Mrtví pouště

Velká Británie / Kanada / Jihoafrická republika, 2003, 90 min

Jason Wulfsohn

Chris Roland

Richard Benwick

Tohle jsem viděl kdysi v půjčovně na VHS a jelikož jsem neměl do čeho píchnout šel jsem do toho nečekal jsem zázrak protože jsem ani nevěděl do čeho jdu. No a nakonec to nebylo vůbec špatné. Koukal jsem na to kolem 10 hodiny večer a občas jsem se fakt bál. Atmosféra pouště byla parádní a scény s "Kostlivcema" neměly chybu. Jen škoda toho pošahanýho konce, ale za mě paráda.(15.3.2012)

Mohol to byť vynikajúci horor. Režisér bohužiaľ skvelé exteriéry, neobyčajného zabijaka a obstojných hercov nedokázal poriadne využiť. Priemer. (24.1.2009)(24.1.2009)

• dwi

Poměrně laciný horor nenabízející ve svém obsahu skoro nic. Zápletku těží z africké mýtické postavy Esikhula, která však postupem času bere za své. Tým prospektorů na namibijské poušti si sice zažije svoje, ale divák zůstane i tak chladným. Režisér neumí vytvořit napětí a divák chtíc nechtíc se nemůže sžít s postavami příběhu. Závěrečná scéna pak už nepůsobí nijak, žádné napětí nebo dokonce strach. K tomu všemu kamera ve vypjatých situacích dostává epileptický záchvat, jakoby se jednalo o videoklip. Otevřená vrátka k dalšímu pokračování snad už nejsou ani novinkou.(11.10.2003)

• cariada

Krásné prostředí pouště přímo vybízí k natočení nákýho hororu. Vše to začalo slušně a to pak pokračovalo, ale ten konec už byl vyloženě hloupý a spíš to někdy závádělo k smíchu místo, abych se bál. Předem bylo jasný kdo přežije , což je někdy docela chyba určitě by to někdy chtělo udělat úplně naopak.(26.4.2012)

• Teardown

Obavy, aby film nespadal do stejného kalíšku vyloženě špatných filmů, třebas jako Bone Eater, které spojuje celkem podobné téma, bylo vůbec hlavním otazníkem a vykřičníkem zároveň. Nechci aby to vyznělo vyloženě jako horentní pochvala, ale Mrtví pouště jsou sice minimálně o stupeň lepší než výše zmiňovaný Požírač kostí, který bylo vůbec utrpení přelouskat do konce, jenomže to pořád brouzdáme ve vodách podprůměru, které se za onu pomyslnou hranici ne a ne dostat. Jak se to jen říká? Kde nic není, tam ani smrt nebere? Tak to mi zde celkem pasuje.(12.1.2010)