Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Supervoják García, který byl stvořen za Frankova režimu a kryogenicky zmrazen na šedesát let, se probudí v současnosti. S pomocí mladé novinářky Antonie odhalí spiknutí, které by mohlo ve Španělsku vyvolat novou občanskou válku. (HBO Max)

Recenze (6)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

začátek byl fajn a dokonce tam byl lehce vidět i komiksový původ, jenže to co snese papír bohužel na obrazovce nemusí nutně vypadat úplně dobře a přesně takový je i Garcia. Postupem času (už od druhého dílu) totiž začne jít kvalita střemhlav dolů a cca od půlky sem to měl v práci puštěné čistě jako kulisu navíc s dabingem a to bylo regulérní neředěné peklo...35% ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Španělský pokus o super hrdinský seriál. Polovina velice dobrá, pak to zklouzlo k průměru. Velice sympatická a pěkná je novinářka Antonie. Je to zase vítaná změna oproti neustále americké produkci. ()

Mamlas 

všechny recenze uživatele

Kladně hodnotím námět a černobílou historii, kterou dávají na začátek každého dílu. To dává smysl. Zbytek je trapárna. Bitky hrdinsky nesmyslné, střílečky a autohoničky stejně tak, efekty odpadní, občas hrdina poskakuje jako by i poletoval, no to je prostě moc... Rušivé je obsazení té klučičí slečny do jedné z hlavních rolí. Pokaždé, když jsem ji uviděl v zábéru, hned jsem začal rychle přeskakovat dopředu, neb to její neustálé protivné kdákání se nedalo vydržet. P.S. Poslední díl byl mimořádně nezdařilý a odbytý. (11%) ()

CheeseFigure 

všechny recenze uživatele

Španielsky kapitán Amerika? Už len štít chýbal. Hlavný hrdina celkom sympatický. Na rozdiel od väčšiny tu komentujúcich mi ani tak nevadila tá novinárka. Jasné, mala svoje momenty, keď mi liezla na nervy, ale zase ju chápem. Ostatné postavy fajn, ale nijak výrazné. Bitky sa dajú, i keď neraz nastane vtipný moment, keď zloduch udrie päsťou, Garcia sa uhne a zloduch ostáva v danej polohe, kým Garcia úder nevráti. Pôsobí to divne. Čo sa týka tém, tak tie mi prídu nevyužité. Napríklad Garciova minulosť, predsa len pracoval pre režim, ktorý bol v tej dobe ,,ok" (asi), ale v dnešnej dobe sa na neho pozeráme ako na diktátorky. Nebolo by fajn preskúmať ako Garcia vníma to obdobie kontra to, ako je to obdobie vnímané v dnešnej dobe? Taktiež by som uvítal viac scén, keď Garcia spoznáva 21. storočie, lebo sú celkom vtipné. Čo celkom vítam, tak je politické pozadie a to zobrazenie extrémneho nacionalizmu, ktorý je síce v záujme krajiny, ale morálne je to ,,veľký špatný". Záporáci sa celkom dali, i keď ten najzaujímavejší, nemecký vedec, dostal najmenej priestoru. A ešte pochválim titulky, vizuálne sú pekné, len na ich audio zložku som si musel zvykať. Koniec otvorený, druhú sériu by som celkom uvítal. ()

Hugho 

všechny recenze uživatele

Dobre rozohratý úvod a la Indiana Jones - náckovia, falangisti, superhrdinovia a hibernácia, veľmi sľubné. No a potom obvyklý pád do priemeru a miestami ešte nižšie. Superhrdina je silný, ale naivný tupec, hrdinka je veľmi otravný hobit (Diktátor!) a hlavný zloun je v pravom zmysle slova neuveriteľný! Starý, malý neškodne pôsobiaci penzista - to ako naozaj? Záblesky invencie sa striedajú s okamžikmi demencie.    Vhodné pre oddelenia prestarnutých alzheimerikov. ()

Grotowski 

všechny recenze uživatele

Ambice a schopnosti tvůrců jsou zřejmé a nezpochybnitelné. Bohužel chybí jak říkají francouzi - "balance". Zoufale nevyvážená a nevyrovnaná produkce (rozuměj: umělecké dílo), která mohla být oslňujícím postmoderním dílkem. Velká škoda! A přitom ti španělé jsou stále osvěžující či snad oživující "vodou, co ma drží nad vodou". Anebo už nejsou...? Opětovně, jako v jiných svých recenzích, uvádím, že nepovažuji za nutné hodnotit jednotlivé složky, neb se více či méně všichni snažili... Tak kdo to zprominutím tak zvoral ? ()

Reklama

Reklama