Epizody(6)

Supervoják García, který byl stvořen za Frankova režimu a kryogenicky zmrazen na šedesát let, se probudí v současnosti. S pomocí mladé novinářky Antonie odhalí spiknutí, které by mohlo ve Španělsku vyvolat novou občanskou válku. (HBO Max)

M.i.k.e

začátek byl fajn a dokonce tam byl lehce vidět i komiksový původ, jenže to co snese papír bohužel na obrazovce nemusí nutně vypadat úplně dobře a přesně takový je i Garcia. Postupem času (už od druhého dílu) totiž začne jít kvalita střemhlav dolů a cca od půlky sem to měl v práci puštěné čistě jako kulisu navíc s dabingem a to bylo regulérní neředěné peklo...35% ()

Mamlas

Kladně hodnotím námět a černobílou historii, kterou dávají na začátek každého dílu. To dává smysl. Zbytek je trapárna. Bitky hrdinsky nesmyslné, střílečky a autohoničky stejně tak, efekty odpadní, občas hrdina poskakuje jako by i poletoval, no to je prostě moc... Rušivé je obsazení té klučičí slečny do jedné z hlavních rolí. Pokaždé, když jsem ji uviděl v zábéru, hned jsem začal rychle přeskakovat dopředu, neb to její neustálé protivné kdákání se nedalo vydržet. P.S. Poslední díl byl mimořádně nezdařilý a odbytý. (11%) ()

Hugho

Dobre rozohratý úvod a la Indiana Jones - náckovia, falangisti, superhrdinovia a hibernácia, veľmi sľubné. No a potom obvyklý pád do priemeru a miestami ešte nižšie. Superhrdina je silný, ale naivný tupec, hrdinka je veľmi otravný hobit (Diktátor!) a hlavný zloun je v pravom zmysle slova neuveriteľný! Starý, malý neškodne pôsobiaci penzista - to ako naozaj? Záblesky invencie sa striedajú s okamžikmi demencie.    Vhodné pre oddelenia prestarnutých alzheimerikov. ()

Grotowski

Ambice a schopnosti tvůrců jsou zřejmé a nezpochybnitelné. Bohužel chybí jak říkají francouzi - "balance". Zoufale nevyvážená a nevyrovnaná produkce (rozuměj: umělecké dílo), která mohla být oslňujícím postmoderním dílkem. Velká škoda! A přitom ti španělé jsou stále osvěžující či snad oživující "vodou, co ma drží nad vodou". Anebo už nejsou...? Opětovně, jako v jiných svých recenzích, uvádím, že nepovažuji za nutné hodnotit jednotlivé složky, neb se více či méně všichni snažili... Tak kdo to zprominutím tak zvoral ? ()