Reklama

Reklama

Michael Kocáb – rocker versus politik

  • Slovensko Michael Kocáb - rocker verzus politik (více)
Trailer

Obsahy(1)

Životní etapy Michaela Kocába postupují od klíčových momentů dětství, mládí, dospělosti až ke zralému věku, jehož perspektivou na sebe a svůj dosavadní život nahlíží. Hlavního hrdinu režisérka Sommerová nachází v jakémsi stavu životní harmonie, a to ve vztahu k minulosti, přítomnosti a proklamativně i k budoucnosti, což pozitivně potvrzují členové jeho rodiny v intimním rodinném prostředí. Závažnější vrstvu dokumentu představuje rozkrývání zdánlivě nesmiřitelných osobních poloh rockového hudebníka a umělce, který stále intenzivně tvoří a žije, a politika, který nekompromisně prosazuje svobodu, lidská práva a demokracii, ale který se tak paradoxně stává součástí establishmentu, proti kterému se musí vymezovat každý „poctivý rocker“… Režisérka Olga Sommerová tato témata vyvolává a ponechává na divácích, aby si utvořili svůj názor. Výsledkem je portrét umělce a politika, který místo očekávatelné „nekompromisní zuřivosti“ starého rockera nabízí životní optimismus doprovázený sympatickou pokorou k úspěchům a sebeironické reflexi vlastního chybování a omylů. Rockerství se nepochybně projevuje v tom, že se nejedná o bilanční hodnocení vlastního života, ale upřímnou a poctivou snahu popsat princip vzdoru proti totalitě a lásky a víry ke svobodě, umělecké a politické. (Cinemart)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

gemi 

všechny recenze uživatele

Příjemný dokument o výjimečném člověku a nezaměnitelném hudebníkovi. Má to pár vyloženě skvělých momentů, třeba provedení místy, kde u nás SSSR skladovala jaderné zbraně, na to jsem hleděl. Nebo popis, jak probíhá proces skládání hudby, je pro mě fascinující. Zajímavé jsou také záběry s rodinou. Akorát škoda, že paní Sommerová nepovažovala za důležité uvést ke jménům také rodinnou vazbu. Tu si člověk musí domyslet a občas je to fakt nejasné. ()

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Těch pět hvězd není za dokument, ale za Michaela Kocába, kterého mám rád. Dokument mi nepřinesl až na to, že jsem se dozvěděl o ruských jaderných zbraních, které byly na našem území a pár drobností z jeho soukromého života nic nového. Ale právě za to vyhnání Rusů (chvála Bohu), skvělou hudbu a jeho charakter mu velmi děkuji. ()

Reklama

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

V součtu Michael Kocáb - rocker versus politik působí jako ideální self-promo, které by zdánlivě mohlo v ideální čas, kdy Michael Kocáb tvrdil, že se o kandidatuře na prezidenta rozhodne na poslední chvíli a jeho primární motivací je, aby se na hrad nedostal další komunista. Kdyby ho nakonec čerstvé oznámení kandidatury Andreje Babiše definitivně stihlo namotivovat, tento dokument by zvládl obstát jako jeden celovečerní volební spot, který by ovšem tím pádem trpěl ještě větší křečovitostí, než průměrný volební spot. V průběhu dokumentu je neustále zřejmé, že někdo schovává kostlivce ve skříni. A to autenticitě a síle dokumentu ubírá  a výsledek ve finále působí spíše jako agitka.... ()

dawid 

všechny recenze uživatele

Kocáb si navždycky zaslouží pukrle za hudbu Pražskýho výběru a za osun vojsk. Zároveň je zjevně egomaniak, o kterým by hlubší dokument zvládnul(a) utáhnout jenom... Třeba ta Věra Chytilová. Olgám to nevyšlo, čestná prohra. Zbyl portrét takovej, jakej ho Kocáb chtěl. Oslavnej, nekonfliktní, učebnicovej a vlastně sterilně nudnej 😥 ()

drackula 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý dokument, ale príliš lineárny, bez nejakých zásadnejších zvratov a polemík. Bez ohľadu na to, že Kocáb bol svojho času strašný frajer, dokument vyznieva tak, ako keby sa mu podarilo všetko čoho sa kedy dotkol. Ak ale túto historicky dôležitú postavu nepoznáte, dokument účel splní. 70% RTVS ()

Galerie (18)

Související novinky

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

Už po 35. se uskuteční filmový festival Finále Plzeň. Oslavy českého filmu budou v západočeské metropoli probíhat od 23. do 28. září. Během šesti festivalových dní můžete zhlédnout největší trháky… (více)

Reklama

Reklama