Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný

Captain Marvel (2019)

marvel-movie-random-generator standard

V měsíčním světle (2019)

První půlhodina je nehorázná pecka, atmosférická režijní bravura, bohužel, od té doby to jde z kopce a finále stojí zaprd.

Monster Hunter (2020)

Paul W.S. Anderson si ho i po padesátce furt honí jako dvanáctiletej kluk... děsná pubertální bída s obstojnými efekty, prasáckou dramaturgií, trapnou Millou a zbídačeným Perlmanem, který jako kdyby vypadl přímo ze svého staršího filmu Boj o oheň. A celý to končí jako trailer ke gamese... prostě sranec, ale to asi nikoho nepřekvapuje.

plakát

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Optimův obří meč, Wahlbergovy obří nozdry, fuckující Hopkins, středověký Tucci, náctiletá holka zmalovaná jako Hefnerova modelína, střihač na koksu, scénář, co absolutně nedává smysl, neustále se měnící poměr stran obrazu, CGI orgie, exploze na každém kroku, znásilnění artušovské legendy, trapný patos, military porno, infantilní fóry versus rádoby osudovost, pitvořící se Torturro, Buscemi a Goodman dabující pytle šrotu (vlastně to je takový Lebowski reunion...), doprdele to je bordel! První Transformers byli super spielbergovský popcorn, dvojka, trojka a čtyřka pak byly nezajímavé srance, ale tohle... tohle prostě nemá obdoby. Podle běžných měřítek to rozhodně není dobrý film, ale z hlediska montáže, progresivity audiovize a dalšího formalistického blablabla to prostě nemá obdoby. Vrchol Bayova filmového nihilismu.

Blíženec (2019)

Parádně natočený devadesátkový akčňák. Ang Lee dokáže uchvátit kompaktním stylem, perfektně zakomponovanými POV záběry a v akčních scénách, kterých je víc než dost, vyloženě exceluje. Třeba na takovou akční scénu v Kolumbii, zakončenou honičkou na motorkách, si může kdejaká komixárna nechat jenom zdát. Technická stránka nemusí na někoho působit dobře, ale mě živý, křišťálově čistý obraz problémy nedělal. V HFR jsem viděl jen část filmu a tam to je hodně o zvyku, u takhle přízemního vizuálu se to každopádně dá akceptovat a čas ukáže, jestli to je nebo není slepá ulička. Scénář každopádně není nic objevného, prostě devadesátky jak vyšité, celé to je dost předvídatelné a Clive Owen by si určitě zasloužil propracovanější postavu. Jako retro žánrovka v progresivním hávu ale Blíženec funguje dobře. Casting každopádně na jedničku a mladý Smith je taky Ok (někdy, někdy zase míň).

Kulky spravedlnosti (2019)

Tvůrcům se nedá upřít nadšení a zápal a prvních pár minut celkem navnadilo, ale pak už to šlo všechno rychle do kopru.

Skleněný (2019)

Glass vs Avengers 1:0... Shyamalan si opět nekompromisně jede tu svoji, i když se mu několikrát podařilo ustřelit. Tady to ale trefil parádně. Film s Vyvoleným a Rozpolceným tvoří překvapivě kompaktní celek, režijně to je stejně vybroušené, svou dekonstrukcí jednoho z nejpopulárnějších žánrů dneška (který je však zároveň v mnoha případech dost dehonestující vůči filmu jakožto nejen progresivnímu umění) opět sofistikované a navzdory hodně pozvolnému tempu i kontinuálně zábavné. To odpírání žánrových potěšení mně na tom v kontrastu s marvelovským fan-service hodně bavilo. Kdoví, jak by byl vnímán Vyvolený, kdyby vyšel v téhle době...

Wonder Woman 1984 (2020)

Je to oldschoolově pitomý (jakože fakt moc), ale vůbec ne zábavný - na to se to bere až moc vážně, akce tam je překvapivě málo, a když už na ni dojde, tak je zoufale nenápaditá. Gal Gadot navíc furt neumí hrát (a vlastně ani nemá co), Wiig je cheesy a Pascal si vyžral největší sranec nakonec. A ty osmdesátky nebyly ani zdaleka tak využitý, jak slibovaly trailery.

Malí válečníci (1998)

Zručně udělaná zábavná blbina pro celou rodinu se sympatickými momenty, které dávají vzpomenout na Danteho dřívější tvorbu. K tomu přesné herecké obsazení, ve kterém opět nechybí Danteho oblíbenecDick Miller.

Boss Level (2020)

Po dlouhý době zjevná blbina, která mě upřímně bavila... a v některých momentech přímo královsky. Tam, kde se nedostávalo štědřejšího rozpočtu, to Carnahan zachraňuje srdíčkem, Grillo je tahoun, Gibson toho na předvádění moc nemá, ale i tak je fajn ho vidět zase v něčem berným. Má to sice pár hlušších míst, kde to trochu víc drhne, ale i tak... spokojenost.