brecht98

Je hezké vidět, že se u nás stále rodí noví mladí herci, kteří mají obrovský potenciál (O. Hes, J. Nedbal a V. Vodochodský). Skvělé výkony i ve vedlejších rolích. Skvělá temná atmosféra. Skvělá šumavská příroda. Skvělá režie Davida Ondříčka. Další velmi podařený počin z dílny Voyo Original. :) 8/10 ()

flakik

Než Král Šumavy, tak by se to mělo jmenovat spíš Kur** na hranici. Nevím, co je horší...nesmyslný děj, šílené dialogy, co jsou úplně mimo, mizerný výplod kostymérky nebo Mucha s pornoknírem? ()

FilmTo

Jsem rád, že toto téma můžeme poznat blíž. Herecky průměrné, ale skvělý Jankovský a Hájek. Chybí tomu větší jiskra. Jsem zvědavý na další díl. ()

luccyper

Upřímně, historické filmy/seriály moc nevyhledávám, ale když už si s manželem platíme VOYO, tak jsem tomu dala šanci a jsem mile překvapená, jak dokázal David Ondříček navodit ponurou atmosféru. Původní verzi od Kachyňi sice neznám, ale dalším epizodám této minisérie rozhodně šanci dám! ()

pachlmal

Po ne příliš povedeném VOYO Originálu Gumy jsem si u tady toho seriálu spravila chuť. Úžasně vykonstruovaný příběh, doplněný decentní hudbou. Dobré herecké výkony. Za mě zatím spokojenost, uvidíme co přinesou zbylé 2 díly. ()

janstrizek

Kdyby se voyo radši konečně zaměřilo na to, co se ve světě děje dnes místo věčného hrabání se v historii a hrdinech, o kterých se film už natočil. A dobrý film. Jenže to je sázka na českého diváka. Snad v žádné jiné zemi se netočí tolik historických filmů, proč? ()

bighead

Zatím to vypadá dobře,akorát takhle se v r.1948 fakt nemluvilo,tohle sprostý výrazivo,dnes úplně normální, tam prostě nesedí,to vám teda nežeru,bohužel. ()

SimcaJB

Do našich televizí se vrací slavný král Šumavy. Není to naštěstí ten slavný „komunistický“ Král Šumavy z roku 1959, ale je to  nový tří dílný seriál, který od premiéry během dalších dvou týdnů musí přinést hodně zajímavého ohledně Česko-německých hranic v šumavském pohraničí během 50 let. Hlavní role se zhostil Oskar Hes, pro kterého je to už několikátá hlavní role v seriálu, případně i filmu. První jeho rolí byla kultovní Pustina, a tak vidíme, jak pokročil v rámci charakterního filmového herectví. No moc mu to nepodařilo. Hlavní postava je v jeho podání hodně nudná, až nezajímavá a jeho herectví nedokáže utáhnout film. Herci ve vedlejších postavách jsou zajímavější a zkušenější a v rámci porovnání s Hesem se jim lépe daří. Starší členové pohraniční stráže jsou dobré postavy a herci se v nich využívají. Pro herce hlavní postavy je to drtivá porážka. A to počítám i jeho několik „milých“. On totiž samotný „Král Šumavy“ je pěkný děvkař a jeho harém milenek se docela rozsáhlý. V prvním díle se seznamujeme s touho hlavní postavy změnit život a stát se lepším členem pohraniční stráže. Až jej jeho kroky donesou na hranici, kde s dobrým srdcem převede do Německa emigranty. Jak začátek trilogie je tento díl docela zajímavý, ale bohužel jsem asi čekal více. Režie David Ondříček je zajímavá, ale herecké výkony a neuvěřitelný příběh degradují um režiséra. Jsem zvědavý na další díl a celou trilogii. Momentálně hodnocení prvního dílu: 70 % ()