카터

Trailer
Akční / Thriller
Jižní Korea, 2022, 132 min

Vzbudil se, ale nic si nepamatuje. A tajemný hlas mu ze zařízení v uchu našeptává, aby vyrazil zachránit rukojmí. Za každou cenu. (Netflix)

Trailer

choze

Zběsilá akční smršť, která výchozí zápletkou, okázalou kaskadérskou divočinou a chaotickou poletující kamerou nejvíc připomene Hardcore Henryho. Pokud se tu někdo s někým honí, rube nebo střílí, je to nápaditý, brutální a krvavý nářez, byť oproti Henrymu dost digi. Bohužel, jakmile postavy začnou mluvit a scenárista rozehrávat paranoidní špionsko-politický thriller se zombiemi, nastupuje nuda. K tomu značně přepálená stopáž. S ohledem na to akční inferno, ale nemůžu jít pod tři. ()

korbitch22

Dlouho očekávaný akční náser z Jižní Koreje je ve finále šílený a ujetý bizár na hraně sledovatelnosti. Ujetý mix zombie apokalypsy, špionského thrilleru, akčního POV ve stylu Hardcore Henry a dalších deseti stylů. Občas na vás vykoukne úžasný akční moment, jako výbuch mobilu u držky otravné agentky, xicht rozemletý v plné rychlosti nebo několik šťavnatých rozemletých hlav o motorky, auta, vlaky a další dopravní prostředky. Jenže vše strašně degraduje šílená kamera, která se ujetě točí furt dokolečka, třese se a litá jak hipízák na LSD. Nehledě na to, že na začátku se vyloženě seká a já si nejdřív myslel, že je kvůli bouřce slabý připojení. No další věc je CGI, které je jak z parodie. Když vybuchnou ty motorky šel jsem smíchy do kolen. A takových momentů kdy z toho efekty dělají Need for Speed Hot Pursuit 2 je kotel. Těžko uvěřit, že tohle má na svědomí režisér výtečné Aknyeo. Netflix poslední dobou jede fakt bizarní podívané které možná mají výtečný nápad, ale jejich provedení je neskutečným způsobem bídné. Disney+ se vytasil předevčírem s novým Predátorem a těžce zabodoval. Netflix bude mít co dělat, aby časem neskončil v zapomnění. A nějak mi v tý záplavě akce unikla pointa s tím, jaké jsou vlastně jeho vzpomínky, kdo měl být ten Michael Bane a proč na konci vyletěl do vzduchu ten most. No prostě ujetý a těžce nezvládnutý. 45%. ()

EvilPhoEniX

Očekávaný akční nářez z Jížní Koree je bohužel obrovské zklamání. Na Netflixu jsme si za poslední dobu mohli všimnout, že i kvalitním režisérům tam ujíždí ruka a tím je rozhodně Byung-gil Jung, který má za sebou 2 parádní zářezy. Confession of Murder je inteligentní akční krimi, která se stala kultem a Villainess byl průlomový akčňák s Pov kamerou a s Cartrem chtěl posunout level o něco výše, bohužel režisér pohořel a vyloženě z toho srší méně je někdy více. Film má přitom velmi atraktivní námět- pro akční žánr jak stvořený, kde hlavní hrdina se probouzí se ztrátou paměti s hlasem v hlavě a s jasně definovanou misí, při které bude muset sejmout hromadu nepřátel. Jednoduché, přímočaré, efektní- bohatě dostačující. Zakomponovat však do toho Zombie byl přešlap vedle. to je jak vzít si ponožky do sandálů. Nevkusné, nevhodné, špatné. Dále režisér měl jasnou vizi a chtěl natočit film na One Take- tedy něco, co už vzniklo jinde ( Hardcore Henry), ale v Korei zatím ne a třeba říct, že nepřišel ten správný čas- chybí zkrátka prostředky i kvalitní CGI, aby to mohlo šlapat. Korea je nejsilnější v realističnosti, autentičnosti, v detailech, ve vizuálu a v násilí- to zde však selhává. Z kamery bolí oči, je šíleně roztěkaná, do toho tu jsou slow motiony i fast motiony, hodně špatné CGI vsuvky jak ze starých videoher a je to umělé, otravné a od reality sakra daleko. Ten film padá na režisérově vizi. Kdyby byl film pojat klasičtěji jejich stylem bez snahy se zalíbit Hollywoodu, mohli jsme se bavit o akčňáku roku, takhle většina mávne rukou. Abych jen nehejtil, tak povedla se úvodní bitka v lázních, kde došlo na slušnéj bodycount, trvala dlouho a byla slušně krvavá ( CGI krve však viditelně umělé a to dokážu tolerovat Číně, Korei ne.) zbytek akčních scén se spíš nese ve stylu Fast and Furious, tedy zajímavých kaskadérských kousků a auto naháněček, kde se občas objevil zajímavý moment, ale následně byl zprasen CGI nebo kamerou. Sice jsem se nenudil a stopáž na takový film je hodně přemrštěná na 3 hvězdy to vytáhnu jen díky lásce ke korejské tvorbě a pár zajímavým momentům. Zklamání. Příběh 3/5. Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 2/5, Atmosféra 2/5, Napětí 2/5, Emoce 1/5, Herci 2/5. 5/10. ()

Sobis87

Měl jsem z toho hned od začátku děsný bolehlav a přiznám se, musel jsem se filmem proklikat... tvůrci jako banda geeků nezná únosnou mez a ve snaze dělat nonstop akčňák vlastně celkem rychle unavuje a hlavně několikrát do minuty selhává buď v rámci techniky/rozpočtu nebo rovnou režijně. Párkrát si řeknete "wow", ale v tom tempu si cokoliv povedeného/dobře provedeného nestihnete náležitě vychutnat a už vám servírují hned tři další faily za sebou. O příběhu atd. radši ani nemluvím. A ty skryté střihy jsou často vyloženě k smíchu...zbytečná manýra (např. u scény v lázních, kdy čekáte, až kamera několikrát obkrouží pitvořící se nahotinu s kvérem, mi bylo vyloženě trapně) ()

Lacike

Je to akokeby ste sledovali jak niekto 2 hodiny hrá nejakú videohru bez akejkoľvek pridanej filmovej hodnoty. Videoherný koncept môže fungovať aj vo filmoch, keď ho prispôsobia filmovému jazyku. Napríklad Princess alebo prvý Rockov Jumanji. Tu sa o nič viac ako sfilmovať záznam z videohry nesnažili. A keďže to má neposednú kameru a zbesilý strih, tak si divák na rozdiel od Hardcore Henryho ani nemá šancu vychutnať nejaký kaskadérsky kúsok. Pokiaľ tam teda nejaký bol, lebo z toho často trčí lacné očividné CGI. Napriek tomu chápem ľudí, ktorých to baví. Nepovedal by som, že je to sračka, len je to koncept, ktorý ide mimo mňa. 4/10. ()

• Won Joo (Carter) kvůli filmu nabral celkem 7 kg svalstva. Prošel také tří až čtyřměsíčním intenzivním výcvikem v provádění kaskadérských kousků a akčních scén, včetně automobilových honiček a zacházením s motocykly. (mikki089)
  • Aby ukázal naléhavost a zmatenost Carterovy (Won Joo) situace, vyhnul se choreograf bojových svcén Gwi-deok Kwon známé produkci souboje jeden na jednoho a vymyslel způsob, jak ukázat několik postav propletených v nebezpečné situaci současně. (mikki089)
  • Režisér Byeong-gil Jeong poznamenal: „Snažil jsem se udělat nemožné možným. Kaskadérské kousky byly skutečně reálně natáčeny. Nejedná se o CGI.“ (mikki089)