Gekitocu! Sacudžin ken

The Karate

Street Fighter, The

Akční

Japonsko, 1974, 91 min

Sonny Chiba je tvrďák jak hovado, to se mu musí nechat, ale jeho styl řezání nepřátel mi zrovna moc nevoněl, sice jich tam seřeže desítky možná i stovky a některý si podá i hodně drsně s následnou kaluží krve na podlaze, ale když u toho neustále dělá děsně podivný postoje, který mi připomínaly sezení na záchodě s novinama a následně ještě nějakou zajímavou zatnutou grimasu, tak sem každou chvilku čekal, co z něj jen vypadne. Naštěstí z něj, krom drsných hlášek, nic nevypadlo a tak jediný co padalo k zemi byli nepřátele a to od začátku až do konce, ovšem i tak mi přišlo, že se to hluchých míst nevyvarovalo(1.10.2008)

Těžkotonážní badass akce, která se nebojí plejády fraktur, vyražených očí a krvavých šlehanců. Na tohle jsem u martial art filmů nebyl zvyklý. Výborná je scéna, kde Chiba uštědří protivníkovi pořádnou "spencerovku" a v dalším střihu vidíme jen rentgenový snímek, na kterém se pěst boří do lebky. Sonny Chiba a jeho Tsurugi je hodně rozporuplná antinhrdinská postava, ale zahraná tak, že mu neleze nefandit. (+ výborný psych/funk soundtrack)(1.3.2017)

Každá jedna neuveriteľná grimasa Sonnyho Čibu hravo vyváži všetky kotrmelce v deji. Skvelo je tiež ukázaná hrdinova charakterová nezaraditeľnosť, ktorá v sebe zahŕňa rovnako nekompromisné účtovanie s mužmi i ženami, značnú vychcanosť v prospech vlastných riešení ako aj vyronenú slzu za oddaného druha. Japonská akčná, riadne drsná mňamka.(3.9.2016)

MASREPIECE trashových akčných filmov. Sonny Chiba ako maniakálny majster karate a zabijak v jednej osobe jeho pohľad pred bojom vydesí asi každého. Doslova neuveriteľné gore efekty trhanie mäsa, vypychnuté oči, krv strieka všade a vrcholom toho všetkého je kastrácia. Výborný soundtrack a niekde naozaj použité techniky karate. Sonny Chiba je asi jediný bojovník ktorého som videl zlomiť katanu holými rukami. Pecka akčných filmov.(11.5.2013)

• MrPierc

Sonny Chiba, v hlavní roli, ztělesňuje totálního hajzla. Není to typický kladný hrdina, na kterého jsme z takových karate filmů zvyklí. Nedává druhou šanci, není slušný a ani ohleduplný. Zásadně se při boji tváří, že natahuje chrchel a plivne někomu do tváře. Jeho grimasy jsou neuvěřitelné. Chvíli vypadá jako opice a pak zase jako ironický pes. Seřeže bez ohledu muže i ženy. Láme ruce, skáče z výšky na krky, láme vazy, vypichuje oči, vyráží zuby, strašně rád mlátí lidi do koulí a dokonce je i trhá (opravdu). Pod jeho údery pukají lebky, krev stříká na metry daleko, ale jeho to nezajímá. Je ztělesněním bezohledného macho hrdiny, který má doma posilovnu a s nikým se nesere. Herectví v tomto filmu dosahuje 0 %, ale ty souboje jen tak někde neuvidíte. Žádné dlouhé proslovy ani čekání - kdo překáží, toho zabije. Je tu sice určitý příběh, ale hercům se nedá věřit ani jedna minuta přehrávání. Samozřejmě je tu úžasný zrůdný anglický dabing, kde hlavnímu hrdinovi jménem Takuma Tsurugi říkaji stále dokola "Terry!". Herci mluvili rovnou v záběrech anglicky a poté je předabovali, takže výsledek je opravdové audio peklo. Sice bych měl takovému filmu dát odpad, ale byl zábavný a hlavní hrdina je ultra drsňák, který nemá obdoby a už takového asi nikdy neuvidíme. Je zajímavé, že mě takový malorozpočtový škvár bavil víc než dnešní megafilmy za stovky milionů dolarů. Triky nejsou všechno - koule v hrsti a úšklebek šílence je někdy víc.(7.11.2013)

• - Quentin Tarantino zařadil film na 13. pozici svého žebříčku top 20 grindhouse filmů. (MrPierc)

• - Gekitotsu! Satsujin ken byl první film, který obdržel v USA tzv. X-rating, vyjadřující explicitní násilí a omezující přístup pouze pro dospělé. (MrPierc)

• - Spoiler: Hlavní hrdina Tsurugi (Sonny Chiba) zabije 26 protivníků. (Epistemolog)