610 metrů nad zemí

Pro nejlepší kamarádky Becky (Grace Caroline Currey) a Hunter (Virginia Gardner) je život o překonávání strachu a překonávání hranic. Ale poté, co vylezou do výšky 610 metrů na vrchol opuštěné rádiové věže, ocitnou se v bezvýchodné situaci a nemají jak sestoupit dolů. Dovednosti Becky a Hunter, které jsou zkušené horolezkyně, budou podrobeny těžké zkoušce, když budou zoufale bojovat o přežití s přírodními živly, nedostatkem zásob a závratnými výškami. (mac000)

Tosi

Předně je potřeba na film koukat s velkou rezervou, protože je to nekonečně nelogickej film s dvojicí hereček, který budou všechno, jen ne horolezkyně. Bloncka dostala roli kvůli nadupanýmu dekoltu, protože jinak namakaně moc nevypadala. No, přes tohle všechno je to pořád děsivě nechutnej film pro každýho, kdo nenávidí vejšky. ()

Lachtaan

Čas od času člověk narazí na věc, kde by opravdu potřeboval širší škálu hodnocení, jak už si tu mnoha kolegů kompenzuje tím, že do komentáře k rozpětí hvězdiček mezi 1 až 5 přidává umístění mezi 1 až 10. Loňský survival thriller Pád je přesně zářným příkladem toho, kde nechcete jít přísnou cestou a udělit 3* a zase nejste skálopevně přesvědčeni, že si film zaslouží hvězdy čtyři. Vzhledem k tomu, že těchto místy fakt snaživě napínavých jednohubek moc nevzniká, jdu tentokrát směrem mírnějším. Ani ty triky tu vůbec nepůsobí nevěrohodně. ()

viperDavid

V rámci dramatu solidní s pěknými herečkami a celkem si dobře zahrané. Pokud jde vám o logiku vyhýbejte se tomu jako moucha pavoukovi. Ta v tom totiž není vůbec žádná a tvůrci se o to ani nepokoušeli. Ale musím říct, že pokud jde o stupidní dobrodružství, celkem bych si to zkusil. Výšek se nebojím a výhled by musel být nádherný. ()

Johnny.ARN

Veľa hlúposti bolo v tomto filme, ale tie zábery z výšky boli masaker. Celkovo námet fajn, prevedenie tiež, obe biele, čo je asi najviac šokantné a ani medzi sebou nič nemali. 4 z 5 ()

oveckaoa

2 páry lezou na skálu situace se vymykne kontrole a jeden chlápek spadne a zabije se. Posuneme se o 53 týdnů dopředu a  ženská co s ním chodila pořád truchlí jednou za ní dojde kamarádka a řekne jí, že má pořad s extrémními výstupy a chce ji sebou na výstup jakési televizní věže tak tam jdou a  uvíznou. Bohužel od toho uvíznutí se kupí jedna píčovina na druhou předně jde vidět, že ten žebřík se lámal jen na částech a spadl takřka celý až na zhruba 5-6 šprušlí což je blbost to s tím mobilem je taky nedomyšlené jelikož při dopadu by musel být na sračky to samé nejspíše ta mrtvola . To, že den nepijou ačkoliv by mohly a jsou s tím v pohodě je taky zvláštní. 40 procent jinak film je dostupný zatím pouze se sračkovými titulky z translatoru nechápu jak se může pod to někdo podepsat, že je dělal, když to dělal translator navíc ty titulky nedávají ani smysl několikrát tam zazní studna ačkoliv tam žádná není  a jméno Dan se překládá jednou jako otec a jednou jako Dan tak, že ona třeba říkala, že spala s Danem a ono je to přeloženo, že spala s otcem. ()

noriaki

Podle mě slečny zemřely už v úvodní scéně na skále, takže jsem zbytek filmu chápal jako scény z horolezeckého očistce. Proto mi nevadily ani superhrdinské momenty, ani přihlouplé chování blondýnky, ani umanuté ignorování jakýchkoliv bezpečnostních pravidel. Navzdory tomu všemu napětí docela funguje. Kupodivu ani ne díky kameře, ale hlavně díky hudbě. Greenův Frozen se mi ovšem dostal pod kůži mnohem hlouběji. ()

elanius

(80/2022) / Po dlhej dobe skutočne napínavý film! To, že je úplne sprostý si človek uvedomí asi tak 5 minút po pozretí, pri pozeraní na to fakt nie je čas a to oceňujem. Minimálne tri úplne zjavné metódy by dotyčné pravdepodobne zachránili. Kameran špeciálne odviedol super robotu a pocit "výšky" je takmer dokonalý. Ak by každá žánrovka vypálila aspoň takto, som spokojný. (6/10) ()

hroubek

Spokojenost. Asi jako většina jsem tomuto filmu dal šanci po úderným traileru, který velmi otevřeně nastínil o čem film bude. Režisér Scott Mann odvedl velmi dobrou práci a vytěžil ze zápletky co se dalo. Navíc se Mann taky postaral o scénář, který patří k těm "chytřejším". Mann dobře pochopil, že film nestojí jen zápletce, ale taky na zajímavých a uvěřitelných postavách, proto dostaneme dostatek prostoru, abychom je poznaly, věděly kým jsou a v jaké jsou situaci a rozpoložení. Osobně se mi hodně líbila vizuální stránka filmu, kamera byla parádní a několikrát vyvolala pocit závratě. Grace Caroline Currey a Virginia Gardner podávají uvěřitelné výkony, jsou hodně sympatické, mají správnou chemii, a my jako diváci jim fandíme od začátku až do konce. Ve filmu je spoustu napínavých scén, dobře natočených momentů a je vidět, že režisér umí pracovat s napětím a atmosférou. Samotný film šlape dost dobře, přesto bych osobně krátil o nějakých deset minut, aby byl film údernější. Fall je z mé strany povedený menší film, který divákům dá přesně to co sliboval v trailerech. ()

Antek

I s málem jde udělat velké divadlo. A pěkně napínavé. Klobouk dolů. Nepříliš důvěryhodnou premisu se Scottu Mannovi podařilo přetavit do vtahující (a vizuálně hodně nápadité) jednohubky, která na dvou metrech čtverečních (doslova) funguje velmi precizně. Měl bych určité výhrady ke stopáži (-20 minut a bylo by to „almost perfect“) a k některým vyústěním, ale to už je daň za podobný nápad. Nevěřil jsem, že se mi to bude líbit, ale líbilo se mi to hodně (včetně těch pokusů o psychologický přesah). A proto jsem ve výsledku i daleko smířlivější, než bych byl u nějaké vysokorozpočtového bijáku. Snaha se někdy prostě cení. ()

JohnSmith

Byť mi byly obě hlavní představitelky tuze nesympatické, celkově se mi film docela líbil. Jelikož mám strach z výšek tak jsem měl skoro pořád husinu a udrželo mě to vzhůru, takže za mě dobrý. ()

zigíš

600 metrů je hodně, ale 100 minut je víc. Respekt k rejžovi, pár záběrů správné napětí. Ale ty dvě žáby co se chovají jak krávy byli místy k nepřežití! P.S. Zajímalo by mě, kdo mění žárovičku na úplný špičce tý antény? :D ()

ghatos

Jako pozornost si to udrží celou stopáž. Atraktivní lokace obohacená o dívčí svět, ale co už...dá se to. 65%. ()

greath

Milé prekvapenie. Triler, ktorý je miestami naozaj napínavý ... tak toto tu už dlho nebolo :) Takéto filmíky natočené priam z jedného miesta ja môžem. ()

Anet21

⚪Béčková hlúposť s ,,prekvapivým" twistom a lá Uninvited (Nezvaná) hadr, ktorý dnes už prekvapí maximálne pubertálnych divákov, ktorí so sledovaním filmov začínajú.⚪Už len premisa lezenia niekam, pričom nepoznám stav konštrukcie a zároveň je to v Bohom zabudnutej krajine a aj tak nedám nikomu vedieť, kam idem, je skvostná. Logické diery typu ,,teplota vzduchu v takej výške, prežitie počas búrky v danej výške" radšej opomenúť, veď by to, konieckoncov, v danej subžánrovke ani nevadilo, ale okrem samotného strachu z výšky, ktorý sa tu na diváka v určitých momentoch darí preniesť neposkytuje film zhola nič - o postavy sa divák nebojí, sú schematické, nesympatické, hlavný motív tajomstva medzi kamarátkami je snáď ešte obligátnejší ako záverečný twist. Všetko sa snaží ,,ísť na istotu," používať zaužívané motívy, postupy, až sa film nejak dokryvká k záveru.⚪Ako divák trpiaci fóbiou z hĺbky mi v niektorých záberoch bolo trošku nevoľno. Na druhej strane, to nie je jediný nutný bod (strach diváka), ktorý by mal obsahovať dobrý survival film.⚪ ()

blackkocour

pokračování Vejšky nestojí za nic, ale i tak to byl provaz, ale pyčo závratě jsem chytal i z postele. Nuže, jak zpívá Ivan Smrádek, co bychom se báli, na Prachovské skály, dudlaj, dudlaj dááá.. ()

xLIGHTx

Thrillerový filmík o dvoch ml. ženách, ktoré s horolezectvom majú už dáke skúsenosti a ktoré ľahkovážne vystúpia na vysokánsku, odstavenú rádio vežu, no a ďalej je to celkom napínavé. ;) Fall sa pokiaľ viem zaobišiel bez dákeho hypu, reklám (aspoň u nás) a je to dosť slušné (v USA bol film v kinách, nejakú tú reklamku som videl, ale minimum).  Herečky sú celkom sympošky. Snímka vie byť pekne napínavá a občas vie strhnúť človeka z rádio veže, teda, hm, strhnúť pozornosť diváka. ;) Jednoduché, funkčné, miestami nervy drásajúce, premyslené, slušne spracované. Za štyroch supov, ehm, štyri hviezdy. ;) ()

BMAJTZ

Něco málo nahorolezeno už mám, takže u tohoto filmu už první minuta dá jasně najevo, že o reálnou simulaci ze života horolezců tady nepůjde. A to je vlastně můj největší problém toho filmu, co se horolezeckých praktik týče je to naprosto debilní (a teď bych tady klidně mohl napsat esej o tom co všechno je tam z horolezeckého hlediska špatně, ale vzhledem k tomu, že tam je špatně asi úplně všechno tak to nedává smysl). A tam ta nelogika bohužel nekončí, ono to je totiž naprosto debilní i ve všech dalších aspektech. Ale ty dvě hvězdy si to zaslouží z toho důvodu, že je to aspoň napínavé, ale mozek u toho člověk musí vypnout. ()

netahlo

Musim ocenit remeslnou stranku, zejmena kamera je tady vynikajici a navazuje misty hodne znepokojujici pocity. Co se holek tyce, tak samozrejme pusobilo ponekud nepravdepodobne jak si na te miniaturni plosine lebedily jako by sedely nekde na lavicce v parku. Skoro jsem cekal, ze si kazdou chvili zacnou z dlouhe chvile navzajem lizat mindy. Taky tvurci mohli nechat Hunter tu "push-upku" - prece jen se na to divalo lip :-) Ale jinak na americkej (nebo kanadskej?) film prekvapive snesitelny zabky s relativne prijatelnou mirou demence. Takze za me hodne prijemny prekvapeni. ()

coscarelli

Nápodobne, akrofobik. Sledované pre istotu z podlahy (s kobercom samozrejme), dobre som spravil. Intenzívne, no logiku bokom, lebo pri Tv každý "generál" . Účel splnený, dosral som sa. S väčším chvením dávam na najvyššiu poličku. (Netuším čo, ale niečo vo mne zanechal) ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování