Vítejte ve Wrexhamu

• USA Welcome to Wrexham (více)
Dokumentární / Sportovní
USA, (2022–2024), 21 h 10 min (Minutáž: 20–48 min)

Série(3) / Epizody(41)

V seriálu Vítejte ve Wrexhamu se Rob McElhenney a Ryan Reynolds učí vést třetí nejstarší profesionální fotbalový klub na světě. V roce 2020 se Rob a Ryan dali dohromady, aby koupili fotbalový klub 5. ligy Red Dragons, a doufali, že z wrexhamového klubu vytvoří příběh outsidera, kterému bude fandit celý svět. Má to však háček: Rob s Ryanem nemají žádné zkušenosti s fotbalem ani se vzájemnou spoluprací. Tento dokumentární seriál bude od Hollywoodu až po Wales, od hřiště až po šatnu a od kanceláře až po hospodu sledovat Robův a Ryanův rychlokurz klubového vlastnictví a neoddělitelně propojené osudy týmu a města, které se spoléhá na to, že dva herci přinesou reálnou naději a změnu do komunity, která by ji potřebovala. (Disney+)

Recenze uživatele drackula k tomuto seriálu (11)

Sen (2022) (S01E01)

Prvej epizóde sa podarilo ukázať všetko čo milujem na anglickom futbale. No a potom je tu Američan a Kanaďan, ktorí toho chcú stať súčasťou. Na prvý pohľad bizarný nápad, ale zatiaľ to funguje. Myslím si, že z rozdielov medzi americkým a anglickým videním športu sa bude ťažiť dlhodobo a môže to byť zábava. 80% Disney plus ()

Realita (2022) (S01E02)

Splnený sen narazil na realitu. Žiadny americký happy-end s hrdinom, ktorý zachráni sezónu poslednou strelou z poslednej akcie v poslednej minúte. Bolo dosť smutné vidieť vcelku sympatických ľudí, ktorým sa nepodaril vytýčený cieľ ako odchádzajú zo scény. A zároveň je na zamyslenie aj neustále prizvukovaný rozmer, že ak by nový majitelia neprišli, mohli pokojne pracovať až do "dôchodku". Ale toto je futbal. 90% Disney plus ()

Přestavba (2022) (S01E03)

Začína sa prestavba a očakávania sú vysoké. Škoda, že prebudovanie organizácie vyzerá na oko až moc jednoducho a aj získanie novej hviezdy je vybavené relatívne rýchlo. Pokojne to mohlo byť rozpitvané viac. Ale ako celok to fungovalo a teším sa na pokračovanie. 80% Disney plus ()

První domácí zápas (2022) (S01E04)

Vždy ma strašne pobavia vysvetľovacie vsuvky pre Američanov, či už čo sa týka systému anglických súťaží, alebo jazyka. Ryan a Rob opäť narazili na realitu pri téme trávnik, ale ukázali ako má vyzerať marketing keď máte "star power". 80% Disney plus ()

Bez bázně (2022) (S01E05)

Úžasná epizóda, v ktorej je jasne demonštrované aký komplexný fenomén je na ostrovoch futbal a čo všetko s ním súvisí. Že to nie je len futbal, ale životný štýl a niekedy aj život sám. 100% Disney plus ()

Velšský, širý svět (2022) (S01E07)

Od seriálu som mal dlhšie prestávku. Pravdupovediac ani neviem prečo. Táto epizóda ale môj záujem opäť odštartovala, keďže exkurziu po Walese som si naozaj užil. Teším sa na ďalšie futbalové epizódy. 100% Disney plus ()

Vyrážíme (2022) (S01E08)

"RR, kúpil si zlý klub!" Pre majiteľov Wrexhamu je to krutá zrážka s realitou. Nekonzistenté výkony začínajú rozčuľovať aj fans. 100% Disney plus ()

Vítejte doma (2022) (S01E09)

Rozsahom dlhšia epizóda priniesla komplexný pohľad na vzťah majiteľov a klubu ako celku. Vznikla tak s prehľadom najlepšia epizóda. 100% Disney plus ()

Chuligáni (2022) (S01E10)

Som rád, že seriál naťukol aj túto tému, ktorá žiaľ k ostrovnému futbalu patrí. Je to síce taký "rýchlokurz z vlaku", ale na elementárny prehľad to stačí. Ústredná dvojica bola skvelý ilustračný príklad, aké to môže mať následky, keď sa to s láskou ku klubu preháňa. 80% Disney plus ()

Dejte šéfovi padáka (2022) (S01E11)

Aj tento dokumentárny seriál má svojho režiséra. Ale ani on nemá moc nad tým, čo sa deje na ihrisku. A preto (ak nepoznáte výsledky) sa mi strašne páči tá nevyspytateľnosť. Nie je to žiadny film, kde musí byť happy-end. 90% Disney plus ()

Výhry a prohry (2022) (S01E12)

Angažovanie nového útočníka kvitujem, keďže je to presne ten typ silového zakončovateľa, aké mám rád. Ale výhry, ktoré tento krok prináša sú irelevantné v porovnaní s tým, čo prežíval Jordan Davies a jeho partnerka. Silná epizóda. :( 100% Disney plus ()