Ninja

Ninja Thunderbolt

Akční

Hong Kong, 1984, 90 min

Godfrey Ho

Asi první film,kde se Richard Harrison,herec s bohatou filmografiíí,ale nijka známý herec objevil v Godfreyově filmu a jejich spolupráce pokračovala. Já mám pro Ho filmy slabost,tak hodnotím tak jak hodnotím,ale nápadů je tu přece jenom dost.(3.4.2007)

• J.Connor

Jeden z mnoha Godfreyho ninja odpádků, tento se v pravěku VHS dostal i k nám s klasickým rychlodabingem, překrývajícím dabing anglický ("To catch a ninja" jest US video název), přičemž se tvůrci nestyděli docela dost pasáží vůbec nepřekládat. O ninja tematiku ve finále ani moc nejde, hlavní padouch sice 2x krátce obleče kostým, ale to je všechno. Poslední ninja scénou tak zůstává kultovní honička s ninjy na kolečkových bruslích, která asi Godreymu vyzbyla, protože do filmu ne úplně logicky zapadá. Dočkáme se i několika ambiciózních výbuchů, okázalých honiček (třeba na lyžích) a také kvanta soft erotiky.(16.2.2009)

• Terva

39 %(16.5.2011)

• majo25

Začiatok vôbec neznačoval, že by sa malo jednať o zlý akčnák, či dokonca blbosť. Ale postupom času ide logika filmu do kelu. Áno, obsahuje množstvo mlátičiek, ale takých, za ktoré by sa hanbil ktorýkoľvek béčkový karate hrdina - ultalacná choreografia. Tvorcovia sa snažili film nahustiť všetkým možným, čo ponúkal vtedy "západ" a takto to dopadlo. Divák si o miernej uletenosti urobí dojem napr. aj podľa scény naháňačky trojkolky nindžami na kolieskových korčuliach.(29.3.2016)

Akvabely, lyžování a ninjové na kolečkových bruslích.(22.6.2010)