Rozchod

Breaking Up

Rozchody

Komedie / Romantický

USA, 1997, 90 min

Michael Cristofer (scénář, divadelní hra)

Mauro Fiore

Suzanne Hines

Scénografie:

Terrence Foster
  • Erik7595

Nie, nie. Russell Crowe je síce môj najobľúbenejší herec (hrdo sa staviam do rady jeho obrovských fanúšikov), avšak túto mizériu nedokáže zachrániť ani jeho štandartne kvalitný herecký výkon. Šialene iritujúce správanie postáv ma neskutočne iritovalo, až som sa chvíľami na filme začal slušne baviť. :) Ani neviem, za čo tie dve dávam? Jednu hviezdu si ale šetrím na skutočne hrozné a takmer nepozerateľné filmy, tento ako tak pozerateľný bol. Takže tie dve dávam za Russella a Salmu Hayek, ale film je skutočne slabota. 4/10(16.6.2015)

Dějová kostra filmu je jednoduchá - vlastně o žádný děj nejde. Jde jen o zamyšlení, které se týká neurčitě vymezené části životů hlavních postav - jejich lásky. Pokud hledáte děj a pointu, hledejte jinde. Na druhou stranu jsem neviděl tak vynikající film bez pointy - nikoli však pointless :-) Je příhodné srovnat tenhle film s Pornografickým vztahem, a co se mě týče, Rozchod je na tom u mně líp. Dal se sice natočit ve stejné = kratší - stopáži, ale kromě konce jsem se nenudil ani minutu. Jediný rušivý prvek pro mě bylo to, že postavy měly jména - vůbec je nepotřebovaly.(28.7.2007)

Tématem velmi blízké, herecky úžasné, režisérky nápadité a celkově osobní, až to chvílemi není příjemné. Trestuhodně nedoceněná odlehčená variace Scén z manželského života je v důsledcích tak pravdivá, že občasné scenáristické chození v kruhu mávnutím ruky odpustím.(13.4.2008)

• Rodriguez

Nebýt hereckých "es" Russella Crowe a Salmy Hayek nedal bych tomuto filmu ani jednu hvězdičku. Natočit něco tak příšerného jako rozchod a omílat hodinu a pul jedno téma ("tak si běž, kdy si konečně za*ukáme, půjdem na večeři"), tak to pardón. Vydržím hodně, ale tohle je příliš. Prostě film o ničem, dávám maximálních 15%.(7.5.2008)

• Xmilden

Takže se nám Gladiátor zamiloval. Na filmu se muselo šetřit kde se jen dalo, protože tady hrají snad jen opravdu dva herci. Než film tohle připomíná tedy mnohem víc divadelní hru dvou herců, kteří se 80 minut kočkují a vedou spolu sáhodlouhé debaty o tom jak to mezi nimi vlastně je. 35%(2.6.2017)