Centauro

• USA Centaur
Trailer

Závodník na superbiku chce za matku svého syna splatit dluh. Začne proto vozit drogy pro kartel, ale riskuje tím svoji šanci na profesionální kariéru i vlastní život. (Netflix)

Trailer

AffectedFace

Ne moc úspěšný řidič se snaží za hloupou ex-přítelkyni zaplatit dluh, proto začne vozit drogy pro zdejší mafii, no a to je asi vše. Žádné "wow" zvraty nečekejte, vcelku se jedná o velmi jednoduchý snímek s trošičkou klišé okoukané akce. Hned od začátku film nabere solidní tempo, takže stopáž je dostačující a utíká velmi rychle. Musím určitě zmínit vynikající soundtrack. Na druhou stranu je veliká škoda, že všechny postavy jsou nevýrazné a téměř o nich nic nevíme, jednoduše jsou tam, protože tam mají být. Celé mi to připadalo spíš jako velmi povedený díl ze série Kobry 11, kde chyběl akorát Semir. ()

johnsnow

Taká španielska verzia frišno a jebnuto. Síce je to B-čko ale má to aj pár dobrých motohoničiek, jednu prcačku, fajn pasáž kde musí jazdiť medzi demonštrantmi ktorí sa mlátia s políciou (len škoda, že je to krátke). Záverečné vyradenie hlavného záporáka je mdlé ale zas aspoň sa tu neodkopujú torpéda nohami a podobne. ()

BOURQUE

Druhoradý scenár zo šuplíku s dobre známymi charaktermi účinkujúcich postáv. Chalan, aby chránil matku svojho dieťaťa, sa stane motorovým kuriérom pre kartel, ktorý sa špecializuje najmä na drogy. Milovníci rýchlych motorov tu nájdu pár solídne natočených scén. Viac-menej však to je všetko. Osobné hodnotenie: 63% (**) ()

bearmeedek

Kousek po začátku mě to začalo být nějak povědomé a teď jsem zjistil, že je to remake francouzského Spálit na prach. Už to neporovnám, co je lepší a ani nevím, jak ten původní dopadnul. I když je to odlehčená akce, tak to vůbec nenudilo a byla tam i jakási gradace. Ten konec byl až nezvykle příznivý, vzhledem k ději a prostředí, ale budiž. Byl jsem rád, že jsem se trefil do něčeho dívatelného a trošičku nadhodnocuji. ()

darkrobyk

Původní snímek Burn Out jsem neviděl, ale tenhle remake je průměrná akční podívaná, co by lépe fungovala v 70. nebo 80. letech. Jen vizuál je slušný, příběhu však chybí šťáva. Navíc Rafa si mě nezískal (a nepomohl tomu ani mizerný dabing), protože mu nejen chybělo charisma, ale hlavně byl tím, kdo podepíše smlouvu i čertu. A závěrečná akce, než nabrala pořádné otáčky, skončila...na jedno podívání budiž, v hlavě ovšem zůstane jen kratičce. ()