Jeden navíc

• Sovětský svaz

Tridcať tri (Nenaučnaja fantastika)

Тридцать три

(Sovětský svaz)

Tridtsat tri

(Sovětský svaz)

Komedie

Sovětský svaz, 1965, 77 min

Velmi svižné, zábavné, ruské. Satirická komedie s řadou populárních herců té doby, v hlavní roli Jevgenij Leonov. // Febiofest 2006(28.3.2006)

• vitekpe

I pres dobre obsazeni a zpracovani me toto nejak minulo...aneb komedie, u ktere jsem se ani jednou nicemu nezasmal.(21.5.2014)

V mých ústech se v současné době nachází pouze 28 zubů, čili jsem klidný - tohle se mně stát nemůže. Ani bych o publicitu, opilecké večírky, kde bych názorně dokazoval své lovecké úspěchy, a výstupy v televizi nestál. Ale když je člověk výjimečný, má to těžké. Výjimečný Jevgenij Leonov výjimečně zahrál výjimečného, avšak jinak celkem normálního člověka. Výjimečný je v tom, že mu každý pohyb a každé slovo věříte. Jinak je to skvělá satira na společenské poměry v Sovětském svazu, která si bere na mušku kulty osobnosti, šarlatánství i obyčejnou lidskou závist. Její nadčasovost velmi připomíná Bílou paní, kterou mnohých ohledech překonává. Tenhle film, zdá se, nikdy nepřestane být aktuální. Ať „vyjímeční“ žijí na titulních stranách bulváru navždy, běda, kdyby zrovná žádný nebyl k dostání! 100 %(9.4.2016)