Robotická válka (neoficiální název)

• Itálie

Bruno Mattei

Rossella Drudi

Al Festa
  • hladass

Protože na Predátora nedám od svých pěti let, kdy jsem ho poprvé viděl v kině, dopustit, dlouho jsem se Robowar vyhýbal... Až do dnes... A protože tvoru Bruna Matteie docela dobře znám, věděl jsem, že mám čekat brutální, nechtěně vtipnou kopírku Predátora a zároveň trash jako řemen... A přesně to jsem taky dostal... Doslova okopírované scény, drsné hlášky, testosteron stříkající z obrazovky a vojenský robot, který nahradil Predátora... No neberte to... Jít o jiný film, neváhám a napálím tomu plný počet, ale protože jde o Predátora, nemohu jinak než odpad...(26.4.2015)

Ešte predtým než si to rozdal s terminátorom a votrelcami, znásilnil krstný otec všetkých sračiek Bruno Mattei inú klasiku, Predátora. So scenárom sa Mattei nikdy nesral, stačí mu vybrakovať nejaký známy film a natočiť ho podľa svojich chabých možností a schopností. Že z toho vznikla podradná debilina je jasné, ale istú úroveň hovadnej zábavy to predsa len vykazuje. Takže elitné, svinsky drsné komando tu musí v džungli bojovať s akýmsi cyborgom čo vyzerá ako hi-tech motorkár a neustále bľaboce srandovným robotickým nintendo hlasom. To je všetko.(15.10.2011)

• J.Connor

Hodně jsem se na tenhle kousek těšil, ale bohužel velké zklamání. Manželský pár sračkářů Drudi a Fragasso (mimochodem v roli robota), trash legenda Mattei, kupa známejch ksichtů v obsazení, ale výsledkem je především strašná nuda. Prvních 75 minut chlapíci jen zmateně pobíhají po džungli a dávají si signály a dojde ke dvěma velmi velmi stručným přestřelkám a na dvě hvězdy to vytahuje až závěr, kde konečně dojde na pár vychytávek, stopové gore a záběry, které někdo nenatočil na dovolené za hotelem na Filipínách. Samozřejmě tradičně obdivuju agilnost všech zúčastněných vzhledem k datu premiéry Predátora.(5.4.2017)

Reb Brown se vrací a tentokrát má s sebou celé komando BAM! Co je BAM se ptáte? No přece BIGASS MOTHERFUCKERS, to nejlepší komando v jůesej, které se skládá z Reba "Killzone" Browna a jeho superkamarádů. No BAMs jsou vysazeni na ostrov, kde se 90 procent filmu prochází za naprosto úžasné kulervoucí hudby a střílí do křoví. Zbylých deset procent vyvražďují nějakou vesnici a nechávají se na oplátku po jednom zabíjet od robota Omega 1, který se utrhl ze řetězu. Reb hraje oskarově a jeho filosofické monology jako "HUAAAAAAAA" *ratatatata* a "Hey assholes! HAAAAAAAAA" *ratatatata* nikoho nenechají na pochybách, že tady opravdu jde o životní výkon. Bruno Mattein předvádí brilantní práci s materiálem a člověk se nenudí ani minutu! V rámci střihu si taky členové komanda mění zbraně, čarují zbraně ze vzduchu, zřejmě si vytvářejí střelivo z listí a podporují Reba hláškami. "Drug addicts and fags... I bet they got AIDS too!" Omega 1 dostává ve filmu taky hodně prostoru a ačkoli je jeho slovník omezen na "GREASY, GREASY, GREASY", tak intonací všechno dohání. Pro mě asi artisticky nejtypičtější Rebovina a je mi jen líto, že jsem nežil, když tyhle kusy vstupovaly do kin.(2.6.2012)

Ve své podstatě je Robowar, sprostá kopie Predátora, jedním z nejhorších filmů všech dob. Ale ať už je to neskutečná střihová skladba podpořená dokolečka se opakujícím hudebním motivem nebo důkaz, že i průměrný voják dokáže unést dvě útočné pušky, bazuku, nože, pistole, spoustu granátů a takové množství munice, že i na pitomou veverku v křoví může vystřílet dva pásy nábojů, je to taková sranda, kterou jsem nečekal ani po tom množství trashů, které jsem viděl a byly jenom nudné. V hlavní roli Reb Brown, alias Killzone, silný a spravedlivý chlapík s šátkem na hlavě, který své modafukin' komando přiveze do akce rovnou z diskotéky, všechny strašně seřeže ("Don't move!") a ještě si na ostrově nabalí chytrou babu ("You know how to make napalm?" "Of course, I have a degree in chemistry."). Společně bojují proti nejmodernějšímu armádnímu výstřelku, zombii v motorkářský helmě alias robotu, co sice vidí osmibitově a oranžovočerveně, ale je tak silný, že sám musí spáchat sebevraždu, aby hrdinný Killzone zvítězil. Hladina endorfinu po tomhle filmu dosahuje kritických hodnot.(31.5.2012)