Nech svět světem

• USA Leave the World Behind (více)

V apokalyptickém thrilleru si Amanda (Julia Roberts) a její manžel Clay (Ethan Hawke) pronajmou na víkend luxusní dům i se svými dětmi Archiem (Charlie Evans) a Rose (Farrah Mackenzie). Jejich dovolenou však naruší dva cizinci G. H. (Mahershala Ali) a jeho dcera Ruth (Myha'la Herrold), kteří se zničehonic objeví uprostřed noci a hledají útočiště před kybernetickým útokem. Ten je každou minutou silnější a děsivější a donutí všechny přijmout, co jim hroutící se svět nachystá. Film je natočený podle románu Rumaana Alama nominovaného na Národní knižní cenu. (Netflix)

dr.horrible

Lepšie jak posledné štyri shyamalanovky. Dosť ľudí bude asi sklamaných, pretože trikových scén zas toľko nie je a miesto akčnej katastrofy sa jedná hlavne o konverzačný thriller. Super je to postupné stupňovanie napätia, keď väčšinu filmu divák prakticky nič nevie, a nakoniec na nejakom rozuzlení vlastne ani nezáleží. Herecky aj vzťahovo kvalitka, skvelá je kamera a záver cool. ()

Fr

„VIDĚLA JSEM JELENY. ALE BYLO TO JINÉ… JAKOBY SE NÁM SNAŽILI NĚCO ŘÍCT“…“  Připomíná mně to filmy M.N. Shyamalana. Takový o hovně, ale zajímavý… znepokojivý svou psycho atmosférou, díky lidem a zvukům. No a ten konec! Tak ten vás odrovná! (nebo taky ne!) Takový něco, co upoutá pozornost a pak… asi jako nebinární žena? Nevím dědečku…  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film byl natočen podle stejnojmennoé knihy, kterou v roce 2020 napsal Rumaan Alam. 2.) Postavu G.H. měl hrát (a zároveň být jedním z producentů) Denzel Washington, který ovšem z projektu odstoupil. 3.) Thx za titule „Jan Kucherko“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Cappuccino

Tento filmový podžáner milujem a celých 139 minút som si užíval výnimočne stiesnenú atmosféru. Hodnotenie nadol však sťahuje hneď niekoľko faktorov. Viaceré dejové línie (napríklad s Rose) iba zbytočne naťahovali stopáž, niektoré scény (jelene/srnky) nedávali žiaden zmysel a samotný záver bol čistý faker to tváre diváka. Obrovská škoda, pretože dialógové divadlo v dome plné neistoty a informačného chaosu ma držalo vo veľkom napätí, a mrzí ma, že nemôžem dať aspoň štyri hviezdy. ()

Radek99

Postapokalyptický film ukotvený na hranici mezi vážným dramatem a satirou, která má převážně sociální rozměr. Napětí vytvářené hlavně prací s ruchy a hudbou, později i znepokojivými až surreálně vyznívajícími výjevy. Řekl bych, že se snímku podařilo celkem věrně zachytit atmosféru současných Spojených států, fatálně rozdělené společnosti, zjitřené mezinárodní situace, války visící ve vzduchu, nejednoznačnosti a nepřehlednosti složitého světa i tohoto problematického období...skvěle zakonzervovaný Zeitgeist... Takhle nějak by klidně mohla vypadat třetí světová... ()

Anderton

Počas sledovania si spomeniete na Us, Knock at the Cabin, Knowing a určite aj na svoje ďalšie obľúbené kúsky z tohto súdka. Esmail vie, čo chce povedať a hovorí to pomerne nekonvenčným spôsobom, pretože i keď sú tu inšpiračné zdroje, tak film pôsobí dosť originálne. Napriek tomu je príliš dlhý a skôr zaujme samostatnými scénami, ktoré pôsobia často akoby prišli úplne odinakiaľ, čo je ale skôr pochvala než výčitka. Nakoniec bude konečné hodnotenie závisieť od pointy a tá ma mierne minula, ale zase zopakujem, že chápem, čo chcel Esmail povedať a prečo mu na to štyri veľké hviezdy kývli. Som zvedavý na prijatie americkým publikom. A určite sa vyhnite spoilerom. Možno po rozložení v hlave, prípadne opätovnom pozretí, zvýšim hodnotenie. ()

• Priezvisko suseda GH je Huxley, čo je pocta Aldousovi Huxleymu, ktorý napísal "Brave New World" a ďalšie romány, ktoré stvárnili obrazy dystopickej budúcnosti, kde sa technológia stala vecou, ​​ktorá kazí ľudstvo a používa sa ako spôsob ubližovania ľuďom. (Arsenal83)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD