Reklama

Reklama

Nekonečná bouře

  • Velká Británie Infinite Storm
Trailer

Zkušená horolezkyně (Naomi Wattsová) si při výstupu na horu Mount Washington v New Hampshire uvědomí, že se blíží sněhová bouře. Rozhodne se proto vrátit ještě před dosažením vrcholu. Cestou potkává opuštěného muže v nesnázích a musí je oba dostat dolů dřív, než se setmí. Natočeno podle skutečného příběhu. (HBO Max)

Videa (1)

Trailer

Recenze (63)

kingik 

všechny recenze uživatele

Nepovedený horský výšlap zralé dámy. A tou dámou je Naomi Watts. Bohužel. Film jí přisoudil roli horské záchranářky, skutečně existující hrdinky Pam Bales, takže extrémní výkyvy počasí, fujavice, ledovice a ochlazená vaginální sliznice jsou jejími nejlepšími přáteli. A když si to tak šlape horským terénem, narazí na stopy ve sněhu, které ji dovedou ke zkolabovanému a extrémně podchlazenému mladému muži, se kterým se polovinu filmu vláčí na bezpečné místo. Zbytek filmu je pak věnován výčitkám směřujícím k úniku plynu, nikoliv z jejích střev, nýbrž ze sporáku, který byl pro její potomstvo fatální. Je docela smutné sledovat kariérní úpadek kdysi skvělé herečky, která v tomhle filmu nabídne znenadání odhalené poprsí a zadek, čímž vlastně dokazuje to, že když jí kůže na ksichtě povoluje, tak na těle to stále drží relativně kvalitně. Film ani příliš velkou logikou neoplývá. Když se hrdinka dovleče s mužem na silnici, zoufale pořvává na kolem projíždějící auto. Přitom parkoviště s jejím autem je nedaleko. Nezjistíme ani důvody mladíkova výšlapu, který se do extrémních podmínek příliš nevybavil. A když dorazíme na parkoviště, tak spěšně před svojí záchranářkou ujede svým zaparkovaným autem. A zachráněný muž? Skopl bych ho z nejbližšího skalního útesu, neskutečný kretén. Tlak nezvýší ani scény se sněhovou vánicí, o mnoho líp na tom nebude emoční křivka při historce o fatální domácí nehodě. Małgorzata Szumowska režírovat neumí. Sice jsem neviděl její předchozí filmy, ale tenhle bohatě stačil. Skvělá herečka se dala všanc rozplizlé režii, unylé, nenapínavé až nesmyslně vyznívající dramatizaci událostí a křečovité snaze dostat do diváckého povědomí neznámou záchranářku. Výsledek je otřesný. 2/10 ()

Juto 

všechny recenze uživatele

Poviem, že film začal celkom dobre a bol dostatočne zaujímavý väčšinu hracieho času. Aj keď je príbeh, na ktorom je film založený, rozhodne pôsobivý a výnimočný, tento film pôsobí plocho a dialógy nie sú dobré napísané. Jasné, dalo sa to pozerať, ale to bolo asi tak všetko, pretože to bol v konečnom dôsledku dosť nevýrazný film. 5/10 ()

Reklama

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Infinite Storm disponuje pár pozitivy, jenž jsou ovšem ve výsledku zabíjeny zásadním negativem, a tím není nic jiného, než skutečně prostinká zápletka, jenž se vlastně snad ani výrazem zápletka pro svůj minimální obsah nedá zápletkou nazývat. Zkušená horská záchranářka si prostě vyrazí do hor, zkazí se počasí, kdy jen tak mimochodem zde onu bouřku reprezentují dva hromy z dálky (???), každopádně cestou potká promrzlého chlapíka v keckách, a tak mu pomůže dolu. Toť obsah této podívané. Sorry, za mě ale silně nedostačující, a je úplně jedno, že tou cestou dolu zažijí pár peripetií, jelikož všechny vyznívají stejně poměrně nudně, ale především ukrutně nepřesvědčivě a ať mi tu laskavě nikdo netvrdí, že je film natočen podle reálných událostí, protože těch pár zmiňovaných karambolů by nedal ani kurevsky nejodolnější machr, natož ten trouba, co tu vystupuje. Abych ale tedy zmínil i ty klady, které Infinite Storm nabízí, tak určitě bych měl zmínit působivě nasnímané prostředí nádherných hor, zpracování zhoršeného počasí též není vůbec marné, Naomi Watts pak svou hrdinku ztvárnila výrazně a v závěru, světě div se, zafungovaly i emoce, i když ty už se v podstatě ale zas ani tak netýkaly předchozího dění, tak to tak nějak neplatí :-). Můj výsledný dojem bych tudíž nazval spíše rozpolceným, jelikož totiž na jednu stranu nemohu tvrdit, že bych se tímto filmem nějak vyloženě protrápil, že by mě nebavil, že je špatně natočený, nebo já nevím co ještě, na druhou stranu mě ale zkrátka ta celková příběhová plochost rozhodila natolik, že abych si to mohl užít, tak k tomu jsem měl vážně hodně daleko. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Naomine one woman shows na mňa urobili dojem, i keď ide skôr o dojem subjektívny, keďže ide o moju najobľúbenejšiu herečku. To najzaujímavejšie v jednoduchom príbehu je ale atmosféra, neviem prečo, ale takto melancholicky som ešte hory v survival dráme ešte nevidel. Čo sa odohralo v živote horolezkyne sa dozvieme dvadsať minút pred koncom, motivácie jej spoločníka v ceste za záchranou až v poslednej sekvencii. Vzhľadom na nízke hodnotenie skutočne nechápem, čo divák od tohto subžánru očakáva, i keď tá hviezda navyše je skôr za Naomi. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Já jsem si naprosto jistý, že Pam Bales je hustá ženská a to co zažila a dokázala je hodno toho nejvyššího obdivu, ale dívat se na to je prostě opruz.  Zasněžená krajina i prostředí hor mě nijak nenadchlo a zachraňování týpka, který mi od první chvíle připadal jako debil mě také nechávalo chladným. Jediné, co snese přísné měřítko, je výkon Naomi Watts. Sice už to není ta holčina, do které jsem se zakoukal v Mulholland Drive, ale pořád umí, ačkoliv ta láska po víc než dvaceti letech tak trochu vyprchala. Nicméně i tady platí to, co jsem psal u The Desperate Hour: Naomi by si měla lépe vybírat role. 35% ()

Galerie (13)

Zajímavosti (3)

  • Natočeno podle skutečného příběhu Pam Bales (Naomi Watts) a její expedice v roce 2010 na vrchol Mount Washington. (sator)
  • Natáčalo sa v meste Kamnik na severe Slovinska a jeho priľahlom prírodnom okolí a parkoch. Natáčanie začalo 1. februára 2021 a skončilo 1. mája 2021. (Arsenal83)

Reklama

Reklama