Komedie začíná zvoněním telefonu v třípokojovém bytě jedné spořádané rodiny, která pronajímá pokoj Čedoku. A právě nyní sem posílají Angličana, který tu má být ubytován. Do pohybu se dává řada záměn, nedorozumění a komických situací, v nichž je Angličan považován za Čecha a Čech za Angličana, a to všechno proto, že starostlivá matka chce výhodně provdat dceru, která má zase naštěstí svůj rozum. A nesmělo by se to vše odehrávat na jižní Moravě, abychom se s hrdiny komedie nepodívali také do nefalšovaného slováckého sklípku, kde se samozřejmě hraje, tančí a zpívá. (Česká televize)

Peabody

Větrovec uměl být i docela solidní herec a měl zejména krásný hlas, ale tady se pitvoří až kam. Ta plzeňská dáma nic nekazí, ale taky nepřináší, mladá dvojice jedině stojí za vidění, Rossner pokud nepřehrával moc, byl vynikající, Simona Stašová tyhle kratičké vlasy jednu dobu nosila a dá se. Vrchota je jen figurkář, dtto Niederle, Besser nemá co hrát. Strašně moc to chce být ztřeštěně vtipné, ale z mého hlediska se to daří jen výjimečně.  Hudba je hrozná, působí to ne mne dojmem, že všichni už už spěchali na další kšeft. ()

Dubansky

Tři hvězdy za herecké obsazení a nejen jejich engliš výkony. Jeden recenzent zde hodnotil otřesnou obrazovou kvalitu. Po digitalizaci celého filmového fondu České televize jsem obrazové vady nezaznamenal, spíše naopak (viděno ve 12/2022). ()

Cesty timem

...já nechal boty jednou v hotel za dveř a ráno byly ne... :DD Bláznivá Stašová. Otázka doby a vkusu ty její krátké vlasy a mě se to líbí. Skvělý Boris, jak jinak. No blbina. Ale mě to prostě dost bavilo a o to jde. ()