Reklama

Reklama

Michael Kocáb – rocker versus politik

  • Slovensko Michael Kocáb - rocker verzus politik (více)
Trailer

Obsahy(1)

Životní etapy Michaela Kocába postupují od klíčových momentů dětství, mládí, dospělosti až ke zralému věku, jehož perspektivou na sebe a svůj dosavadní život nahlíží. Hlavního hrdinu režisérka Sommerová nachází v jakémsi stavu životní harmonie, a to ve vztahu k minulosti, přítomnosti a proklamativně i k budoucnosti, což pozitivně potvrzují členové jeho rodiny v intimním rodinném prostředí. Závažnější vrstvu dokumentu představuje rozkrývání zdánlivě nesmiřitelných osobních poloh rockového hudebníka a umělce, který stále intenzivně tvoří a žije, a politika, který nekompromisně prosazuje svobodu, lidská práva a demokracii, ale který se tak paradoxně stává součástí establishmentu, proti kterému se musí vymezovat každý „poctivý rocker“… Režisérka Olga Sommerová tato témata vyvolává a ponechává na divácích, aby si utvořili svůj názor. Výsledkem je portrét umělce a politika, který místo očekávatelné „nekompromisní zuřivosti“ starého rockera nabízí životní optimismus doprovázený sympatickou pokorou k úspěchům a sebeironické reflexi vlastního chybování a omylů. Rockerství se nepochybně projevuje v tom, že se nejedná o bilanční hodnocení vlastního života, ale upřímnou a poctivou snahu popsat princip vzdoru proti totalitě a lásky a víry ke svobodě, umělecké a politické. (CinemArt)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (7)

hemul 

všechny recenze uživatele

Ak by som sa prebral z hibernácie a nič by som nevedel o svete, zorientoval by som sa podľa Michaela Kocába ako podľa kompasu. Nespravil by som chybu. ()

milwaukee odpad!

všechny recenze uživatele

Výběr jsem svého času i poslouchal. Ale nikoliv, že by to byla nějaká extra kvalitní hudba, ale spíš, že byl zakázaný. A to co tady posledních mnoho let předvádí Kocáb, to je slušně řečeno, na pováženou. Pokud se od slušnosti částečně oprostím, pak bych řekl, že přímo na blití. ()

Reklama

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

V součtu Michael Kocáb - rocker versus politik působí jako ideální self-promo, které by zdánlivě mohlo v ideální čas, kdy Michael Kocáb tvrdil, že se o kandidatuře na prezidenta rozhodne na poslední chvíli a jeho primární motivací je, aby se na hrad nedostal další komunista. Kdyby ho nakonec čerstvé oznámení kandidatury Andreje Babiše definitivně stihlo namotivovat, tento dokument by zvládl obstát jako jeden celovečerní volební spot, který by ovšem tím pádem trpěl ještě větší křečovitostí, než průměrný volební spot. V průběhu dokumentu je neustále zřejmé, že někdo schovává kostlivce ve skříni. A to autenticitě a síle dokumentu ubírá  a výsledek ve finále působí spíše jako agitka.... více zde ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Michael Kocáb dle vlastních slov odchází od problémů a nedořešuje konflikty. Přesto se dokázal výrazně prosadit ve sféře populární hudby i mnohem méně populární politiky, k čemuž nový dokument Olgy Sommerové obdivně vzhlíží. O nic moc jiného se však film s názvem Michael Kocáb – rocker versus politik bohužel nepokouší. ()

Galerie (18)

Související novinky

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

Už po 35. se uskuteční filmový festival Finále Plzeň. Oslavy českého filmu budou v západočeské metropoli probíhat od 23. do 28. září. Během šesti festivalových dní můžete zhlédnout největší trháky… (více)

Reklama

Reklama