde zas čumět z okna! Když už jakože něco asi uvidí a jde k tomu, tak se tak strašně courá, že jsem měla chuť ji nakopnout do zad, ať do prdele přidá, že na to taky nemám celej večer čumět jak jde po chodbě!! No a konec, těch 15 minut se trošku něco dělo, ale bylo to stejně nudný jako ta kačena celej film! Jedna hvězdice za atmosféru jakože pozor pozor něco se možná bude dít (ale v klidu, nebude) a jinak Maika z Gurunu zklamala! Nejdřív člověka navnadí It follows, že jako umí a pak ukáže, že jako teda umí, ale uspávat! Maiko, zamysli se nad sebou, prosim tě!🤦 ()

skyfire

Co dnes stačí, aby se natočil ze 100x obehraného tématu dobrý film : netlačit do filmu násilím lesby, gaye a jiné gender hovadiny, vyvarovat se miliónům záběru do mobilů, PC, notebooků a cpát tam všemožné sociální sítě (pár záběrů do mobilu tady bylo, ale bylo to v únosné míře), natočit to jinde než v USA, tamnější prostředí už všichni dobře známe, takže Rumunsko bylo vynikající osvěžení, které udělalo skvělou atmosféru, obsadit nadané a ne tak okoukané herce. No a dobrý film je na světě. ()

Krupe

Takové to profláklé téma, které díky zasazení do Bukurešti, protahuje atmosféru malinko nahoru. Pomalu plynoucí, se  slušným hudebním doprovodem a koncem. Upřímně, chování partnera hlavní postavy mi přišlo docela bez empatie, takové necitlivé. Na jedno zkouknutí ok. ()

DyingAngel

Téma stalkingu pre mňa zrejme nikdy nenadobudne status klišé či frašky. Tento film je od začiatku vystavaný na napätí, na ktoré ak niekto hneď nenabehne, vlak mu ujde a o zážitok sa ani len neobtrie... Skvele predstavená téma creepy slizkého stalkera, hra ilúzie a zastrašovania. ()

frostbite

Príjemne temný thriller odohrávajúci sa v Paríži východu zaváňa Hitchcockom. Starý apartmán v Bukurešti len podčiarkuje výbornú atmosféru, v ktorej sa film nesie. Užíval som si citlivú prácu s kamerou, minimalistické svietenie a taktiež strih previazaný subtílnou hudbou. Mladá režisérka Chloe Okuno sa vyhýba priamočiarym “ľakačkám” a napätie buduje skôr staticky a zvnútra hlavnej postavy. A to je dobré. Maika Monroe bola výborná. Jej hereckí kolegia podali velmi uspokojivý výkon. Určite sa z tohto potenciálu dalo vyťažiť aj viac, ale za mňa po dlhšej dobe kvalitné, profesionálne spracované dielo, ktoré určite neurazí. Úprimne, teším sa na ďalší film od Chloe ;) ()

sun.eagle

Filmů s touhle tématikou bylo natočeno nespočet, nic objevného nečekejte. Plusové body film získává za prostředí a hlavně výbornou Maiku Monroe, kterou sleduju od It follows. Ona si tyhle thrillery a horory vybírá a je v nich vždy výborná. Celé to podtrhuje příjemně mrazivá atmosféra. Docela zdařile tahá diváka za nos a dokáže ho znejistit aby to celé učebnicově vygradovalo. ()

XXX99

Mám v podstate veľmi rád pomaly plynúce filmy s pár hercami. Prečítal som si niekoľko tunajších komentárov a to bola asi chyba. Filmu nie je čo vytknúť, ale bohužiaľ  žiadne napätie ani zimomriavky sa nedostavili. ()

Orbeek

Neobjevný bukurešťský "cestopis" s místy skvělou atmosférou a především záporákem. Kde se Burn objeví, tam válí ... Zakončení škoda. (2024_05 TR2427 SkyShowtime Bravia) ()