Na vlastní kůži

(festivalový název)
  • Francie Dans ma peau (více)

Esther je normální žena, která na jednom večírku spadne a ošklivě se zraní na noze. V ten den se změní celý její život. Zranění není sice nějak vážně, ale zcela jistě velice bolestivé. Nicméně Esther bolest skoro necítí. Od toho dne začíná být fascinována vlastním tělem (zcela jiným způsobem, než si kdokoliv dokáže představit). Její šílenost a obsese se vyhrocují čím dál víc. (markettka)

Vala

Co mě při sledování filmu napadlo bylo "přehnané". Sebepoškozování-ano jistě,řezání,pálení,škrábání,kousání a já nevím co ještě,ale tohle? WTF? Je to jako nějaký kanibalismus prováděný na sobě. Šílené,odporné,znechucující a hlavně si myslím nereálně. Tohle kdyby se opravdu někomu dělo,tak dřív vykrvácí. Někdo by se všiml,pořád by ta krev tekla z takových ran. To byji museli přivázat k posteli a nadopovat sedativama,aby se z toho dostala. Přišlo mi to ujeté. Pokud hledáte film o sebepoškozování,které pramení z problémů či psychických nemocí,tady tohle tedy rozhodně není ono. Je to jeden velký hnus. Jednu hvězdu dávám herečce za to,že měla koule takový paskvil natočit s tak šíleným výrazem ve tváři. Za mě nikdy víc. ()

serdehelan

O režisérke a hlavnej hrdinke sa určite dá povedať, že samu seba žere. A pochutnáva si na sebe viac, ako by bolo zdravé. Myslím, že Croneberg by uronil kroupu, ale celkovo nič moc... ()

Pokri

Sugestívna psychodráma, ktorá vo svojej podstate nemá s hororom nič spoločné. Doménou sú pomalé zábery, ktoré vykresľujú psychiku hlavnej postavy. Nejde tu o naturalizmus a šokovanie, ale o zobrazenie spúšťača psychických problémov, ktoré môžu v niekom driemať roky bez toho, aby naplno prepukli alebo si ich dotyčný naplno uvedomoval. Podľa mňa výrazne nedocenený film, ktorý nedopláca na herecké výkony či režijnú stránku, ale na nevďačnosť témy a formy, keď od neho mnohí čakajú niečo iné. ()

ciapok

veľmi, veľmi mi bolo ľúto tej dievčiny. Zahrala to pekne; je to taká artová chujovina k záveru. Nezanechalo to až tak hlbokú stopu ako by som čakal, ale bez väčšieho prehovárania by som súhlasil, že istý odkaz k mnohým dievčatám, ktoré sa sami poškodzujú v rôznych podobách to má, a to by som možno aj odvolal tu artovú chujovinu vlastne ()