Reklama

Reklama

Nekonečná bouře

  • Velká Británie Infinite Storm
Trailer
Drama / Thriller
USA / Velká Británie / Polsko, 2022, 97 min (Alternativní 94 min)

Zkušená horolezkyně (Naomi Wattsová) si při výstupu na horu Mount Washington v New Hampshire uvědomí, že se blíží sněhová bouře. Rozhodne se proto vrátit ještě před dosažením vrcholu. Cestou potkává opuštěného muže v nesnázích a musí je oba dostat dolů dřív, než se setmí. Natočeno podle skutečného příběhu. (HBO Max)

Videa (1)

Trailer

Recenze (41)

TedGeorge 

všechny recenze uživatele

Byl jsem si skoro jistej, že Infinite Storm navzdory nic moc kritikám pochválím, protože mám velkou slabost pro zimní survivaly, při jejichž sledování je vám zima, i když je venku vedro. Je jich strašně málo. Bohužel nemůžu. Něco k jednoduchému příběhu - Introvertní a sympatická Naomi Watts se probudí, nají, dojede do příjemné horské hospůdky za kamarádem, pořádně se obleče a jdu na horu. Proč? Protože jí dal život přes hubu a ona bere solo výstup na vysokej kopec jako náhradu terapie. Začne bejt hnusně a vy najednou cítíte každej poryv větru a vločku letící do ksichtu rychlostí sto kiláku za hodinu. Hlavní hrdince Pam fandíte (Naomi Watts je velmi cajk), protože je drsná, jde pořád dál, a navzdory velmi přesvědčivé fujavici se blíží vrcholu. První půl hodina zakončená výstupem na summit je ještě moc fajn. Jenomže pak se to stane, což není spoiler, protože mohutně prozrazoval už trailer a synopse. Na vrcholu sedí osamocený John. Má tenisky, je schoulenej v letním oblečení v bouřce a vypadá na umření. John je kokot. Neříkám to proto, že bych snad neměl pochopení pro jeho motivaci jít na vrchol nebezpečné hory, vybavenej jako někteří idioti, libující si v zaměstnávání horské záchranné služby. Film v jisté části osvětlí, proč nahoru takhle šel. Říkám, že je kokot, protože se za každou cenu následně snaží svým totálně dementním chováním zabít nejenom sebe, ale i tu hodnou a odhodlanou Pam. Kokot mi ten film úplně zkazil. Bohužel se v jeho společnosti ocitnete po většinu stopáže a to je prostě problém. Úspěšná a chválená polská režisérka Malgorzata Szumovska natočila film podle pravdivého příběhu a podle prvních reakcí velmi věrně, takže zrovna jí bych za to nevinil, protože John byl takový, jaký byl, asi i v reálu. Ale je to strašná škoda, že řemeslně zvládnutý film (ale pozor, finesy a atmosféru z ranku Baltasara Kormákura raději neočekávejte, je to vlastně civilní a utlumené bez cgi orgií) dokonale potápí strašně protivná postava, kterou budete nenávidět. Dal bych asi slabší 6, ale je to hlavně za Naomi a horu a sníh. Škoda, že si sněžnej survival fakt užijete jenom na cestě nahoru. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Infinite Storm" mi neprišlo vyslovene zlé. Dokonca mám pocit, že film si aj vie celkom udržať tempo, Naomi Watts do toho dáva všetko a miestami je to celkom slušne adrenalínové. Bol som zvedavý kam to dospeje a ako to celé vo výsledku dopadne, no problém akurát je ten, že vlastne od začiatku viete ako to vlastne skončí. Len je otázkou, čím všetkým si naši hrdinovia prejdú a trošku aj aké bude to mentálne zaťaženie. Neviem aké to bolo v skutočnosti a nechcem nejakým spôsobom hovoriť, že nám tvorcovia klamú alebo niečo podobné, no sú tu momentky, ktoré pôsobia viac filmovo, ako realisticky. Alebo minimálne to tak aj spravia tými dialógmi. Našťastie ale film vyzerá po filmárskej stránke celkom schopne, mám pocit, že veľa toho čo vidíme sú skutočné zábery, alebo tak minimálne pôsobia. Vďaka tomu má aj hora celkom slušnú atmosféru. Jediné čo ma ozaj mrzelo bol fakt, že koniec je oveľa monotónnejší, než celý zvyšok filmu. Pôsobí, že to nechce byť nejaké zakončenie happyendom, no miesto toho sa rozhodnú pre niečo trošku iné. Okey. Je to síce niečo iné, no nemyslím si, že to filmu pomáha. Ale zase je to dostatočne v pohode, aby som film aspoň v tomto smere pochválil. Neviem. Ja som s výsledkom v pohode. Hodnotenie: C+ ()

Reklama

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Naomi svým fenomenálním výkonem povyšuje tohle outdoorové melodrama na nevšední až výjimečný divácký zážitek. Je ve své roli natolik přesvědčivá, že i já, věčný pochybovač a cynik, jsem jí tu její psychicky nalomenou, introvertní a přitom tvrdou ženskou z hor věřil každým coulem. Jen nehrála "horolezkyni", jak se píše ve zdejší anotaci, ale spíš nordickou chodkyni, neboli správně česky hikerku. A taky oceňuju, že se před kameru postavila bez makeupu a vůbec bez nějakého toho maskérského vylepšování, protože v obličeji už vypadá fakt docela jetě a málokterá herečka by se tím myslím chtěla takhle natvrdo "chlubit". Jinak ten silný filmový příběh je, jak jsem se tak díval po síti, až na detaily věrný skutečnosti, a za to mu patří body navíc. A pro zajímavost natáčelo se prý ve Slovinsku. (Kupodivu 1. zdejší komentář.) ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

V prvním plánu horský survival, ve druhém příběh o překonávání životních překážek, těch největších. Pam posilují vzpomínky, Johna naopak ubíjejí. A věřím, že jen člověk s podobným prožitkem dokáže pochopit, proč vzdává život. Jasně, zpočátku vypadá jako magor a dřevák k tomu, ale postupně divák zjistí jeho motiv a myslím, že pak ho alespoň trochu pochopí. Přes veškeré útrapy a překážky byla pro mne jedna z nejsilnějších scén ta s dírou ve sněhu. A pak možná řeka... Přidanou hodnotou jsou krásné hory a těch záběrů není málo, vlastně je jich většina. A přes všechny filmové fígle a případné speciální efekty je třeba ocenit herce i štáb, páč natáčení určitě nebylo jednoduché. Za mě nedoceněné drama. 3,5* ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Naomine one woman shows na mňa urobili dojem, i keď ide skôr o dojem subjektívny, keďže ide o moju najobľúbenejšiu herečku. To najzaujímavejšie v jednoduchom príbehu je ale atmosféra, neviem prečo, ale takto melancholicky som ešte hory v survival dráme ešte nevidel. Čo sa odohralo v živote horolezkyne sa dozvieme dvadsať minút pred koncom, motivácie jej spoločníka v ceste za záchranou až v poslednej sekvencii. Vzhľadom na nízke hodnotenie skutočne nechápem, čo divák od tohto subžánru očakáva, i keď tá hviezda navyše je skôr za Naomi. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (3)

  • Natáčalo sa v meste Kamnik na severe Slovinska a jeho priľahlom prírodnom okolí a parkoch. Natáčanie začalo 1. februára 2021 a skončilo 1. mája 2021. (Arsenal83)
  • Natočeno podle skutečného příběhu Pam Bales (Naomi Watts) a její expedice v roce 2010 na vrchol Mount Washington. (sator)

Reklama

Reklama