Reklama

Reklama

Jak zachránit draka

  • Španělsko Guardiana de dragones (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Ve starověké Číně byli draci a lidé přáteli, ale lidská chamtivost ukončila jejich spojenectví a tato kouzelná stvoření se stala kořistí. Posledního z nich teď drží v zajetí krutý císař. Jednoho dne krmení drakovi přinese malá sirota jménem Ping a brzy se ukáže, že ona je tou vyvolenou, která jediná ho může zachránit. Na jejich cestě za svobodou je pronásleduje zlý čaroděj a lovec draků. Tito nepravděpodobní spojenci se však musí naučit pomáhat si a chápat jeden druhého. Aby přežili a Ping splnila své poslání, musí najít odvahu, o které nikdy nevěděla. Už nemůže být tím bázlivým, plachým sirotkem, jakým bývala kdysi. Stala se z ní opravdická hrdinka, která musí zachránit draka. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (7)

Trailer 4

Recenze (16)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Absolutní čistá nádhera. Animák, který spoustu věcí nedořekne (původ hlavní hrdinky) a nevysvětlí (schopnosti a vazby strážců, jejich vztahy s draky), divák si musí všímat, co se děje a co se postavám odehrálo v hlavě. Vydržela u toho milovnice všech ženských hrdinek (nepřekvapivě) i malý neklid ( šokující), líbilo se to oběma. Poetické, líbezné, nepřeslazené. Užijí si to dospělí i chytré děti. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Tento animák byl bohužel až příliš cílen na děti a já si v něm nenašel absolutně nic, čeho bych se dovedl chytit a co by se mi líbilo. Bylo to, jako by vám dal někdo volňásky do Disneylandu, ale jaksi zapomněl zmínit, že všechny atrakce jsou zavřené. Příběh byl neskutečně nudný a hodně se mi ztrácela pozornost. Hlavně během úvodní hodiny, která byla asi tak zábavná, jako čekat, až vám začne vřít voda v hrnci. Pak se to naštěstí trošku zlepšilo a začalo se něco dít. Modrý drak byl absolutně hnusný a působil odporně dětským dojmem, jinak se mi animace líbila a Čína z atmosféry rozhodně sem tam dýchla. Film pro nenáročné rodiče a ještě více nenáročnější děti. [20 %] ()

Reklama

Fryštok 

všechny recenze uživatele

Záhadný film, ale překvapivě funkční. Proč záhadný? Australská autorka si v roce 2003 vydá obsáhlý fantasy román. O 21 let později se adaptace chytnou Španělé a Číňané a uvedou film, ve kterém hlavního draka dabuje proslulý britský herec Bill Nighy. Jedná se tedy o něco, co přišlo komplet odnikud, jelikož původní knihu do této chvíle nikdo neznal (kromě Australanů, asi?)._________ Hl. hrdinka Ping je sympatická holka, její krysa Hryzka je spolehlivý parťák (Remyho z Ratatouille ale rozhodně nepřipomíná). Společně s drakem Danzi se vydávají na nebezpečnou cestu, v rámci níž musejí střežit dračí vejce, kterého se chtějí zmocnit zlí poskoci císaře. Tento jednoduchý syžet ale ve filmu postrádá jasnost. Uznávám, že nejsem chytrý divák, ale pokud nejsem schopen přehledné orientace v ději u filmu pro děti, tak samotné děti na tom asi nebudou o moc lépe. Je zřejmé, že tvůrci nedostatečně upravili složitý původní román pro filmové plátno. Ping si prochází světem, potkává nové postavy, objevuje nové schopnosti, navštěvuje nové lokace, ale vše bez hlubších návazností a souvislostí. Děj si plyne nahodile a postrádá širší ucelenost. ____________ I přes nepřehlednost příběhu film ale nenudí. Divák Ping a Danzimu přirozeně fandí a doufá v jejich úspěch. Odsýpá to poměrně rychle a každou chvíli se děje něco nového. Pro obveselení dětí slouží ve filmu několik cute momentů. To samé platí pro mírné znechucení (vyplivování bublin, nemilá chvilka Hryzky na pláži). Po technické stránce je vše funkční, animace je dostatečně kvalitní. Český dabing je moc hezký. _____________ Co se týče názvu filmu, tak český název schválně asociuje divákům film s Jak vycvičit draka, ačkoliv Jak zachránit draka nemá nic společného se známějším dvoutřetinovým jmenovcem. V angličtině se původní román i filmová adaptace jmenuje Dragonkeeper, což má do českého názvu daleko jako já do Austrálie. Kulišáci z Forum Filmu to udělali fikaně! Opravdu 300 IQ manévr. Rip rodiče, kteří si to fakt spletou. ______________ Takže, kdyby mi bylo šest let, bavilo by mě to? Spíše ano. Je to přeci jen poměrně příjemná béčková podívaná. ()

Tomino_DIY23 

všechny recenze uživatele

Některé nápady jsou opravdu pěkné, ale jinak je to scénářem a hlavně dramaturgií chaos. Není to vlastně pohádka, spíš moderně vyprávěná legenda se vší surovostí a epickými hrdiny, do které byly přidány prvky nutné pro současné animáky (zvířecí parťák, humor, blockbusterová akce), bohužel to je moc na sílu a nefunguje to. Nejslabší je ale fakticky scénář, čekejte tedy nelogické odbočky, několik konců a nepochopitelné motivace, což někdo mylně považuje za nedořečenost. Jako bonus si navíc přidejte lehké koření lidově demokratické propagandy… ()

baner 

všechny recenze uživatele

Ako zachranit draka - pri pozeraní na tento animak som mal vela x pocit ze sa píše rok 2010. Animácia je slabšia. Keď postavy chodili, mal som pocit, že pohyb je trhaný….a nie raz… Sú tam aj pekne momenty animačne a aj slabšie. Dej, moja 5 ročná dcéra skoro zaspala. Celá rozprávka postráda detský, zábavný prvok. Pritom Rayu a posledného draka miluje. A pre mňa to bolo miestami tiež roztiahnuté.  Tak som zvedavý, aké budú recenzie iné. Dabing ok :) Dávam 50% a 10 plus kvôli vajíčku. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama