BOURQUE

Celkom šikovne rozohraný (známy) scenár – spisovateľ pred totálnym pracovným a finančným kolapsom dostane od jeho bývalej lásky dieťa. Dozvie sa, že je to jeho dieťa, o ktorom nevedel, a 10 dní (čo je zároveň aj deadline na odovzdanie jeho novej knihy) musí na neho dávať pozor. Po začiatočných ťažkostiach a po niekoľkých zranený vak nájdu cestu k sebe. __ Thuróczy Szabolcs v roli spisovateľa / nezodpovedného otca podáva už štandardne dobrý výkon, v malej vedľajšej roli zase Patricia Kovács prispieva k ozdobeniu filmu (v kostýme „Catwoman“ vás prekvapí). Občas možno je použito až príliš mnoho nadávok (ani by to nebol maďarský film), ale všetko je viac-menej na mieste (škoda, že občas aj dieťa si vypustí zo svojich úst pár nevhodných slov). Rozprávka vo filme by však mohla byť trochu lepšie koncipovaná. __ P.S.: „Keď teraz pôjdeš spať, tak ráno si môžeš niečo zaželať.“ (Druhý deň) „Už viem čo chcem, pirátsku loď!“ „Si šikovný!“ „Kedy ju dostanem?“ „Ja som nepovedal, že ti niečo kúpim. Ti si niečo zaželal, to sa stalo, gratulujem, ideme ďalej.“ Osobné hodnotenie: 80% (****) ()