610 metrů nad zemí

Pro nejlepší kamarádky Becky (Grace Caroline Currey) a Hunter (Virginia Gardner) je život o překonávání strachu a překonávání hranic. Ale poté, co vylezou do výšky 610 metrů na vrchol opuštěné rádiové věže, ocitnou se v bezvýchodné situaci a nemají jak sestoupit dolů. Dovednosti Becky a Hunter, které jsou zkušené horolezkyně, budou podrobeny těžké zkoušce, když budou zoufale bojovat o přežití s přírodními živly, nedostatkem zásob a závratnými výškami. (mac000)

linger

Tá plošina na vrchole televíznej veže je miestom z mojich nočných môr. Nepamätám si, kedy ma naposledy filmový setting takto strhol. Za mňa je to úžasný thriller, aj keď niektoré dejové zvraty a zápletky sme už videli inde (Pád do tmy (2005). A samozrejme ponúka veľký priestor na diskusiu, čo hrdinky pokašľali, čo by sa dalo spraviť inak... a to ma strašne baví. ()

bonovox

Fall je miestami dosť nervy drásajúca dráma, boj o holý život dvoch kámošiek na opustenej veži je zručne natočený a napínavý, aj keď má niekoľko stupid momentov, Záver mi ale prišiel dosť urýchlený, cliffanger pred záverom tiež fajn. Kto sa bojí výšok nech si tento film ani nepúšťa. 70% ()

lwp

Jakože dal by som 4*, ale tento film by si zaslúžil byť v "červenom", lebo to čo to s človekom robí, je úžasný fyzický zážitok. V tomto prípade všetky neduhy odpustené... ()

Phoenixcq

Už z traileru bylo vidět, že bude potřeba vypnout mozek. Díky tomu jsem si tento lezecký skvost celkem užil. :-) Jako lezec jsem se upřímně smál úplně všemu, co dělaly. :-D ()

Polux

7/10 | Pro akrofobiky intenzivní, až možná trochu fyzicky nepříjemný, zážitek, pro všechny ostatní asi průměrná low budget žánrovka. Jelikož se podle všeho počítám do první skupiny, protože jsem musel během filmu několikrát sledování přerušit, abych si trochu "odpočinul" od prožívaného vypětí:-), film jsem si nakonec dost užil. | Mann se celou svou dosavadní kariéru zaměřuje na nízkorozpočtové žánrovky s provařenou zápletkou ("něco jako film xyz"), nejnovější počin se tomuto schématu vymyká relativně originální (byť nepravděpodobnou) premisou, opravdu ultra nízkým rozpočtem, působivými záběry z/na vysílací/ho stožár/u a celkovou komorností děje, což minimálně na mně docela dobře zafungovalo. | Ústřední nápad je zabalen do obvyklé klišé omáčky okolo, takže nesmí chybět tradiční traumatický úvod po vzoru Cliffhangera nebo Vertical Limitu (parodická verze z druhého Ace Ventury nadále nepřekonána:-)), nebo odkrývání temných tajemství mezi titulní dvojící, případně "překvapivý" twist ve finále, přičemž fyzika, logika a pravděpodobnost si bere dovolenou už v úvodní "skákací" scéně, jako vystřižené ze začátku druhé M:I (což samy postavy takto glosují), takže se nedalo čekat, že zbytek filmu na tom bude o moc jinak a já s tím neměl žádný problém. | Proběhne expozice (Currey a Gardner se dostanou na vrchol stožáru) a pak už jde jen o to, co všechno ne/uvěřitelného si pro postavy scénáristé přichystali před tím, než se dostanou zpět na zem (ať už volným pádem nebo ne). A z mého pohledu si toho přichystali docela dost (přičemž něco se předem očekávat dalo, něco zase úplně ne) a celý film jsem byl napjatý jako struna:-), takže v konečném výsledku panuje spokojenost. | P.S. U filmu proběhlo post-produkční deep fake nahrazování f-wordů pro získání ratingu pg-13 (protože přetočit scény by se nevyplatilo a vystřihnout dost dobře nešly), což jsem zjistil až zpětně, takže podle všeho se to povedlo:-). | PeZet ()

Mukade

Ako sa hovorí "motýle v bruchu", tak toto bola nejaká vretenica, čo sa mi miestami krútila v bruchu ((: , džíííííz...................... Chlapík chytí spotenú topánku, vidí padnutý rebrík a nič ho nenapadne, lol. Povedal by som "debil" ale je to scenár a fiktívna postava, tak nepoviem xD ................................ Keby to obohatili ešte o nejakú akciu, tak by to bolo za 5*, ale príliš dlho sa tam len vysedávalo na "lavičke" a veľa sa toho zaujímavého nedialo (vtáčiky, rozhovory, sny = nic moc). ()

Tobinos

Tak tohle je moje zatím největší překvapení roku. Čekal jsem chujovinu a dostal jsem dobrý survivor film a od dneška mám závratě a nikam nelezu:-) ()

tribican

Film bych přirovnal k 47 metrům, ačkoliv lze nalézt několik rozdílů. Tam šlo o dvě "hloupé" turistky, které se spoléhaly na pomoc ostatních, tady jde o dvě zkušené holky, které se musí zachránit samy. V mnohém jsou však oba snímky podobné, některé "šokující" zvraty proto znalého diváka nepřekvapí. Nelíbil se mi příliš protáhlý začátek ani s ním spojený dramatický vztahový aspekt, který se táhne napříč filmem. Američani ho do podobných thrillerů rádi vkládají a neodpustili si ho ani tady. Celkově některé méně logické a nesmyslně vyhrocené momenty a zbytečná délka snižují kvalitu jinak lehce nadprůměrného filmu. Každopádně je to však v mnoha ohledech nepříjemná podívaná, což hodnotím u thrilleru jako kladný bod. 65 % ()

jarmil8

Prvních 45 minut dobré, občas i napínavé (nemám rád výšky), ale pak trochu nuda a hlavní herečka tedy moc přesvědčivá není, narozdíl od své blonďaté kolegyně. ()

nikhaj

Pane bože na nebi, toto bola fakt nerealisticka Shit. Do polky filmu som tomu daval sancu ale potom sa to zvrhlo na nepravdepodobnostnu moznost prezitia na vlastnu pesť, doslova posledne minuty filmu mali prist daleko skorej, ale neni to moj film. Jeden s najviac nizko rozpoctovych filmov co som videl...nevadilo by to keby tie 2 postavy aspon staly zato. Zdravas maria milosti plná, Požehnaná si medzi ženami , som na hrane s odpadom, treba vsak nehat ze ked sa clovek chce namotat tak mu aj zvlhnu dlaňe, pana beka to bola kravina ()

Sopholojong

Extremne sporty instagramovej generacie, zastupenej dvoma extremnymi "kozami" obdarenymi babenkami, z ktorych ta ciernovlasa je tak vystresovana, ze ani nevie preco lezie a ta blondata tak oslahana "bodyweight liftingom" (pull-upy na jednej ruke su z kategorie sci-fi), az slepo veri, ze ma vsetko pod kontrolou. Devatdesiat percent zaberov je "spachanych" v studiu pred zelenym platnom, ale reziserske remeslo je to solidne. 6/10 ()

Rudolf.Benes

Survivor? Bez moře? Bez žraloka?? ale za to vysoko? Může být..!!! Film chce aby se u něj přemýšlelo,..Jak bych asi já reagoval v té dané situaci..? Co bych měl vše po ruce a v hlavě? Co bych udělal jinak?  Vám to řeknu naprosto přesně,,,,!! vůbec nic ;!! bych nevylezl za ,,A" ani přes plot,za ,,B"by mě to ani nenapadlo že je někde nějaké komín..!! a za ,,C"to už radši toho žraloka.. :) Vžít se do role scenáristy,kdy jste sice pořád v jednadvacátém století ale přesto 600 m vysoko na něčem co velikostí připomíná cigánský satelit ve sqótu kdesi u Košic,tak klobouk dolů za to že ho to vůbec napadlo,a pukrle za dotažení ke konci. A půl hvězdičky dám za holky...s chlapama by to asi bylo nudnější.. Takže jo .. Příjemné koukání a adrenalinek v obýváku.. Cajk 69/100 ()

Teri123

Tyhle filmy jsou moje guilty pleasure. Jsou krátké, dějově nenáročné ale zároveň zajímavé. Herecky určitě nepatří k těm nejlepším ale na tohle to stačí. Jako někdo, kdo má hrůzu z výšek to bylo dost nepříjemné ale to jenom dokazuje dobrou práci s kamerou. Zápletka se mi celkem líbila a poměrně i konec SPOILER (jsem ráda, že nepřežily obě, jak to je v těchto filmech ve zvyku). Za mě to byla taková zajímavá oddechovka při, které nemusíte zapojit všechny buňky. 6/10 ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování