Reklama

Reklama

Jak zachránit draka

  • Španělsko Guardiana de dragones (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Ve starověké Číně byli draci a lidé přáteli, ale lidská chamtivost ukončila jejich spojenectví a tato kouzelná stvoření se stala kořistí. Posledního z nich teď drží v zajetí krutý císař. Jednoho dne krmení drakovi přinese malá sirota jménem Ping a brzy se ukáže, že ona je tou vyvolenou, která jediná ho může zachránit. Na jejich cestě za svobodou je pronásleduje zlý čaroděj a lovec draků. Tito nepravděpodobní spojenci se však musí naučit pomáhat si a chápat jeden druhého. Aby přežili a Ping splnila své poslání, musí najít odvahu, o které nikdy nevěděla. Už nemůže být tím bázlivým, plachým sirotkem, jakým bývala kdysi. Stala se z ní opravdická hrdinka, která musí zachránit draka. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (7)

Trailer 3

Recenze (15)

Nathaniell 

všechny recenze uživatele

Byli jsme na tom v kině a byl to úžasný film. Začnu zápory. První je překlad: Dragonkeeper znamená - Strážce draků. Nechápu tu potřebu připodobnit název filmu snímku - Jak vycvičit draka. Patrně nějaký komerční idiot. Za to film přirozeně nemůže. Druhá věc se týká samotného draka. Každý, kdo studoval alespoň trochu Čínskou mytologii, ví, že jejich draci takzvaně plují vzduchem. Co to znamená? Nepotřebují křídla! Tak co mělo být tohle? Čínský drak s křídly, to je jako kanoe s plachtami... nebo voják s mozkem. Prostě blbost. Pokud ovšem pominu tohle, jedná se o vizuálně překrásné zpracování, i když... zase tu máme komixově tupé dobro a zlo. Ještě že už děti mají své antihrdiny jinde (Na vlásku, Zloba, Deadpool). Přesto dám - možná lehce nadhodnocené - 4* ()

Tomino_DIY23 

všechny recenze uživatele

Některé nápady jsou opravdu pěkné, ale jinak je to scénářem a hlavně dramaturgií chaos. Není to vlastně pohádka, spíš moderně vyprávěná legenda se vší surovostí a epickými hrdiny, do které byly přidány prvky nutné pro současné animáky (zvířecí parťák, humor, blockbusterová akce), bohužel to je moc na sílu a nefunguje to. Nejslabší je ale fakticky scénář, čekejte tedy nelogické odbočky, několik konců a nepochopitelné motivace, což někdo mylně považuje za nedořečenost. Jako bonus si navíc přidejte lehké koření lidově demokratické propagandy… ()

Reklama

FeriusParfax 

všechny recenze uživatele

Druhý film ze šesti. Začátek mě navnadil. Dokonce jsem měla při letu draka v doprovodu krásné hudby husí kůži. V necelé půlce se to ale změnilo a najednou spousta věcí nedávala smysl. Několik postav změnilo své chování, nechápali jste jejich pohnutky, skákalo se z místa na místo. Spousta věcí byla bez vysvětlení a ukončení. Taky mi začala jít na nervy Ping. Drak se mi ale moc líbil a těšila jsem se na každý úsek s vymazleným soundtrackem. Slabší 3 hvězdičky, ale úplně zklamaná nejsem. ()

Fryštok 

všechny recenze uživatele

Záhadný film, ale překvapivě funkční. Proč záhadný? Australská autorka si v roce 2003 vydá obsáhlý fantasy román. O 21 let později se adaptace chytnou Španělé a Číňané a uvedou film, ve kterém hlavního draka dabuje proslulý britský herec Bill Nighy. Jedná se tedy o něco, co přišlo komplet odnikud, jelikož původní knihu do této chvíle nikdo neznal (kromě Australanů, asi?)._________ Hl. hrdinka Ping je sympatická holka, její krysa Hryzka je spolehlivý parťák (Remyho z Ratatouille ale rozhodně nepřipomíná). Společně s drakem Danzi se vydávají na nebezpečnou cestu, v rámci níž musejí střežit dračí vejce, kterého se chtějí zmocnit zlí poskoci císaře. Tento jednoduchý syžet ale ve filmu postrádá jasnost. Uznávám, že nejsem chytrý divák, ale pokud nejsem schopen přehledné orientace v ději u filmu pro děti, tak samotné děti na tom asi nebudou o moc lépe. Je zřejmé, že tvůrci nedostatečně upravili složitý původní román pro filmové plátno. Ping si prochází světem, potkává nové postavy, objevuje nové schopnosti, navštěvuje nové lokace, ale vše bez hlubších návazností a souvislostí. Děj si plyne nahodile a postrádá širší ucelenost. ____________ I přes nepřehlednost příběhu film ale nenudí. Divák Ping a Danzimu přirozeně fandí a doufá v jejich úspěch. Odsýpá to poměrně rychle a každou chvíli se děje něco nového. Pro obveselení dětí slouží ve filmu několik cute momentů. To samé platí pro mírné znechucení (vyplivování bublin, nemilá chvilka Hryzky na pláži). Po technické stránce je vše funkční, animace je dostatečně kvalitní. Český dabing je moc hezký. _____________ Co se týče názvu filmu, tak český název schválně asociuje divákům film s Jak vycvičit draka, ačkoliv Jak zachránit draka nemá nic společného se známějším dvoutřetinovým jmenovcem. V angličtině se původní román i filmová adaptace jmenuje Dragonkeeper, což má do českého názvu daleko jako já do Austrálie. Kulišáci z Forum Filmu to udělali fikaně! Opravdu 300 IQ manévr. Rip rodiče, kteří si to fakt spletou. ______________ Takže, kdyby mi bylo šest let, bavilo by mě to? Spíše ano. Je to přeci jen poměrně příjemná béčková podívaná. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Co se stane , když zkombinujete Jak Vycvičit Draka + Rayu a Draka + Dračí srdce  ? Vznikne Jak zachránit draka  tak, že tu máme holku co zachraňuje vejce draka a pomáhá jí poslední drak na světě. Aby to nebylo tak snadné tak ona má nadpřirozené schopnosti a jde po ní jak císař tak nějaký chlápek co je ani nevím co asi nekromant. Animace je dobrá příběh v pohodě bohužel ke konci tomu dochází dech kupí se tam sračky (Celou dobu neumí čchi na konci je z ní hotová mistryně světa, Ze záporáka je z ničeho nic satan nevíme proč ) a hodně věcí se nevysvětilo (Pokud byla tak op už od začátku proč nezachránila tu dračici svině sobecká. Zachránila na konci toho draka nebo ne? Pořád tam vykřikuje, že nebude otrok, ale co jí bránilo z tama odejít, když pak toho tlusťocha zatkli?). P.s. tenhle animák má minimálně 4 falešné smrti ani si nedali s tím práci to využít ke svému prospěchu třeba ta s tím šípem je tak okatá až to bolí   60 procent ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama