Reklama

Reklama

Jak zachránit draka

  • Španělsko Guardiana de dragones (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Ve starověké Číně byli draci a lidé přáteli, ale lidská chamtivost ukončila jejich spojenectví a tato kouzelná stvoření se stala kořistí. Posledního z nich teď drží v zajetí krutý císař. Jednoho dne krmení drakovi přinese malá sirota jménem Ping a brzy se ukáže, že ona je tou vyvolenou, která jediná ho může zachránit. Na jejich cestě za svobodou je pronásleduje zlý čaroděj a lovec draků. Tito nepravděpodobní spojenci se však musí naučit pomáhat si a chápat jeden druhého. Aby přežili a Ping splnila své poslání, musí najít odvahu, o které nikdy nevěděla. Už nemůže být tím bázlivým, plachým sirotkem, jakým bývala kdysi. Stala se z ní opravdická hrdinka, která musí zachránit draka. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (7)

Trailer 4

Recenze (17)

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Co se stane , když zkombinujete Jak Vycvičit Draka + Rayu a Draka + Dračí srdce  ? Vznikne Jak zachránit draka  tak, že tu máme holku co zachraňuje vejce draka a pomáhá jí poslední drak na světě. Aby to nebylo tak snadné tak ona má nadpřirozené schopnosti a jde po ní jak císař tak nějaký chlápek co je ani nevím co asi nekromant. Animace je dobrá příběh v pohodě bohužel ke konci tomu dochází dech kupí se tam sračky (Celou dobu neumí čchi na konci je z ní hotová mistryně světa, Ze záporáka je z ničeho nic satan nevíme proč ) a hodně věcí se nevysvětilo (Pokud byla tak op už od začátku proč nezachránila tu dračici svině sobecká. Zachránila na konci toho draka nebo ne? Pořád tam vykřikuje, že nebude otrok, ale co jí bránilo z tama odejít, když pak toho tlusťocha zatkli?). P.s. tenhle animák má minimálně 4 falešné smrti ani si nedali s tím práci to využít ke svému prospěchu třeba ta s tím šípem je tak okatá až to bolí   60 procent ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Absolutní čistá nádhera. Animák, který spoustu věcí nedořekne (původ hlavní hrdinky) a nevysvětlí (schopnosti a vazby strážců, jejich vztahy s draky), divák si musí všímat, co se děje a co se postavám odehrálo v hlavě. Vydržela u toho milovnice všech ženských hrdinek (nepřekvapivě) i malý neklid ( šokující), líbilo se to oběma. Poetické, líbezné, nepřeslazené. Užijí si to dospělí i chytré děti. ()

Reklama

VelkyMrB 

všechny recenze uživatele

V celku hezká pointa s fakt hnusnými draky a né tak pěknou animací. Pozadí filmu je takové temné a prvních 45 minut působí dost depresivně. A to je docela hodně když má film necelých 100 minut. Bylo vidět, že se děti v kinosále ze začátku trochu nudily, ale od půlky už to šlo. Stejnak je to spíš takové béčkové zpracování, které by potřebovalo lepší režii a animátory. Ale co nepotřebuje lepší a děti to asi neocení je hudba. Arturo Cardelúsovi se podařilo k tomuto béčkovému animáku zplodit fakt úžasnou hudbu. To co z něj vylezlo je bezpochyby majstrštyk v hudebním spektru animáků od začátku roku. Nepočítám Hanse Zimmera, protože s tímhle titánem se může měřit jen málokdo. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Tento animák byl bohužel až příliš cílen na děti a já si v něm nenašel absolutně nic, čeho bych se dovedl chytit a co by se mi líbilo. Bylo to, jako by vám dal někdo volňásky do Disneylandu, ale jaksi zapomněl zmínit, že všechny atrakce jsou zavřené. Příběh byl neskutečně nudný a hodně se mi ztrácela pozornost. Hlavně během úvodní hodiny, která byla asi tak zábavná, jako čekat, až vám začne vřít voda v hrnci. Pak se to naštěstí trošku zlepšilo a začalo se něco dít. Modrý drak byl absolutně hnusný a působil odporně dětským dojmem, jinak se mi animace líbila a Čína z atmosféry rozhodně sem tam dýchla. Film pro nenáročné rodiče a ještě více nenáročnější děti. [20 %] ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Naši distributoři se jistě snažili českým názvem nalákat do kina diváky, kteří znají úspěšnou trilogii Jak vycvičit draka. Španělsko-čínský koprodukční film dle předlohy anglicko-australské spisovatelky - silný to internacionální náboj - Jak zachránit draka má s výše zmíněnou trilogii společný ústřední námět: (znovu)budování vztahu mezi lidmi a mocnými draky. JZD (vtipná to zkratka) má vcelku líbivý příběh, zatímco z hlediska animace jde spíše o průměrnější kousek. Jako nenáročná jednohubka s několika humornými (vivat Hryzka) a akčními scénami je JZD dostačujícím kouskem, avšak pár dní po projekci si divák na film nejspíš už nevzpomene. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama