Reklama

Reklama

Carter

Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Vzbudil se, ale nic si nepamatuje. A tajemný hlas mu ze zařízení v uchu našeptává, aby vyrazil zachránit rukojmí. Za každou cenu. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Dlouho očekávaný akční náser z Jižní Koreje je ve finále šílený a ujetý bizár na hraně sledovatelnosti. Ujetý mix zombie apokalypsy, špionského thrilleru, akčního POV ve stylu Hardcore Henry a dalších deseti stylů. Občas na vás vykoukne úžasný akční moment, jako výbuch mobilu u držky otravné agentky, xicht rozemletý v plné rychlosti nebo několik šťavnatých rozemletých hlav o motorky, auta, vlaky a další dopravní prostředky. Jenže vše strašně degraduje šílená kamera, která se ujetě točí furt dokolečka, třese se a litá jak hipízák na LSD. Nehledě na to, že na začátku se vyloženě seká a já si nejdřív myslel, že je kvůli bouřce slabý připojení. No další věc je CGI, které je jak z parodie. Když vybuchnou ty motorky šel jsem smíchy do kolen. A takových momentů kdy z toho efekty dělají Need for Speed Hot Pursuit 2 je kotel. Těžko uvěřit, že tohle má na svědomí režisér výtečné Aknyeo. Netflix poslední dobou jede fakt bizarní podívané které možná mají výtečný nápad, ale jejich provedení je neskutečným způsobem bídné. Disney+ se vytasil předevčírem s novým Predátorem a těžce zabodoval. Netflix bude mít co dělat, aby časem neskončil v zapomnění. A nějak mi v tý záplavě akce unikla pointa s tím, jaké jsou vlastně jeho vzpomínky, kdo měl být ten Michael Bane a proč na konci vyletěl do vzduchu ten most. No prostě ujetý a těžce nezvládnutý. 45%. ()

Sobis87 

všechny recenze uživatele

Měl jsem z toho hned od začátku děsný bolehlav a přiznám se, musel jsem se filmem proklikat... tvůrci jako banda geeků nezná únosnou mez a ve snaze dělat nonstop akčňák vlastně celkem rychle unavuje a hlavně několikrát do minuty selhává buď v rámci techniky/rozpočtu nebo rovnou režijně. Párkrát si řeknete "wow", ale v tom tempu si cokoliv povedeného/dobře provedeného nestihnete náležitě vychutnat a už vám servírují hned tři další faily za sebou. O příběhu atd. radši ani nemluvím. A ty skryté střihy jsou často vyloženě k smíchu...zbytečná manýra (např. u scény v lázních, kdy čekáte, až kamera několikrát obkrouží pitvořící se nahotinu s kvérem, mi bylo vyloženě trapně) ()

Reklama

FrankSusta 

všechny recenze uživatele

Víte, kvalitu filmu poznáte dle počtu vyslovených otázek a jejich různorodosti. Dle hrubého výpočtu jsem jich u tohoto filmu různorodého typu pronesl zhruba 50. A to není dobré. Rozhodně ne u o otázek typu neznících typem ,,Kdo je tenhle herec?'',,Co tenhle režisér ještě natočil?''. Ne, mám na mysli otázky typu ,,Co to je za p*čovinu?!?'' (to jsem řekl v mnoha obměnách tak 15x). Ale především věci příběhu a vizuální stránky. Třeba jakože to, že v jeden kamžik nemá jedna postava vlasy a po dalším střihu (mimochodem se má jednat o film jednozáběrový) je zase má. A následně je zase nemá. A to se v době dvou a čtvrt hodiny stane tak, odhadem, 132krát? Spíše to vynásobte dvěma. Protože co jiného Vám u filmu jako je tento zbývá? Na to se prostě nedá koukat tiše, nebo bez dělání nějakých jiných čiností... zkrátka bez něčeho, co by Vaši mysl odvedl někam daleko od děje a vizuálu, a Vy si nakonec řekli: ,,Hele, jako nebylo to špatný.'' Já jsem kupříkladu tento film sledoval na tři etapy, protože; 1. neměl jsem čas, 2. pokoušel jsem se použít tuto mou teorii a díky těmto etapám a pauzám mezi nimi zapomenout na všechny ty p*čoviny a chyby, které tento film přinesl. Nakonec musím říct, že pro plný takový efekt bych ten film musel sledovat měsíc, abych snad dokázal zapomenout na všechny ty chyby a jít alespoň na tři hvězdy. Protože takhle v tom filmu vidím úplně všechno špatného. A to tak že všechno. Třeba jakože mají lidi s nebezpečným útočným virem (panebože, podkulturní narážka nebo též jinotaj!!!) zavřený za nějakym cukrovym sklem, do kterýho stačí ve správný okamžik uhodit a oni se okamžitě dostanou ven. Bohužel takové nedostatky mají i akční scény, které jsou debilním CGI a úplně debilní (jednozáběrovou) kamerou tak nepřehledný a lidově řečeno na hovno, že asi nějaká nápaditost se v tom plně ztrácí, pakliže tam tedy byla. O čemž se dá velice snadno pochybovat. A navíc to má dvě a čtvrt hodiny!!! Tomu se prostě nedá říkat jinak než utrpení! Korejci to můžou klidně považovat za umění překonávající rádoby filmařinu zahraničních rádoby sotva filmářků, ale ostatní... to budou považovat za srdeční záležitost ve smyslu, dostal jsem infarkt, abych na to nemusel koukat. Abych to shrnul, debilní kamera a debilní CGI, špatná akce, neoriginální příběh s myšlenkou někoho co ztratil paměť (ale umí bojovat a plyně anglicky), takže dávám 3/10 ()

BoPo 

všechny recenze uživatele

Ak máte chuť na filmovú počítačovú hru, tak ste našli to pravé. Uncharted zmixovaný s akoukoľvek zombie hrou. Máte vyložene ten pocit hrania. Roztrasená kamera, všemožné uhly pohľadu, zbesilá, fyzicky nereálna akcia, občas haprujúce "animácie". Scenár a postavy tiež ako v hre, len slúžia tomu, aby ste mohli svižne mačkať tlačítko pre streľbu. Nebavilo ma to a minutáž bola naozaj smrteľná. ()

Trustme 

všechny recenze uživatele

Přijde vám, že jste dlouho neviděli opravdu akční film, co by byl opravdu akční? Myslíte, že v akčním filmu jste už vše viděli? Zkuste něco od Korejců. Protože  Carter je takový hurikán jaký svět neviděl. Metoda scény, akce točené jakože na jeden záběr se už tu a tam objevila. Někdy je to desetiminutovka, jindy i odvážně delší. Tady máme celý film. Trochu to vypadá jako by jste odehráli PC akční hru za dvě hodiny a prošli, procestovali desítky kilometrů v mapě hry. Tady na rozdíl od Hardcorového Henryho to je však third person shooter pohled. Už jen to, že se musel nějak vymyslet postup, dramaturgie obrazosledu, postupné kladení záběrů, tak aby nebyl skok v obraze a kamera vždy jen a pouze švenkovala, létala - je obdivuhodné. Samozřejmě, že ve filmu je několik míst, které tvoří maskování střihu (tma, kouř), ale většina záběrů je šikovně napojených do stále cválajícího děje. A protože jsme u Korejců, tak to bude špionážní, epidemio(ne)logické a hlavně Jih proti Severu. Takový zkrátka Jason Bourne Identity. Film má několik unikátních mezníků, kterými zřejmě atakuje pozici nejkomplexnější akční film za... za x roků, století..? Pravděpodobně nejvíc zlikvidovaných nepřátel jedním člověkem (totální smrt ověřená diváckým lékařem asi u 1500 nepřátel z 20 000) a to konvenčními zbraněmi nebo údery. Použití většiny dopravních prostředků známých u akčních filmů a to do originální variace a wau efektu. Nejdelší a nejakčnější film, který má maximálně 6 minut neakčních, dialogových scén. Jelikož se vše odehrává v reálně ubíhajícím čase, je obdivuhodné, co vše hlavní hrdina vydrží a stále má sílu a žije. Film pro většinu smrtelníků bude: 1) nesnesitelně hyper akční. 2) nesrozumitelně hektický. 3) extrémně mučivě nelogický a nereálný. Pokud to ovšem myslíte s asijským akčním filmem vážně - je Carter vstupenkou do světa vyšší ligy tohoto žánru. A jen tak budete připraveni na ligu nejvyšší a nejextrémnější - Indické akční filmy. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (3)

  • Won Joo (Carter) kvůli filmu nabral celkem 7 kg svalstva. Prošel také tří až čtyřměsíčním intenzivním výcvikem v provádění kaskadérských kousků a akčních scén, včetně automobilových honiček a zacházením s motocykly. (mikki089)
  • Aby ukázal naléhavost a zmatenost Carterovy (Won Joo) situace, vyhnul se choreograf bojových svcén Gwi-deok Kwon známé produkci souboje jeden na jednoho a vymyslel způsob, jak ukázat několik postav propletených v nebezpečné situaci současně. (mikki089)
  • Režisér Byeong-gil Jeong poznamenal: „Snažil jsem se udělat nemožné možným. Kaskadérské kousky byly skutečně reálně natáčeny. Nejedná se o CGI.“ (mikki089)

Reklama

Reklama